"Singiel na swoim" - przyszła żona jako współwłaściciel

Wszelkie problemy prawne związane z nieruchomościami: prawo pierwokupu, ustawy, akty prawne, interpretacje, pomoc w rozwiązywaniu problemów.
macko153
Posty: 1
Rejestracja: 29 mar 2012, 16:04

Post autor: macko153 » 29 mar 2012, 16:12

Witam!!

Chcę wziąć kredyt "Singiel na swoim", w biurze nieruchomości agentka kontaktowała się z bankami i wyszło że posiadam zdolność do kredytu w określonej wymaganej kwocie, czyli w takiej ile kosztuje mieszkanie. Ja spełniam wszystkie wymagania do zaciągnięcia kredytu "singiel na swoim". Moje pytanie brzmi: Czy jak dostane kredyt i kupie mieszkanie to będę mógł to mieszkanie zapisać na mnie i na przyszłą żonę ( przyszła żona jako współwłaścicielka, czyli Ja 50% praw, oraz przyszła żona 50% praw)?? Oczywiście kredyt będzie zaciągnięty tylko na moje nazwisko to znaczy tylko na mnie.

Proszę o pomoc i serdecznie pozdrawiam!

prawnicy-nieruchomosci
Posty: 113
Rejestracja: 04 cze 2011, 15:54

Post autor: prawnicy-nieruchomosci » 01 kwie 2012, 12:29

Moim zdaniem, w pierwszej kolejności powinien Pan zapytać swoją Agentkę. Powinna mieć taką wiedzę;)))
Jeżeli nie ma, to warto rozejrzeć się za innym Agentem, bardziej kompetentnym. Tym bardziej, że ustawa na podstawie której działa "rodzina i single na swoim" zawiera liczne obostrzenia, o których trzeba pamiętać, aby nie stracić dopłaty do kredytu. Wiedza ta przyda się Panu przed zawarciem umowy.
Wracając jednak do tematu, kluczowe pytanie jest następujące: czy chcą Państwo kupić mieszkanie po 50%, czy przeniesienie udziałów we współwłasności ma nastąpić później?
Oczywiście nie muszę Panu pisać, iż w celu uniknięcia problemów w przyszłości związanych z ewentualnym podziałem majątku, w Pana interesie jest, aby to przeniesienie nie nastąpiło nigdy;). W życiu różnie bywa.

pozdrawiam
Artur Rosiński
Ostatnio zmieniony 01 kwie 2012, 12:30 przez prawnicy-nieruchomosci, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ