Czy to należy do obowiązku zarządcy????

Własnościowe i lokatorskie spółdzielcze prawo do lokalu mieszkalnego - wszelkie problemy związane ze spółdzielczym prawem mieszkaniowym
MariuszLca
Posty: 4
Rejestracja: 29 mar 2007, 20:49

Post autor: MariuszLca » 04 lip 2008, 15:15

Witam serdecznie.
Mieszkam w starej kamienicy od 1992 roku, mieszkanie jest komunalne, powierzchnia to ok 40 m2.Są tam dwa pokoje, przedpokój i kuchnia z kuchenka gazowo-elektryczna w której jest jednocześnie kabina prysznicowa i pralka. Wraz ze mną mieszka tutaj jeszcze trójka dzieci w tym jedno upośledzone. W mieszkaniu nie ma żadnej wentylacji. Były pisane pisma do Rejonowego Przedsiębiorstwa Komunalnego które zarządza tym budynkiem, o wykonanie tej wentylacji, ale jak to zazwyczaj bywa w takich instytucjach na nic nie maja pieniędzy. Natomiast w mieszkaniu jest taka wilgoć ze na ścianach jest już grzyb na grzybie, remontu nie opłaca się robić bo to nie ma najmniejszego sensu ponieważ po zimie będzie to samo. Moje pytanie jest takie, co można zrobić w tej sytuacji, jak można już w ostateczności wymóc "zastraszyć" RPK, żeby wykonali tą wentylacje, są jakieś przepisy prawne które nakazują im wykonanie tego? Czy ta sprawa może zainteresować gazownie, sanepid i kominiarzy? Dodam jeszcze że kominiarze chodzą u nas, sprawdzają i podobno RPK płaci jakieś kary ale wentylacji nie wykona. Wiem ze najprostszym sposobem byłoby wykonanie tej wentylacji na swój koszt ale mnie na to nie stać. Proszę o jakąś poradę w tej sprawie i z góry bardzo dziękuję.

mnich
Posty: 160
Rejestracja: 17 sty 2008, 10:46

Post autor: mnich » 05 lip 2008, 13:27

Szanowny mariuszu rpk to za przeproszeniem jeden wielki burdel , zeby ich zmusić do czegokolwiek musisz na nich wywrzeć presję napisz lub zadzwoń do uwagi jak się w to włączą , to bez zbednych ceregieli uzyskasz efekt nic tak nie działa na urzędników jak osmieszenie ich głupoty i udowodnienie im obojętności i bezduszności ,dobro dzieci jest najwyższa wartością , bo czemu winne są dzieci ,że są chore , jeżeli Twoje postulaty są słuszne osiągniesz wygraną , życze powodzenia.

MariuszLca
Posty: 4
Rejestracja: 29 mar 2007, 20:49

Post autor: MariuszLca » 11 sie 2008, 14:18

Witam ponownie.
Dalej walcze z RPK o ta wentylacje, mam już tego dość i chcę oddać sprawe do sądu i potrzebuje kilka dokumentów, miedzy innymi protokół badania szczelności instalacji gazowej w ktorym powinna być też mowa o wentylacji oraz opinie kominiarską. Tutaj też pojawiają sie problemy bo RPK nie chce mi tego udostępnić z oczywistych przyczyn, pewnie jest tam jakiś przekręt. Czy mają obowiązek dać mi to do wglądu i udostepnic kopie tych dokumentów, czy ja nie mam prawa sie o to starać???

mnich
Posty: 160
Rejestracja: 17 sty 2008, 10:46

Post autor: mnich » 11 sie 2008, 14:41

myslę , że najwięcej pomocy uzyskasz opisując swoją sytuację w liście Rzecznika Praw Obywatelskich , tam pracują specjaliści , którzy udzielą Ci konkretnych wskazówek jak dalej postepować. Trochę będziesz musiał poczekać na informację , ale bedzie zupełna , gdyż zatrudnieni tam urzędnicy mają doświadczenie w tych sprawach .życzę powodzenia

15971
Posty: 25
Rejestracja: 08 gru 2006, 15:26

Post autor: 15971 » 08 wrz 2008, 15:57

Ja zawsze rozwiązywałem sprawy z komunalką opisując sytuację jako STAN ZAGROżENIA DLA ZDROWIA I ZYCIA, pismo za pismem, mi się udawało, życze powodzenia.

MariuszLca
Posty: 4
Rejestracja: 29 mar 2007, 20:49

Post autor: MariuszLca » 18 lut 2009, 12:35

Witam wszystkich po dluzszej przerwie. SPrawa została załatwina po wizycie u burmistrza i wentylacja juz zrobiona. Dziekuje wszystkich za rady i pozdrawiam

ODPOWIEDZ