Odrębna własność lokalu - dokumenty

Testy egzaminacyjne, symulacja transakcji, wzory dokumentów, porady i opinie - jak zostać pośrednikiem w obrocie nieruchomościami. Pytania i odpowiedzi do egzaminów części pisemnej i ustnej. Forum dostępne tylko dla użytkowników zarejestrowanych.
Conrado
Posty: 52
Rejestracja: 21 wrz 2006, 4:42

Post autor: Conrado » 29 sie 2008, 3:36

PYTANIE 1 Jakie dokumenty musi skompletować NOTARIUSZ do sporządzenia umowy kupna-sprzedaży odrębnej własności lokalu?
PYTANIE 2 Jakie dokumenty musi przejrzeć POśREDNIK w obrocie nieruchomościami aby nie wpakować klienta kupującego na jakąś "minę"? Dokumenty które nie są niezbędne notariuszowi do sporządzenia umowy.

martyniq77
Posty: 87
Rejestracja: 02 mar 2008, 21:31

Post autor: martyniq77 » 29 sie 2008, 9:35

Chyba wybierasz się na egzamin? Trochę późno na naukę. Jeśli nie wiesz podstawowych, rzeczy, a o takie właśnie pytasz to nie wiem czy jest sens w ogóle jechać:-(

mnich
Posty: 160
Rejestracja: 17 sty 2008, 10:46

Post autor: mnich » 29 sie 2008, 10:33

Ryzyko jest , ale warto spróbować , może akurat tych prostych pytań nie dostanie

Admin
Site Admin
Posty: 64
Rejestracja: 10 paź 2006, 20:32

Post autor: Admin » 29 sie 2008, 11:27

[quote:01393ff188]Conrado napisał/a: PYTANIE 1[...][/quote:01393ff188] Za spamowanie forum (rozpoczynanie nowych wątków i wielokrotne zadawanie tych samych pytań) Twoje konto jest już na liście do usunięcia!

Conrado
Posty: 52
Rejestracja: 21 wrz 2006, 4:42

Post autor: Conrado » 29 sie 2008, 15:53

Starałem się zadać pytania jak najprościej ale widzę, że co po niektórzy ich kompletnie nie zrozumieli a na dodatek posądzili o spam. śpieszę wyjaśnić o co mi chodziło. Na egzaminie np. pada pytanie "Jakie dokumenty są potrzebne przy zawieraniu umowy np. odrębna własność lokalu?" A ludzie zaczynają wymieniać: protokół z badania Ksiąg Wieczystych, zaświadczenie z biura ewidencji ludności o braku zameldowania, zaświadczenie od wspólnoty mieszkaniowej lub zarządcy o nie zaleganiu z opłatami. A to chyba guzik prawda, bo do umowy notarialnej te dokumenty są kompletnie niepotrzebne. Starałem się więc te kwestie usystematyzować. W dziale "Forum licencjonowanego pośrednika" jest kilka wątków o tym jakie dokumenty są potrzebne do jakiej transakcji ale jest to masło maślane. Dokumenty które potrzebuje notariusz są wymieszane z tymi których on nie potrzebuje, a które powinien przejrzeć pośrednik.
Kolego woqlski posądzasz mnie o spamowanie forum a nie znasz terminu co to oznacza. Założyłem kilka wątków ale każdy dotyczył czegoś innego. Mogłem te pytania zadać w jednym wątku ale wtedy jakby ludzie zaczęli odpowiadać to zrobił by się straszny bałagan. Poza tym jeśli jest kilka wątków to w przyszłości ktoś mógłby łatwiej znaleźć odpowiedź.
Poza tym woqlski pokaż mi wątki o tej samej treści tytułu które napisałem ja. Jeśli ktoś pisze w tytule wątku "Pytanie z ustnego" to chyba nie ma zielonego pojęcia o netykiecie. A ty masz?

Conrado
Posty: 52
Rejestracja: 21 wrz 2006, 4:42

Post autor: Conrado » 29 sie 2008, 16:08

Pamiętam to forum sprzed dwóch lat, wyglądało jako tako. Dzisiaj, pożal się boże to jakiś anachronizm z epoki kamienia łupanego. Opcja "szukaj" brak słów, nie skomentuje. Aby cokolwiek znaleźć trzeba by było chyba przeczytać wszystkie wątki od powstania forum. A powodem jest to, że ludzie nie potrafią poprawnie tytułować wątków. Myślałem, że usystematyzuję chociaż te podstawowe pytania ale się myliłem.

mnich
Posty: 160
Rejestracja: 17 sty 2008, 10:46

Post autor: mnich » 29 sie 2008, 16:56

musisz o tych zagadnieniach porozmawiać , ze znajomym licencjonowanym pośrednikiem , wtedy on wszystko wyjaśni , a na forum najchętniej pisze magister napisz do niego .

martyniq77
Posty: 87
Rejestracja: 02 mar 2008, 21:31

Post autor: martyniq77 » 30 sie 2008, 17:29

To prawda, forum schodzi na psy, ale nie dlatego, że ludzie źle formułują wątki , ale dlatego, że jest coraz mniej osób które chcą uczestniczyć w dyskusji na temat a nie wypisywać dyrdymały o udzielaniu bezpłatnych informacji. Ja mogę chętnie takich informacji udzielać jeśli potrafię odpowiedzieć na zadane pytanie. Irytuje mnie dodatkowa postawa Pana administratora, który stosując prawo Kaduka terroryzuje użytkowników, strasząc usunięciem konta. Jak do tej pory nie zauważyłam spamowania - wszystkie tematy w jakimś stopniu dotyczą problematyki pośrednictwa. A jeśli nie można się wypowiedzieć niech ustali jakieś klarowne zasady ogólnie dostępne. Co do pytań o dokumenty widać nie można zadawać takich pytań a już nie w 10u postach, bo za to też można dostać po łapach. A już precyzując moim zdaniem dokumenty jakie są potrzebne do sporządzenia umowy sprzedaży lokalu mieszkalnego to przede wszystkim księga wieczysta ( aktualny odpis), bo akt notarialny zbywcy może też już być nieaktualny, dowdy osobiste do sprawdzenia tożsamości stron, zaś zaświadczenie od zarządcy o niezaleganiu z opłatami i zaświadczenie z biura meldunkowego są potrzebne aby nie narazić kupującego na przykre niespodzianki.

polo
Posty: 6
Rejestracja: 30 sie 2008, 21:21

Post autor: polo » 30 sie 2008, 21:25

brak treści

polo
Posty: 6
Rejestracja: 30 sie 2008, 21:21

Post autor: polo » 30 sie 2008, 21:26

[quote:5447a90259]martyniq77 napisał/a: To prawda, forum schodzi na psy.[/quote:5447a90259] chetnie bym z Toba pogadał na jakimś komunikatorze....pozdro

martyniq77
Posty: 87
Rejestracja: 02 mar 2008, 21:31

Post autor: martyniq77 » 01 wrz 2008, 7:16

Chętnie porozmawiam,przesłałam Ci wiadomość z numerem gg

ODPOWIEDZ