Witam, dostałam spadek i nie wiem co z nim zrobić.

Tutaj można wpisywać nowe tematy poruszające problemy rynku nieruchomości nie sklasyfikowane w innych działach forum
Krystyna
Posty: 1
Rejestracja: 18 kwie 2010, 14:45

Post autor: Krystyna » 18 kwie 2010, 15:14

Witam.
Dostałam w tamtym roku spadek po tacie, jest to ziemia 380m, z nieruchomością nadającą się tylko do rozbiórki.
Lokalizacja jest dobra, ponieważ mieści się to przy jednej z głównych ulic świdnicy (woj. Dolnośląskie).
Po lewej jak i po prawej stronie są dwa puste place ok. 400m, niestety nie wiem do kogo należą.
Doszły mnie słuchy, że właściciele wyjechali z Polski i nie ma jak się z nimi skontaktować...
Nie wiem co mam zrobić, a nie stać mnie na rzeczoznawcę, czy poradę u prawnika.
Chciałabym się dowiedzieć ile mogłabym wziąść za tę nieruchomość, oraz czy jest możliwość sprawdzenia do kogo należą te dwa place.
Szczerzę proszę o pomoc, ponieważ nie wiem za co się złapać.
Z góry dziękuję.

andy1909Z
Posty: 535
Rejestracja: 23 lis 2007, 8:53

Post autor: andy1909Z » 19 kwie 2010, 10:23

Idź do ewidencji gruntów i budynków - popytaj. Dowiedz się również tam jaki jest numer księgi wieczystej.
Pochodź po pośrednikach - uzyskasz ogólne informacje o cenach. Pochodź po necie - dowiesz się jakie są ceny.
Najważniejsza jest lokalizacja. Co to za budynek na Twojej działce ?
Dla uszczególnienia - w tym przypadku nieruchomością jest działka z tym co na działce, czyli budynek to część składowa nieruchomości. Nie możesz po sobie pokazać, że jesteś świeżutka.

A.Carmann
Posty: 32
Rejestracja: 28 sie 2010, 12:06

Post autor: A.Carmann » 27 wrz 2010, 21:25

Trudno ocenić ile możesz wziąć za tą nieruchomość,ponieważ nie wiemy w jakim stanie znajduje się budynek-piszesz że jest do rozbiórki,ale też ma swoją wartość. Istnieje także możliwość dowiedzenia się do kogo należą pozostałe grunty,zapytaj w swoim urzędzie gminy,oni skierują Cię do odpowiedniego działu.

ODPOWIEDZ