praktyka - gdzie?

Wycena nieruchomości, rzecoznawcy majątkowi i kandydaci na rzeczoznawcę. Forum dostępne tylko dla użytkowników zarejestrowanych.
zigza.Q
Posty: 94
Rejestracja: 25 maja 2007, 8:58

Post autor: zigza.Q » 22 maja 2009, 10:55

Witam!

Chciałbym rozpocząc praktykę i chciałbym zapytac Was czy macie może jakieś propozycje miejsc (i cen) gdzie możnaby ja odbyc i jeszcze sie czegoś nauczyć. Prosze o jakieś informacje gdzie warto, a gdzie nie warto... Ogólnie niewiele chyba jest miejsc gdzie można je odbyć [poza praktyką u któregoś z uprawnionych rzeczoznawców] - coś słyszałem o SGH i o Profil-u, ale nic konkretnego. Pozdrawiam. ZB.

andy1909Z
Posty: 535
Rejestracja: 23 lis 2007, 8:53

Post autor: andy1909Z » 23 maja 2009, 11:46

Może warszawski "Sedpol". Odradzałbym praktykę indywidualną. Wszędzie trzeba się naharować, indywidualna ciężka praca, jest się skazanym na siebie samego (co w dalszej perspektywie jest błogosławieństwem). Pozdrawiam

adek44
Posty: 49
Rejestracja: 09 kwie 2009, 9:06

Post autor: adek44 » 05 cze 2009, 14:35

Ja robię praktykę w Sedpolu i ani nie polecam, ani nie odradzam. Zależy, na co się 'zigza.Q' nastawiasz. Jeżeli na ustawowe odbębnienie 15 kilkunastostronicowych, nicniewartych kartek a-4 zadrukowanych fikcyjnymi danymi i nieruchomościami z sufitu, to Sedpol jest ok. Myślę, że w dobie ogólnej tandety i kupowania sobie stopni naukowych, Sedpol i tak odwala całkiem niezłą robotę (przynajmniej nie utrudnia zadania - zachowaniem minimum przyzwoitości w postaci sprawdzania operatów).
Musisz jednak pamiętać, że i tak te praktyki prowadzą do egzaminu ustnego, a więc weryfikacją Twojej wiedzy zdobytej na praktykach i tak będzie egzamin państwowy. Natomiast niezależnie gdzie będziesz te praktyki robić, to i tak nastaw się na samodzielną pracę - zarówno zdobywanie danych, wybór nieruchomości do wyceny itp. Nie zawsze RzM udostępniają wzory operatów, nie zawsze mówią wprost, jak rozwiązać problem z konkretną wyceną. Myślę, że warto potraktować te praktyki jak przetarcie się przed unikaniem problemów merytorycznych w przyszlej pracy RzM (takimi jak unikanie nieruchomości nietypowych, modyfikowanie wartości pochodzącymi z wyliczenia wag cech itp.).

ODPOWIEDZ