Wybór najlepszej uczelni w Krakowie.

Wycena nieruchomości, rzecoznawcy majątkowi i kandydaci na rzeczoznawcę. Forum dostępne tylko dla użytkowników zarejestrowanych.
damianD
Posty: 4
Rejestracja: 25 sie 2010, 20:07

Post autor: damianD » 28 sie 2010, 16:19

Witam serdecznie,
od października mam zamiar podjąć roczne podyplomowe studia na kierunku wycenia nieruchomości/szacowanie nieruchomości i zastanawiam się jaką uczelnię wybrać.
Znalazłem tylko dwie uczelnie:
1. Krakowska Akademia im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego - uczelnia prywatna
2. Krakowska Szkoła Biznesu - jednostka dydaktyczna Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie.
3. Uniwersytet Rolniczy
4. AGH - zakończona rekrutacja
Opłaty za studia są zbliżone.
Przychylam się bardziej za Krakowską Akademią, uczelnia prywatna więc może wykładowcy będą mieli więcej czasu na konsultacje(?).
Byłbym wdzięczny za informacje o ww uczelniach lub namiary na inne.

andy1909Z
Posty: 535
Rejestracja: 23 lis 2007, 8:53

Post autor: andy1909Z » 29 sie 2010, 16:01

Wg mnie AGH - spróbuj - z jednym miejscem nie powinno być problemu

damianD
Posty: 4
Rejestracja: 25 sie 2010, 20:07

Post autor: damianD » 31 sie 2010, 0:29

Dziękuję za informację.
Dziś rozmawiałem ze znajomym, który pracuje jako pośrednik nieruchomości. Na pytanie czy poradziłbym sobie (ukończyłem liceum ekonomiczne, studia ekonomiczne, praca 4 lata w banku) jako rzeczoznawca powiedział, że szanse na zdobycie tytułu rzeczoznawcy mają tylko doświadczeni pośrednicy z doświadczeniem i że nie mam szans ponieważ nigdy nie pracowałem w nieruchomościach.
Moje pytanie, czy osoba bez doświadczenia w nieruchomościach ma szanse na zostanie rzeczoznawcą?
Pozdrawiam

Milo
Posty: 300
Rejestracja: 24 lut 2010, 14:56

Post autor: Milo » 31 sie 2010, 8:39

po takiej wypowiedzi to bym kolegi już więcej nie słuchał. Każdy ma szans jeden większą drugi mniejszą - jedno jest pewne będziesz się uczył i dążył do celu do w końcu Ci się uda. Tekstów z serii że stare wygi są lepsze i młodzi mają sobie odpuścić są dla mnie żenujące

andy1909Z
Posty: 535
Rejestracja: 23 lis 2007, 8:53

Post autor: andy1909Z » 01 wrz 2010, 12:48

Sorry, ze tak napiszę ale Twój znajomy PIEPRZY BZDURY. a TO JEST JESZCZE BARDZO LEKKIE OKREśLENIE.
Ja bym zakończył znajomość z takim znajomym.

MASZ SZANSę - bierz się do roboty, mnóstwo nauki. DASZ RADę.
masz chęć to zadzwoń - pogadamy - 697-463-209.

I już NIGDY NIE S

asiek_23
Posty: 3
Rejestracja: 20 sie 2010, 12:26

Post autor: asiek_23 » 02 wrz 2010, 13:07

Ja kończyłam podyplomówkę na Politechnice Krakowskiej (organizowane były przy współudziale Uniwersytetu Ekonomicznego). Kadra doświadczona, wymagająca i bardzo ciekawie prowadziła zajęcia.
Słyszałam również o AGH w Krakowie nie wiem jak zorganizowane są tam zajęcia ale organizują praktyki po zakończeniu nauki.
Z uczelniami nie ma problemu.
W Kraku gorzej jest z praktykami, stowarzyszenie nie organizuje praktyk i nie pomaga w znalezieniu prowadzącego. Prywatne praktyki w tym cudownym mieście mają różne opinie i nie mało kosztują.
Ja swoją praktykę zrobiłam w śląskim Stowarzyszeniu RzM. Polecam.

GosiaT
Posty: 1
Rejestracja: 18 wrz 2010, 0:03

Post autor: GosiaT » 18 wrz 2010, 0:17

Witam,
Studia podyplomowe z wyceny nieruchomości prowadzi jeszcze Wyższa Szkoła Ekonomii i Informatyki. Cena 2700 zł a wykładowcy z UEK i praktycy.
Pozdrawiam

hardgirl123
Posty: 9
Rejestracja: 22 paź 2010, 8:50

Post autor: hardgirl123 » 22 paź 2010, 8:53

Witam,
Ja się w tym roku zapisałam na AGH. Pozdrawiam.

Kibar
Posty: 6
Rejestracja: 29 sty 2010, 9:32

Post autor: Kibar » 09 lis 2010, 14:06

Wszystko jest możliwe i zależy od Ciebie. Wiadomo, że osobom które pracują jako rzeczoznawcy lub kosztorysanci jest dużo łatwiej, ale to nie znaczy że ekonomista nie może zostać Rzeczoznawcą. Co do studiów podyplomowych to można powiedzieć, że każda uczelnia ma plusy i minusy. Same studia nie ułatwią Ci egzaminu. Najważniejsza jest własna praca.

Sam dosyć długo przygotowuję się do egzaminu, ale to tylko zależy ode mnie.
Pozdrawiam i życzę powodzenia.

...przy okazji znajomemu chyba chodziło o doświadczonych kosztorysantów a nie pośredników. ;-) Rzeczoznawca, a pośrednik w obrocie nieruchomościami to trochę inne "bajki".

hardgirl123
Posty: 9
Rejestracja: 22 paź 2010, 8:50

Post autor: hardgirl123 » 17 lis 2010, 18:15

Kibar, dasz radę :)

ODPOWIEDZ