Przekształcenie działki ..problem!

Tutaj można wpisywać nowe tematy poruszające problemy rynku nieruchomości nie sklasyfikowane w innych działach forum
misior
Posty: 2
Rejestracja: 12 maja 2009, 12:48

Post autor: misior » 12 maja 2009, 13:09

Witam wszystkich,mam taki problem.Jestem w trakcje przekształcenia działki rolnej na budowlaną,tzn,w grudniu 2007r.złożyłem wszystkie dokumenty które w gminie potrzebne były do zmiany statusu działki i wtedy powiedzieli że do roku będzie to załatwione.Ale minęło 14miesiecy a tu żadnej informacji nie dostałem z gminy,no i poszedłem tam co jest grane,dość że tacy wszyscy nie uprzejmi na maxa nie mili powiedzieli mi ze może za następny rok będzie przekształcona (tzn,ponad 2lata ma to trwać) Moje pytanie związane jest z tym,jak długo to może trwać bo chyba to jest za długo!!,(bo z tego co się orientuje ta gmina na łapówkę liczy a ja im nie dam).
Czy jest jakiś urząd,instytucja gdzie można to pospieszyć,a jeśli tak to jaka,,,
pozdrawiam.

Gruszka
Posty: 6
Rejestracja: 01 lip 2009, 14:27

Post autor: Gruszka » 01 lip 2009, 15:04

Post dość stary, ale może komus się przyda... :)

Działkę można przekształcić tylko w momencie uchwalania nowego miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego. A to może trwac bardzo długo - nawet kilka lat - w zależności od sprawności gminy. Więc trzeba cierpliwie czekać. Obwiam się, że nawet łapówka nic nie zdziała, bo plan może być zaskarżany i wielokrotnie zmieniany, zanim zostanie uchwalaona wersja ostateczna.

ODPOWIEDZ