Podanie numeru księgi wieczystej kupującemu

Czy znane są Ci pojęcia: umowa przedwstępna, warunkowa, rozporządzająca, zobowiązująca, przyrzeczona, licencyjna, o dzieło, najmu, dzierżawy, wzajemna, o charakterze akcesoryjnym, użytkowania, dożywocia... i wiele wiele innych
Ewa911
Posty: 1
Rejestracja: 04 lut 2017, 15:15

Podanie numeru księgi wieczystej kupującemu

Post autor: Ewa911 » 04 lut 2017, 15:52

Witam,
Bardzo proszę o informację, kiedy jako osoba zainteresowana zakupem mieszkania, mam prawo do wglądu do księgi wieczystej.
Obejrzałam z pośrednikiem mieszkanie będące w ofercie biura nieruchomości. Pośrednik nie proponował mi zawarcia umowy pośrednictwa kupna, nie zweryfikował również moich danych. Zostałam poinformowana, że mieszkanie jest obciążone kredytem hipotecznym, co wg pośrednika nie stanowi przeszkody w uzyskaniu przeze mnie kredytu na kupno tego mieszkania.
Czy na tym etapie, przed podjęciem dalszych decyzji, złożenia oferty, mam prawo do wglądu do księgi wieczystej.
Zwróciłam się z prośbą do pośrednika o przesłanie numeru księgi, na razie cisza.
Z góry dziękuję za informacje.

Milo
Posty: 300
Rejestracja: 24 lut 2010, 14:56

Podanie numeru księgi wieczystej kupującemu

Post autor: Milo » 02 mar 2017, 10:27

nie tylko że ma Pani prawo ale wręcz zdrowy rozsądek tego wymaga

zapart
Posty: 3
Rejestracja: 23 mar 2017, 18:38

Podanie numeru księgi wieczystej kupującemu

Post autor: zapart » 23 mar 2017, 19:42

A jak sobie Pani wyobraża kupno nieruchomości bez sprawdzenia księgi wieczystej, w tym ewentualnych obciążeń?

Co do kredytu hipotecznego na zakup nieruchomości na której już jest hipoteka, to słyszałem, że banki tego nie praktykują ale sam widziałem niejedną księgę wieczystą w której były dwie hipoteki, każda z nich na rzecz innego banku.

ODPOWIEDZ