działka rolna - podział

Wszelkie problemy prawne związane z nieruchomościami: prawo pierwokupu, ustawy, akty prawne, interpretacje, pomoc w rozwiązywaniu problemów.
maati1980
Posty: 1
Rejestracja: 22 kwie 2008, 10:24

Post autor: maati1980 » 22 kwie 2008, 10:32

Mam następujący problem.
Ponad rok temu kupiłem działkę rolną 0.5h w gminie w której nie ma ustalonego planu zagospodarowania przestrzennego. Mogę się na tej działce wybudować jeśli dostanę tzw warunki zabudowy, z którymi nie powinno być problemu (wkoło mojej działki budują się domy na tej właśnie zasadzie). Na całe szczęście (i nieszczęście) cena działki poszła ostro w górę i teraz zamiast brać kredyt na 100% wartości domu chciałbym jakoś upłynnić część działki i za te środki postawić dom. Trochę rozpytywałem jak to zrobić i usłyszałem, że mogę złożyć wniosek o zabudową od razu na 3 domy i ... właśnie i co dalej? Jak sprzedać działkę? Podzielić? Przy założeniu, że działkę chcę sprzedać osobom zaufanym z którymi "zawsze się jakoś dogadam".
Proszę o radę.

15971
Posty: 25
Rejestracja: 08 gru 2006, 15:26

Post autor: 15971 » 13 sie 2008, 11:24

Rada- nie ma ludzi z którymi "zawsze sie dogadasz". Złóż wniosek w gminie o podział nieruchomości, albo warunki zabudowy. A z klientami jak będziesz podpisywał umowę przedwstępą to przed notariuszem. Powodzenia.www.leszczynskie.pl

lukas0259
Posty: 24
Rejestracja: 08 paź 2006, 22:05

Post autor: lukas0259 » 14 sie 2008, 23:57

Chciałbym przypomnieć, że można podzielić działkę rolną na terenie bez planu na działki nie mniejsze niż 0,3000 ha. Działka ma 0,5 ha, a więc nie można jej podzielić. Gdyby był plan zagospodarowania, to zasady podziału byłyby e nim określone (tzn. minimalna powierzchnia działki pod budowę).

ODPOWIEDZ