certyfikat energetyczny

Imprezy lokalne i ogólnopolskie dotyczące rynku nieruchomości.
Katia
Posty: 19
Rejestracja: 15 wrz 2006, 15:15

Post autor: Katia » 05 lis 2008, 22:23

Czy ktoś z Państwa interesował się zrobieniem uprawnień pozwalajacych na sporządzanie certyfikatów energetycznych? Jestem pośrednikiem w obrocie nieruchomościami i zamierzam taki certyfikat zrobić. Zastanawaim się tylko nad tym czy ten nowy zawód będzie opłacalny?? Czy rzeczywiście każdy budynek będzie musiał mieć sporządzony taki certyfikat by został sprzedany i czy rzeczywiście notariusze nie będą sporządzać aktów notarialnych bez tego certyfikatu? A co jeśłi kupujący oświadczy przed notariuszem i sprzedajacym, że takie certyfikatu nie potzebuje?/ Akt notarialny zostanie sporządzony? Zauważmy że nie ma wskazanych sankcji za brak takiego certyfikatu. Zapraszam dodyskusji.
A może ktoś już jest po jakimś szkoleniu lub studiach podyplomowych w tym zakresie i mógłby podzielić się swoimi spostzeżeniami na ten temat.

jazon

Post autor: jazon » 30 paź 2009, 8:24

Kurs zrobiłem w lutym 2008r. a ukończyłem w lutym 2009r., w 2009 w styczniu rozpocząłem studia podyplomowę,, Audytor energetyczny uprawniony do sporządzania świadectw energetycznych'' 30 stycznia 2010 mam egzamin kończący. Jak narazie certyfikaty to rynek pierwotny. Chociaż od 15 października obowiązek udostępniania świadectwa pomiędzy zbywca a nabywcą istnieje także an rynku wtórnym.

ODPOWIEDZ