Biuro nieruchomości pytania na początek

Wymiana doświadczeń, wzory dokumentów, sposoby prowadzenia biura nieruchomości, informacje bieżące, archiwizacja dokumentów, licencje, opisy programów do obsługi biur nieruchomości. Forum dostępne tylko dla użytkowników zarejestrowanych.
MK
Posty: 2
Rejestracja: 25 paź 2010, 10:31

Post autor: MK » 25 paź 2010, 10:38

Witam,

Mam kilka pytań, gdyby ktoś mógł mi na nie odpowiedzieć byłbym zobowiązany.

1. Prowadzę działalność gospodarczą niezwiązaną z pośrednictwem nieruchomości, ale jest to działalność która może być powiązana. Czy jeżeli sam nie posiadam licencji ale znajdę osobę z licencją to mogę ją zatrudnić i normalnie działać. Czy może jest wymóg że taki typ działalności był prowadzony przez osobę z licencją.

2. W jakich cenach są programy do obsługi takich biur, chodzi o cenę programu oraz późniejsze koszty.

3. Ile wynoszą koszty ubezpieczenia OC załóżmy na kwotę 500.000,00 zł. Nie chodzi mi o firmy które są znane na rynku.

4. Domyślam się, iż wszyscy pośrednicy posiadają swoje własne strony internetowe. Ile wynosi koszt pozycjonowania miesięcznie?

pozdrawiam

damcar27
Posty: 134
Rejestracja: 02 kwie 2007, 0:04

Post autor: damcar27 » 25 paź 2010, 18:39

1 Zatrudniasz pośrednika z licencją i od razu działasz (musi mieć ubezpieczenie OC ja mam w Warcie - 500zł/rok, oraz zaliczać corocznie 24 godziny szkoleń certyfikowanych przez MI)

2 Korzystam z programu e-biuro od paru lat - koszt nabycia licencji na program jak dobrze pamiętam to było jednorazowo około 800zł ale z tego co słyszałem firma się wycwaniła - teraz nie ma opcji wykupu i trzeba płacić abonament około 80zł/ miesiąc) więc radze poszukać w google.

3 Mam ubezpieczenie na 25 tys euro - 500zł

4 Domenę wykupisz za grosze, a co do pozycjonowania hm... temat rzeka - nie ma górnej granicy kosztów pozycjonowania np interesowała mnie jedna fraza "domy nad morzem" i za pierwsze miejsce firma pozycjonerska chciała 800zł/ miesiąc. Fraz interesujących mnie było około 30 i wyszło w sumie 2500 pln więc samemu z czasem się uczyłem - jak masz znajomego webmastera to może zdradzi rąbka tajemnicy (ja zbierałem wiedzę przez rok co z czym się je i mam efekty aczkolwiek nadal się uczę).

pozdrawiam

MK
Posty: 2
Rejestracja: 25 paź 2010, 10:31

Post autor: MK » 25 paź 2010, 20:14

A czy ktokolwiek może powiedzieć coś o programie propery 2.2?

arthur
Posty: 23
Rejestracja: 18 mar 2010, 17:17

Post autor: arthur » 26 paź 2010, 9:35

Pozycjonować można spokojnie samemu, wystarczy poczytać, popytać na forach, poznać podstawowe zasady działania google, w dalszym etapie można kupić program. Niestety jest to bardzo czasochłonne zajęcie, aczkolwiek opłacalne.

speedy
Posty: 7
Rejestracja: 22 gru 2005, 17:01

Post autor: speedy » 01 lis 2010, 21:13

Pozycjonowanie to dość skomplikowana sprawa i początkujący pozycjoner może zaszkodzić swojej stronie. Zbyt agresywne pozycjonowanie może narazić stronkę na filtr albo co gorsza ban

damcar27
Posty: 134
Rejestracja: 02 kwie 2007, 0:04

Post autor: damcar27 » 01 lis 2010, 22:20

speedy masz całkowita racje arthur mało wie ale nie chciałem wtrącać swoich dwóch zdań jak wie lepiej... pisałem i cytuję:
jak masz znajomego webmastera to może zdradzi rąbka tajemnicy i tego zdania sie trzymam. Mnie sama wiedza a co najwazniejsze niuanse pozycjonowania kosztowało parę złotych i dobry rok drążenia tematu nie mówiąc o czasie który na to poświęcam codziennie. Dodam że cały czas się uczę bo pozycjonowanie sie zmienia wskutek modyfikacji googla: algorytmy googla, systemy swl itp. żaden webmaster tego tanio nie sprzeda to gwarantuję bo sam dłuuuugo szukałem kompetentnej osoby.

pozdrawiam Damian
Ostatnio zmieniony 01 lis 2010, 22:26 przez damcar27, łącznie zmieniany 1 raz.

arthur
Posty: 23
Rejestracja: 18 mar 2010, 17:17

Post autor: arthur » 02 lis 2010, 11:47

[quote:0aa60a037e="damcar27"]speedy masz całkowita racje arthur mało wie ale nie chciałem wtrącać swoich dwóch zdań jak wie lepiej...[/quote:0aa60a037e]
Hmm co za skromność po "roku drążenia tematu" - respect
Widzę że moje jedno zdanie wytarczyło ci do wyciągania daleko idących wniosków
Widzisz być moze po prostu jesteś średnio pojętny i mierzysz wszystkich swoją miarą, a moze po prostu skala trudności tego zajęcia cię przerasta ??
Mówiac że można pozycjonować samemu miałem na myśli osoby które posiadają pewne "minimum wiedzy" na ten temat. A minimum wiedzy na ten temat( dla własnego użytku) potrafi zdobyć każda średnio inteligentna osoba mająca pare złotych do wydania i umiejąca posługiwać sie wyszukiwarką. Ty oczywiście będziesz zaprzeczał bo musiałeś za to płacić i jeszcze sie prosić.

Może 20 lat temu webmaster-designer, pozycjoner był kimś w rodzaju magika, teraz przy CMS'ach typu joomla czy WordPress zrobienie przyzwoitej stronki od podstaw kompletnemu laikowi nie zajmie więcej niz tydzień roboczy. Pozycjonowanie to trochę inna bajka, ale dla chcącego nic trudnego. Tydzień zdobywania informacji, inwestycja w skrypty (Publiker, Seolight) optymalizacja itd. itp. Trzeba tylko sie tym zainteresować, mieć czas na naukę.

[quote:0aa60a037e="damcar27"]pisałem i cytuję:
jak masz znajomego webmastera to może zdradzi rąbka tajemnicy i tego zdania sie trzymam.[/quote:0aa60a037e]
Trzymać się możesz, tylko nie mierz innych swoją miarą bo jest za krótka..

damcar27
Posty: 134
Rejestracja: 02 kwie 2007, 0:04

Post autor: damcar27 » 14 sty 2011, 23:41

przez ostatni okres nie uczestniczyłem czynnie w kwestiach pojawiających się na tym forum ale po przeczytaniu posta przedmówcy sądzę że jest wszystko- wiedzącą osobą. Nie wypowiadaj się incognito jak tak dużo wiesz bo jesteś mało wiarygodny, a jeżeli zjadłeś wszystkie rozumy w kwestii pozycjonowania naucz kolegów i koleżanki z forum jak to się "fachowo" robi bo przecież masz największą wiedzę w tej materii. Chętnie zweryfikuję Twoją wiedzę jeżeli podasz adres strony którą zarządzasz.
Ostatnio zmieniony 19 sty 2011, 22:59 przez damcar27, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ