No i po licencjach !!!

Wymiana doświadczeń, wzory dokumentów, sposoby prowadzenia biura nieruchomości, informacje bieżące, archiwizacja dokumentów, licencje, opisy programów do obsługi biur nieruchomości. Forum dostępne tylko dla użytkowników zarejestrowanych.
Arture
Posty: 89
Rejestracja: 29 gru 2008, 14:52

Post autor: Arture » 15 cze 2010, 21:44

Tak załatwili nasi działacze, że licencje tracą ważność i trzeba będzie zdać egzamin, aby uzyskać certyfikat uprawniający do wykonywania zawodu pośrednika nieruchomości. Musimy teraz pilnować żeby znowu stare pijawki tzn. nasi działacze nie zaczęli żyć z naszych składek. Może zróbmy czarną listę i wpisujmy ich, a potem wyłapujmy wśród kandydatów do naszej administracji.
Ostatnio zmieniony 15 cze 2010, 21:46 przez Arture, łącznie zmieniany 1 raz.

Elena
Posty: 67
Rejestracja: 02 sty 2009, 11:33

Post autor: Elena » 16 cze 2010, 9:52

I o co to całe zamieszanie? Rządowi chodzi tylko o to, aby licencje nie były nadawane przez nich. Dokładnie tak jak w Ameryce - są certyfikaty nadawane przez stowarzyszenia, pośrednicy płacą składki i jest lobbing w imieniu branży z tych składek. Tyle, że w stowarzyszeniach nie zasiadają właściciele biur :-) Ale za to wszyscy muszą mieć certyfikat, żeby wykonywać ten zawód. I wręcz przeciwnie - branża nie upadła i piorun z jasnego nieba nie uderzył. Widzę, że zmierzamy w kierunku rynków zachodnich, dojrzałych - dlaczego ktoś ma mieć z tym problem? Mam tylko nadzieję, że zaliczą obecne licencje, tzn. jak ktoś już jest pośrednikiem to automatycznie otrzyma certyfikat. Poza tym świetnie - jak go zwał tak go zwał, licencja, certyfikat czy uprawnienie - liczy się rezultat.

Milo
Posty: 300
Rejestracja: 24 lut 2010, 14:56

Post autor: Milo » 16 cze 2010, 10:08

zastanawia mnie jedynie fakt, iż nie ma nic mowy o tym co się stanie z licencjami już nadanymi - jedyne informację są o postępowaniach prowadzonych (nie zakończonych) które ulegają umorzeniu. Nie wydaje mi się aby tak po prostu odebrano licencjonowanym pośrednikom możliwość wykonywania zawodu. Raz prawo nie może działać wstecz dwa byłoby to niekonstytucyjne - choć w Polsce to ...

Sam nie mam nic przeciwko certyfikatom tym bardziej jeżeli nadawane są po egzaminie obawiam się jednak iż brak studiów podyplomowych spowoduje niską zdawalność egzaminu z braku możliwości przygotowania się osób do zawodu pośrednika.

Permek
Posty: 13
Rejestracja: 29 paź 2009, 20:15

Post autor: Permek » 16 cze 2010, 20:30

Witam,
W kontekście zawartych wyżej informacji pozwolę sobie na chwilę refleksji.
Niestety mam wrażenie, że sprawa licencji jest przesądzona i nikt z rządzących nie stanie w ich obronie. Nigdy dotąd nie widziałem, żeby z taką determinacją walczyć z jakąś grupą społeczną wbrew rozsądkowi, powszechnej opinii ekspertów z naruszeniem konstytucyjnych zasad demokratycznego państwa prawnego i zasad legislacji. Nie wiem co stoi u podstaw takich działań, obawiam się jednak, że nigdy się tego nie dowiemy.
Na nieszczęście, to nie jest jedyny obszar, który w chwili obecnej budzi spore kontrowersje wśród ekspertów i komentatorów życia publicznego. Wystarczy tylko przywołać zmiany ustawy o CBA, które stanowią jawny atak na wolności i prawa obywatelskie (przyznanie CBA nieograniczonych uprawnień inwigilacyjnych obywateli), bądź też ustawy o ochronie informacji niejawnych (informacje zbierane podczas postępowania sprawdzajacego). Nie wiem w jakim kierunku zmierza nasza demokracja i państwowość, nie jest to jednak kierunek z którym ja się utożsamiam. Wstyd mi za ten rząd i mam nadzieję, że przyszłe wybory prezydenckie i przegrana (jak mam nadzieję) faworyta wprowadzi niezbędną równowagę polityczną. Tę funkcję musi sprawować osoba, która będzie miała odwagę zawetować "debilizmy ustawodawcze" w imieniu ogólnie pojętego interesu obywateli i państwa prawa, a nie przyklaskiwać pomysłom pseudospecjalistów. Pierwszy raz w życiu idę do wyborów z przekonaniem na kogo będę głosować i dlaczego, bowiem leży to w moim interesie.
Wydaje mi się, że nie mamy za dużo środków, aby powstrzymać proces likwidacji licencji pośrednika, tym bardziej, że te najwazniejsze zostały już wykorzystane, i jak widać - bezskutecznie. Może trzeba przyjąć metodę walki stosowaną przez górników, pielęgniarki, tzn. protest i pikieta pod parlamentem? Gdyby zebrało nas się kilka tysięcy, to zrobiła by się dopiero afera! Obawiam się jednak, że większość z nas, jako osoby inteligentne i wykształcone, nie uczestniczyło by w takim cyrku. I to jest minus po naszej stronie, gdyż jak to kiedyś ktoś powiedział "im kto głośniej krzyczy co myśli, tym jest lepszym politykiem".

ps.
wydaje mi się, że jak zlikwidują licencje, trzeba poważnie zastanowić się nad zbiorowym pozwem o odszkodowanie,

pozdrawiam i życzę Wam i sobie wytrwałości

infobis
Posty: 134
Rejestracja: 04 mar 2007, 22:52

Post autor: infobis » 17 cze 2010, 23:45

[quote:3ead7bd43c="Arture"]Tak załatwili nasi działacze, że licencje tracą ważność i trzeba będzie zdać egzamin, aby uzyskać certyfikat uprawniający do wykonywania zawodu pośrednika nieruchomości. Musimy teraz pilnować żeby znowu stare pijawki tzn. nasi działacze nie zaczęli żyć z naszych składek. Może zróbmy czarną listę i wpisujmy ich, a potem wyłapujmy wśród kandydatów do naszej administracji.[/quote:3ead7bd43c]
Nigdzie nie wyczytałem nic o konieczności zdawania egzaminów na certyfikaty dla pośredników licencjonowanych ...zaś prawa nabytego nie mogą mi zabrać - a że to jest tylko projekt to się jeszcze zobaczy - więc po co ten szum . Były licencje a będą certyfikaty - zmiana nazwy .

Elena
Posty: 67
Rejestracja: 02 sty 2009, 11:33

Post autor: Elena » 18 cze 2010, 13:43

Dokładnie - zmiana nazwy plus zabranie procesu nadawania licencji rządowi, który do tego ani nie ma umiejętności, ani nie powinien się w to mieszać. Nareszcie trochę powiewa Zachodem, gdzie licencji nie nadaje państwo, tylko stowarzyszenia (które działają w imieniu swoich członków i godnie ich reprezentują). Nie ma co bać się nowego i kurczowo trzymać starego, warto się wgryźć w temat i zastanowić co to tak naprawdę oznacza i czy to nam nie będzie służyć lepiej niż archaiczne struktury z przeszłości. Zamiast straszyć wszystkich pośredników tym, co to będzie, pójdźmy z duchem czasu i stwórzmy szybciej coś co i tak jest nieuchronne - silne i niezależne lobbing w imieniu nas wszystkich.

andy1909Z
Posty: 535
Rejestracja: 23 lis 2007, 8:53

Post autor: andy1909Z » 20 cze 2010, 10:54

Prawo nie działa wstecz - może się zakończyć w Strasburgu.
Jak wcześnie - jak zwał tak zwał - kwit ma być, a że działacze - w końcu z czego żyją ?

andy1909Z
Posty: 535
Rejestracja: 23 lis 2007, 8:53

Post autor: andy1909Z » 08 lip 2010, 19:00

A Sejm Jego Wielkości Tuska i Miłościwie Panującego Komorowskiego i tak zrobią swoje.
Pożyjemy, zobaczymy - o ile będzie głupiej- bo, że mądrzej to chyba.....

marian888
Posty: 2
Rejestracja: 18 lis 2008, 9:30

Post autor: marian888 » 23 lis 2010, 18:19

Nie tylko tej jesieni, ale także cały rok 2011 będzie poświęcony kolejnym aktom deregulacyjnym. Następna będzie pierwsza z cyklu ustaw, które powinny odblokować niektóre korporacyjne zawody i ułatwić w związku z tym dostęp obywateli do tańszej i bardziej powszechnej usługi. Jako klasyczny przykład mogę podać konieczność rozluźnienia rygorów korporacyjnych, jeśli chodzi o pośrednictwo handlu nieruchomościami - zaznaczył szef rządu.

Cytat z Pana Premiera !!
No i co wy na to ???

Milo
Posty: 300
Rejestracja: 24 lut 2010, 14:56

Post autor: Milo » 23 lis 2010, 21:34

ja na to jak na lato- gra polityczna i przyciąganie elektoratu ...nudne jak zawsze ale chwytliwe
Ostatnio zmieniony 23 lis 2010, 21:35 przez Milo, łącznie zmieniany 1 raz.

Arture
Posty: 89
Rejestracja: 29 gru 2008, 14:52

Post autor: Arture » 30 lis 2010, 21:44

Ho,ho,ho ale nas pocieli tutaj. Ktoś zaciera ślady po swoim występie, ale odcisk na środowisku pozostanie nie zatarty.

ODPOWIEDZ