Sprzedaż nieruchomości z kredytem hipotecznym

Wszelkie problemy prawne związane z nieruchomościami: prawo pierwokupu, ustawy, akty prawne, interpretacje, pomoc w rozwiązywaniu problemów.
bg_sz
Posty: 1
Rejestracja: 19 wrz 2009, 23:51

Post autor: bg_sz » 19 wrz 2009, 23:58

Witam.

Rok temu kupiłem z małżonką dom w górach. Wzięliśmy kredyt hipoteczny w DomBanku na 100%, czyli bez wkładu własnego (zabezpieczeniem jest oczywiście dom). Zdolność kredytową uzyskaliśmy dzięki angielskim zarobkom, ponieważ wciąż tam mieszkamy i pracujemy. Niestety chcemy sprzedać nieruchomość.
Chciałbym prosić wszystkich, którzy są w temacie sprzedaży kredytowanych nieruchomości, czyli nieruchomości zaciągniętych na kredyt hipoteczny oraz ludzo orientujących się w tej kwesti o pomoc.
Jak poradzić sobie ze sprzedażą domu, aby uniknąć niespodzianek i wpadek. Zależy mi na informacji typu krok po kroku, jak załatwić formalności i sprzedać nieruchomość. Załóżmy, że znalazłem juz kupca ... jakie czekają mnie procedury i jakie mniej więcej koszta. I jak sprzedać nieruchomość, żeby odzyskać włożone pieniądze (o zysku nie myślę, ponieważ chcemy się pozbyć domu/kredytu).
Za wszelką pomoc będę bardzo wdzięczny. Dzięki.

KRAKAUER
Posty: 76
Rejestracja: 10 mar 2007, 14:41

Post autor: KRAKAUER » 20 wrz 2009, 8:11

Proponuę skorzystać z usług pośrednika nieruchomości.

ODPOWIEDZ