Dane o nieruchomościach

Wycena nieruchomości, rzecoznawcy majątkowi i kandydaci na rzeczoznawcę. Forum dostępne tylko dla użytkowników zarejestrowanych.
Ann1608
Posty: 1
Rejestracja: 04 gru 2016, 11:25

Dane o nieruchomościach

Postautor: Ann1608 » 04 gru 2016, 11:41

Witam.
Sprawa wygląda tak, że pisze pracę licencjacką i finalną jej częścią jest przeprowadzenie wyceny. Problem polega na tym, że na studiach robiliśmy tylko i wyłącznie prowizoryczne wyceny, czyli mając wszystkie dane. Na dodatek wycen tych było niezwykle mało. Byłabym ogromnie wdzięczna, gdyby znalazł się ktoś życzliwy na forum i pomógł mi w mojej sprawie. Mam w związku z tym kilka pytań.

1. Tak więc, jak rozumiem, aby obliczyć wagi cech rynkowych, jak również wycenić ostatecznie nieruchomość w podejściu porównawczym potrzebuje stworzyć zbiór nieruchomości podobnych. Wiem również, że niektóre informacje o nieruchomościach podobnych mogę dostać w Wydziale Geodezji i Kartografii w mieście, gdzie moja nieruchomość się znajduje. Jest to lokal mieszkalny. Tylko czy dostanę wystarczająco dużo informacji z tego urzędu, żeby stworzyć te 5 koniecznych cech nieruchomości podobnych. Przykładowo stanu technicznego tych nieruchomości nie ocenię, jeśli nie będę miała zdjęć, albo po prostu nie odwiedzę tych lokali a wiadomo że takiej możliwości nie mam. Skąd więc wziąć takie dane ?

2. Pomyślałam, żeby odwiedzić biura pośrednictwa i poprosić o takie transakcje, bo tam uzyskam chociaż zdjęcia ( W jednym z nich miałam praktyki), no ale stamtąd pewnie nie będę miała tych 30 transakcji, które są mi potrzebne i też nie wiadomo czy biuro mi takich informacji udzieli.

Jeżeli napisałam coś źle, to proszę mnie poprawić i wskazać właściwą drogę. Ja się dopiero uczę, a to jest moja pierwsza wycena.
Serdecznie proszę o pomoc.

Wróć do „Forum rzeczoznawcy majątkowego”