Książki potrzebne kandydatowi na posrednika nieruchomosci

Testy egzaminacyjne, symulacja transakcji, wzory dokumentów, porady i opinie - jak zostać pośrednikiem w obrocie nieruchomościami. Pytania i odpowiedzi do egzaminów części pisemnej i ustnej. Forum dostępne tylko dla użytkowników zarejestrowanych.
bajka
Posty: 1
Rejestracja: 24 maja 2006, 20:27

Post autor: bajka » 24 maja 2006, 20:41

Witam wszystkich,

Zamierzam od pażdziernika podjac 2 letnie studia podyplomowe na kierunku : Pośrednictwo w Obrocie Nieruchomościami.

Chcialabym skompletowac juz sobie potrzebne ksiazki i materialy i chcialabym zaczac czytac.
Prosze znawcow tematu :) o wskazanie mi niezbednych do studiowania tytulow ksiazek czy artykulow oraz ustaw.

Na dzien dzisiejszy wiem, ze niezbedna jest ksiazka: Vademecum posrednika Nieruchomosci - Krakowski Instytut Wydawniczy a z ustaw: USTAWA o GOSPODARCE NIERUCHOMOSCIAMI...

czy znajduje sie na tym forum osoba , która studiowała bądź zamierza studiować ten kierunek we Wroclawskiej WSB ?

Z góry dziękuję za cenne uwagi.

Iwonka
Posty: 49
Rejestracja: 09 cze 2006, 22:29

Post autor: Iwonka » 29 sie 2006, 19:52

Witam!

Moim zdaniem najwazniejsze są aktualne ustawy, znajdziesz je na stronie: www.sejm.gov.pl

Ważniejsze ustawy związane z pośrednictwem w obrocie nieruchomościami to:
Kodeks etyki zawodowej i standardy zawodowe
Ust. o Gospodarce Nieruchomościami
Kodeks Cywilny
Kodeks Postępowania Cywilnego
Ust. o Kw i hipotece
Kodeks Spółek Handlowych
Ust. o własności lokali
Ust. o najmie lokali
Ust. o spółkach mieszk.
Prawo geod. i katr.
Prawo budowlane
Ustawa o lasach
Ustawa o ochronie danych osobowych
Ustawa o nabywaniu nieruchomosci przez cudzoziemcow
Ustawa o samorzadzie gminnym
Ustawa o ochronie gruntow rolnych i lesnych
Ustawa o scalaniu i wymianie gruntow
Ustawa o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym
Ustawa o spółdzielniach mieszkaniowych.
Ustawa o kształtowaniu ustroju rolnego
Ustawa o listach zastawnych i bankach hipotecznych
Rozporządzenie w sprawie warunków technicznych jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie
Kodeks Rodzinny i Opekuńczy
Prawo wekslowe
Prawo o notariacie



Vademecum posrednika Nieruchomosci - dobra ksiażka.

Napewno wielu ustaw nie wymieniłam. Jesli masz dostep do odpowiedzi do testów, a chyba na tym forum widziałam, ściągnij sobie i tam przy odpowiedziach masz odnośnik do ustawy.

Powodzenia - Iwona

Fiolka
Posty: 14
Rejestracja: 30 maja 2006, 16:55

Post autor: Fiolka » 30 sie 2006, 22:10

Polecam "Nieruchomości problematyka prawna" Gerard Bieniek, Stanisłąw Rudnicki LexisNexis

kazik78
Posty: 15
Rejestracja: 20 mar 2006, 9:05

Post autor: kazik78 » 05 wrz 2006, 10:38

Dla mnie najlepsza książka, w której wszystko jest krótko i zwięźle napisane to POśREDNIK NA RYNKU NIERUCHOMOśCI (2004, Brzeziński).

ODPOWIEDZ