Zatrudnienie agenta nieruchomości

Wymiana doświadczeń, wzory dokumentów, sposoby prowadzenia biura nieruchomości, informacje bieżące, archiwizacja dokumentów, licencje, opisy programów do obsługi biur nieruchomości. Forum dostępne tylko dla użytkowników zarejestrowanych.
batman3
Posty: 4
Rejestracja: 30 sty 2016, 12:11

Post autor: batman3 » 06 lut 2016, 12:35

Witam,

Posiadam biuro nieruchomości i chcę zatrudnić agenta na umowę o dzieło płacąc mu 40% od prowizji za dokonaną sprzedaż, przy czym musi on wszystkim zająć się od A do Z łącznie ze znalezieniem sprzedawcy oraz musi pokryć wszystkie koszty - wystawianie ogłoszeń, paliwo itp.

1. Czy można to zrobić w formie umowy o dzieło ? Jak nazwać przedmiot umowy ? "Przeprowadzenie transakcji sprzedaży nieruchomości z osobiście znalezionym sprzedawcą i kupcem" ?

2. Czy może musi to być umowa zlecenie ? Wolałbym jednak umowę o dzieło - bardziej chyba też pasuje do przedmiotu umowy.

3. Wynagrodzenie napisać: "40% brutto od prowizji w wysokości 2,5% brutto dla biura nieruchomości" ?

4. Czy taki pracownik będzie musiał posiadać ubezpieczenie OC dla agentów nieruchomości czy wystarczy że moja firma je posiada ?
Ostatnio zmieniony 07 lut 2016, 14:14 przez batman3, łącznie zmieniany 1 raz.

fam
Posty: 29
Rejestracja: 29 sie 2011, 13:44

Post autor: fam » 13 lut 2016, 11:38

> batman3 napisał:

> Witam,

Posiadam biuro nieruchomości i chcę zatrudnić agenta na umowę o dzieło płacąc mu 40% od prowizji za dokonaną sprzedaż, przy czym musi on wszystkim zająć się od A do Z łącznie ze znalezieniem sprzedawcy oraz musi pokryć wszystkie koszty - wystawianie ogłoszeń, paliwo itp.

Skoro agent ma pokrywać wszystkie koszty to co byś robił jako zleceniodawca ?

batman3
Posty: 4
Rejestracja: 30 sty 2016, 12:11

Post autor: batman3 » 15 lut 2016, 13:59

dał agentowi pracę, nie każdego stać na płacenie zus ok. 1150 zł miesięcznie + księgowość itp.

hanka
Posty: 34
Rejestracja: 22 lut 2012, 22:00

Post autor: hanka » 12 kwie 2016, 13:53

> batman3 napisał:

> dał agentowi pracę, nie każdego stać na płacenie zus ok. 1150 zł miesięcznie + księgowość itp.

E tam nie stać, jak ma Ci "oddać" 60% , a ze swoich 40% pokryć musi jeszcze wszystkie koszty,

to uwierz, że nie jesteś mu do niczego potrzebny.

ODPOWIEDZ