Opuszczone nieruchomości - jak zlokalizawać właściciela (kupić)?

Tutaj można wpisywać nowe tematy poruszające problemy rynku nieruchomości nie sklasyfikowane w innych działach forum
chemik0

Post autor: chemik0 » 17 sty 2010, 20:50

Witam!
Bardzo proszę o pomoc, jak uzyskać informację na temat właściciela opuszczonej nieruchomości, czy jest taka opcja w urzędzie miasta? Czy może wypytać sąsiadów? Co potem (gdy już będę miał np. nazwisko)?
Z góry dziękuję za pomoc...

andy1909Z
Posty: 535
Rejestracja: 23 lis 2007, 8:53

Post autor: andy1909Z » 28 sty 2010, 18:12

Najpierw zlokalizuj nieruchomość - urząd miasta - na planie wskaż - stąd droga do ewidencji gruntów i budynków - stamtąd nr księgi wieczystej (powinni również mieć nazwisko właściciela. Jak nie będą chcieli podać to z nr KW do Sądu Rejonowego i masz właściciela

Magdalena861

Post autor: Magdalena861 » 17 lut 2010, 14:59

A co jeśli dana nieruchomość nie posiada KW? W urzędach wymigują się ochroną danych osobowych. Udało mi się tylko ustalić że działka widnieje na mężczyznę urodzonego 1928 roku. W tej chwili na działce stoi opuszczony dom, który według mojej wiedzy zbudował syn owego męzczyzny (ten syn już nie żyje i nie miał rodziny typu żona i dzieci).

Magdalena861

Post autor: Magdalena861 » 17 lut 2010, 15:00

A co jeśli dana nieruchomość nie posiada KW? W urzędach wymigują się ochroną danych osobowych. Udało mi się tylko ustalić że działka widnieje na mężczyznę urodzonego 1928 roku. W tej chwili na działce stoi opuszczony dom, który według mojej wiedzy zbudował syn owego męzczyzny (ten syn już nie żyje i nie miał rodziny typu żona i dzieci).

A.Carmann
Posty: 32
Rejestracja: 28 sie 2010, 12:06

Post autor: A.Carmann » 27 wrz 2010, 21:27

W takim razie musisz dowiedzieć się w swoim urzędzie miasta lub gminy ( w odpowiednim wydziale) do kogo należy ta nieruchomość,może komuś ja przepisał przed śmiercią-tego sam nie możesz wiedzieć,ani tym bardziej od sąsiadów.

ODPOWIEDZ