Wycena dworku.

Wycena nieruchomości, rzecoznawcy majątkowi i kandydaci na rzeczoznawcę. Forum dostępne tylko dla użytkowników zarejestrowanych.
heyah88
Posty: 1
Rejestracja: 26 wrz 2010, 17:55

Post autor: heyah88 » 26 wrz 2010, 18:04

Witam,proszę o orientacyjną wyceną dworku szlacheckiego ,znajduję się w województwie lubelskim,pow.ok 200m,zbudowany z drewna.
Niestety nie wiem ile jest działki,jest jeszcze staw i budynek gospodarczy.Wiem że na podstawie tego co napisałem trudno o wycenę,ale chciałbym się dowiedzieć po ile takie rzeczy miej więcej "chodzą". Z góry dziekuję za pomoc.
Działka 150 arów,budowany w roku 1915. Nikt nie pomoże?Potrzebuje tylko orientacyjnej wyceny.
Ostatnio zmieniony 27 wrz 2010, 17:03 przez heyah88, łącznie zmieniany 1 raz.

andy1909Z
Posty: 535
Rejestracja: 23 lis 2007, 8:53

Post autor: andy1909Z » 26 wrz 2010, 23:08

Zadzwoń do kilku rzeczoznawców to się dowiesz. Ceny różne.

census
Posty: 11
Rejestracja: 21 lip 2010, 12:30

Post autor: census » 01 paź 2010, 16:46

Ceny są bardzo różne i trudno coś powiedzieć na podstawie Twoich informacji. Badałem ostatnio rynek dworów i rozpiętość cenowa jest spora. Ważny jest stan techniczny, stopień zachowania pierwotnej formy, posiadanie cech stylowych, otoczenie, możliwości rozwojowe, położenie w stosunku do większego miasta.

fortuna57
Posty: 2
Rejestracja: 06 lis 2010, 10:28

Post autor: fortuna57 » 06 lis 2010, 10:42

Witam bardzo serdecznie,
Nie chciałam zakładać nowego wątku, gdyż jest ich tutaj wystarczająco dużo.
Szukam literatury na temat wyceny nieruchomości zabytkowych. Czy mógłby mi ktoś polecić jakieś ciekawe pozycje, tudzież artykuły? Może jest ktoś w posiadaniu interesujących książek i podrzuciłby kilka tytułów? Uściślając interesuje mnie "podobieństwo nieruchomości zabytkowych" w procesie ich wyceny. Byłabym bardzo wdzięczna za pomoc, bądź wskazówki.
pozdrawiam

andy1909Z
Posty: 535
Rejestracja: 23 lis 2007, 8:53

Post autor: andy1909Z » 06 lis 2010, 21:37

Jeszcze do heyah88m - wycena wiemy jakiej nieruchomości ale nie podajesz najważniejszego - celu wyceny i zakresu - tak jakbyś się spytał a jaki samochód mam kupić. Odpowiedź - dobry i byłbyś zadowolony ? Tak właśnie z wyceną - zakres i cel i masz w zależności od tego różniaste wartości..............
A tak na marginesie ta kochana lokalizacja - taki sam dworek a inna wartość w zachodniej Polsce a inna na kreach lubelszczyzny gdzie diabeł i PIS mówi....

A do fortuny 57 - połaż po necie, i uwaga każda wycena jest inna nie ma tak, ze coś stałego - powiem ci tak - lokalizacja, położenie, stan techniczny, mpzp, konserwator zabytków, powierzchnia, zakres adaptacji, styl budowy, materiał, otoczenie, możliwości rozwojowe......ale to masz w prawie w każdej nieruchomości zabudowanej w kwestii dot. części składowej,

ODPOWIEDZ