Otwarcie biura zaraz po otrzymaniu licencji

Wymiana doświadczeń, wzory dokumentów, sposoby prowadzenia biura nieruchomości, informacje bieżące, archiwizacja dokumentów, licencje, opisy programów do obsługi biur nieruchomości. Forum dostępne tylko dla użytkowników zarejestrowanych.
jarekm
Posty: 20
Rejestracja: 20 mar 2010, 1:34

Post autor: jarekm » 30 cze 2010, 12:41

Witam

Jak sądzicie z własnego doświadczenia, czy duża jest szansa na przetrwanie na rynku gdy otwiera się biuro nieruchomości zaraz po otrzymaniu licencji i wcześniej nie pracowało się w pośrednictwie jako agent?
A może opcja z zatrudnieniem już doświadczonego pośrednika jako pracownika, zwiększy szanse przetrwanie na rynku? Taka osoba byłaby niejako kierownikiem biura, a właściciel z świeżą licencją niejako wdrażałby się do zawodu ale będąc na ,,swoim,,

Macie zapewne jakieś doświadczenia gdyż prowadzicie biura. Zapraszam do dyskusji. Myślę, że wątek ten może dotyczyć każdego potencjalnego pośrednika, który to waha się, czy po otrzymaniu licencji pracować na ,,swoim,, czy może lepiej zbierać doświadczenie pracując dla kogoś.

Pozdrawiam

damcar27
Posty: 134
Rejestracja: 02 kwie 2007, 0:04

Post autor: damcar27 » 30 cze 2010, 15:05

witaj

Na początek proponowałbym jednak współprace z osobą praktykującą w tej branży jeżeli nie miałeś styczności z zawodem pośrednika. Praktyki czy studia podyplomowe to niestety tylko teoria i nijak się mają do rzeczywistości. Rynek to nie jest wiedza teoretyczna, biur mamy bardzo dużo i sądzę, że pierwszy rok działalności zweryfikuje Twoją kreatywność. Ja zaczynając działałem ze znajomym który miał kilkuletni staż i był to strzał w dziesiątkę.

pozdrawiam Damian

Admin
Site Admin
Posty: 64
Rejestracja: 10 paź 2006, 20:32

Post autor: Admin » 30 cze 2010, 22:35

Jeśli jesteś z Jeleniej Góry to chętnie porozmawiam z Tobą na temat utworzenia nowego biura nieruchomości.

LukaBrazzi3
Posty: 4
Rejestracja: 01 lip 2010, 8:30

Post autor: LukaBrazzi3 » 01 lip 2010, 8:50

[quote:dc2af9c3cf="jarekm"]Witam

Jak sądzicie z własnego doświadczenia, czy duża jest szansa na przetrwanie na rynku gdy otwiera się biuro nieruchomości zaraz po otrzymaniu licencji i wcześniej nie pracowało się w pośrednictwie jako agent?[/quote:dc2af9c3cf]
To jak ty kolego otrzymałeś licencje???? Przecież wymogiem formalnym jest półroczna praktyka.
Ja w zasadzie otwieram biuro z dniem gdy tylko otrzymam licencję. Podejmuję to ryzyko i myśle że powinno się udać- jestem zdeterminowany, nastawiony na sukces.....ale też robiłem badanie rynku, bo głupotą jest wchodzenie w jakikolwiek interes bez wiedzy merytorycznej i tylko pod wpływem emocji.
Rozmawiałem z doświadczonym pośrednikiem, który mówił że "zarabia sie w tym biznesie dopiero po dwóch latach".
Ja nie ignoruje tego stwierdzenia i tobie też to radzę zrobić, gdyż jeżeli jesteś jedynym żywicielem rodziny bez drugiego źródła dochodu w gospodarstwie domowym- oj!! będzie ci ciężko...

jarekm
Posty: 20
Rejestracja: 20 mar 2010, 1:34

Post autor: jarekm » 01 lip 2010, 18:46

[quote:2a3470448a="woqlski"]Jeśli jesteś z Jeleniej Góry to chętnie porozmawiam z Tobą na temat utworzenia nowego biura nieruchomości.[/quote:2a3470448a]
Jestem z Trójmiasta

ODPOWIEDZ