zagospodarowanie terenu

Tutaj można wpisywać nowe tematy poruszające problemy rynku nieruchomości nie sklasyfikowane w innych działach forum
mdbo

Post autor: mdbo » 15 sty 2010, 15:59

Witam. Piszę do was zwracając się o pomoc!
Posiadam mieszkanie w kamienicy w którym chce zmienić jego przeznaczenie i przemeldować na lokal użytkowy w którym miał by być hostel. Niestety problem w tym że miasto które posiada plan zagospodarowania nie uwzględnia w nim działalności turystyczno-hotelarskiej. Wiem ze podobne instytucje rozwiązały to w inny sposób gdyż miały podobny problem. Nie mam pojęcia do kogo się z tym zwrócić więc pisze do was. Nad mieszkaniem mojego kolegi tez jest taka działalność i zwracając się z zapytaniem w jego spółdzielni o to czy tamto mieszkanie jest użytkowe otrzymałem odp. że to są poufne informacje i nie mogą mi tego podać(wydaje mi się ze coś jest nie tak bo te info raczej jest ogólno dostępne). Proszę o Pomoc drodzy forumowicze. Pozdrawiam.

andy1909Z
Posty: 535
Rejestracja: 23 lis 2007, 8:53

Post autor: andy1909Z » 28 sty 2010, 18:10

Zgłoś się do starostwa z wnioskiem o zmianę przeznaczenia loaklu, jak będą problemy to umów się na rozmowę ze starostą.

mdbo

Post autor: mdbo » 28 sty 2010, 22:30

no i własnie w tym rzecz ze w wydziale nieruchomości UM Pani powiedziała ze na kamienice nie ma planu zagospodarowania terenu który przewiduje inne przeznaczenie lokalu jak mieszkanie. podobno sprawa jest w toku ale potrwa to pewnie kilka lat. mam związane ręce.

A.Carmann
Posty: 32
Rejestracja: 28 sie 2010, 12:06

Post autor: A.Carmann » 27 paź 2010, 18:20

Jeżeli nie jesteś jedynym właścicielem kamienicy,to tak jak piszesz: sprawa potrwa kilka lat i póki co nic więcej nie jestes w stanie zrobic. Możesz jedynie co jakiś czas chodzic do UM i pytac czy coś się w sprawie ruszyło,zmieniło.

ODPOWIEDZ