Symulacje na egzamin!

Testy egzaminacyjne, symulacja transakcji, wzory dokumentów, porady i opinie - jak zostać pośrednikiem w obrocie nieruchomościami. Pytania i odpowiedzi do egzaminów części pisemnej i ustnej. Forum dostępne tylko dla użytkowników zarejestrowanych.
DZIKU82
Posty: 4
Rejestracja: 06 wrz 2006, 12:30

Post autor: DZIKU82 » 03 paź 2006, 13:12

Witam wszystkich serdecznie!

zakończyłem niedawno praktyki zawodowe w agencji nieruchomości, niestety nikt nie miał tam zbyt wiele czasu, żeby pomóc mi przy napisaniu opisów transakcji, znalazłem na tym forum wzór i wg niego napisałem 2 symulacje( mam nadzieję, że dobrze - może ktoś pomoże i sprawdzi;) natomiast mam problem z 3 symulacją, która ma dotyczyć sprzedaży nieruchomości gruntowej zabudowanej budynkiem mieszkalnym, nie wiem za bardzo jak to ugryźć, jakie dokumenty są potrzebne przy zawieraniu takiej tansakcji, co jest ważne i o czym nie wolno zapomnieć w takiej symulacji?? zwracam się z prośbą do wszystkich forumowiczów o pomoc i z góry dziękuje za nią.

Pzdr
Paweł

Monika972
Posty: 33
Rejestracja: 29 lip 2006, 11:36

Post autor: Monika972 » 04 paź 2006, 10:22

oj, według mnie nie powinieneś pisać symulacji sprzedaży czegos o czym nie masz pojęcia, wybierz lepiej temat w ktorym się " bardziej orientujesz"
pozdrawiam

DZIKU82
Posty: 4
Rejestracja: 06 wrz 2006, 12:30

Post autor: DZIKU82 » 04 paź 2006, 10:37

niestety się w nią wkopałem przy wypełnianiu dzienniczka praktyk:( - długa historia i teraz za bradzo wyjścia nie mam pzdr

Monika972
Posty: 33
Rejestracja: 29 lip 2006, 11:36

Post autor: Monika972 » 04 paź 2006, 16:45

Eeeee a co mi tam,Bóg kazał sie dzielić, w koncu mi już nie będzie potrzebne, podaj adres.

DZIKU82
Posty: 4
Rejestracja: 06 wrz 2006, 12:30

Post autor: DZIKU82 » 04 paź 2006, 17:46


galined
Posty: 168
Rejestracja: 22 paź 2005, 21:41

Post autor: galined » 06 paź 2006, 15:29

[quote:5273051c81=""DZIKU82""]Witam wszystkich serdecznie!

.... natomiast mam problem z 3 symulacją, która ma dotyczyć sprzedaży nieruchomości gruntowej zabudowanej budynkiem mieszkalnym, nie wiem za bardzo jak to ugryźć, jakie dokumenty są potrzebne przy zawieraniu takiej tansakcji, co jest ważne i o czym nie wolno zapomnieć w takiej symulacji..
Pzdr
Paweł

Jeśli Ty, kandydat na posrednika masz problemy takie jak wyżej napisałeś, to nie rozumiem czego szukasz w tym zawodzie.
Wyobraź sobie , że miałeś farta i zdasz ten cholerny egzamin ale co dalej ?
Co zrobisz gdy będziesz musiał przeprowadzić taką transakcje ?
Czy Twoi klienci mogą czuć się bezpieczni zawierzając Tobie ?
To co prezentujesz takim podejsciem nie miesci się w głowie i przekracza wszystkie możliwe normy i standardy postępowania.
Wierzę jednak, że komisja oceni własciwie twoją wiedzę a w zasadzie jej brak i nie pozwoli abyś samodzielnie mógł wykonywać zawód pośrednika .

sonia
Posty: 32
Rejestracja: 07 lut 2006, 10:25

Post autor: sonia » 06 paź 2006, 16:14

wiesz wydaje mi się że na tym etapie wszyscy mamy prawo się pytać i nie wiedzieć zresztą pożniej również i nie wydaje mi się że są wszechwiedzący a zawód jak każdy inny ....... i tak w praktyce wyglada to inaczej..... zresztą szkoda gadać każdy z nas ma iine do tegopo dejście a to forum jest po to żeby sie czegoś dowiadywać

galined
Posty: 168
Rejestracja: 22 paź 2005, 21:41

Post autor: galined » 06 paź 2006, 18:00

[quote:30a24309a7="sonia"]..... zresztą szkoda gadać każdy z nas ma iine do tegopo dejście a to forum jest po to żeby sie czegoś dowiadywać[/quote:30a24309a7]

jesli ktoś po ukończonej praktyce nie wie jakie są potrzebne dokumenty do takiej typowej przecież transakcji, to rzeczywiscie szkoda gadać ....
i wbrew temu co sadzisz taka wiedza nie jest dana jedynie "wszystkowiedzącym" , zapewniam , że wiedzę taką posiada każdy średnio zorientowany agent nieruchomości nie wspominajac nawet o osobach posiadajacych licencję.
ciekawe jest dla mnie dlaczego tak łatwo godzisz się na braki wiedzy u osoby która zawodowo ma zajmować się obrotem nieruchomosciami a nie wspomnisz nic o zagrożeniu dla interesów klienta , który takiej niedouczonej osobie powierzy swoje sprawy i konsekwencjach finansowych jakie mogą z tego wyniknąć ?

chciałabyś być klientem takiego niedouczonego pośrednika ?
kupiłabyś dom za jego posrednictwem ?
no widzisz ....

pozdrawiam

DZIKU82
Posty: 4
Rejestracja: 06 wrz 2006, 12:30

Post autor: DZIKU82 » 07 paź 2006, 16:18

[quote:7e25cab52d="galined"][quote:7e25cab52d="sonia"]..... zresztą szkoda gadać każdy z nas ma iine do tegopo dejście a to forum jest po to żeby sie czegoś dowiadywać[/quote:7e25cab52d]

jesli ktoś po ukończonej praktyce nie wie jakie są potrzebne dokumenty do takiej typowej przecież transakcji, to rzeczywiscie szkoda gadać ....
i wbrew temu co sadzisz taka wiedza nie jest dana jedynie "wszystkowiedzącym" , zapewniam , że wiedzę taką posiada każdy średnio zorientowany agent nieruchomości nie wspominajac nawet o osobach posiadajacych licencję.
ciekawe jest dla mnie dlaczego tak łatwo godzisz się na braki wiedzy u osoby która zawodowo ma zajmować się obrotem nieruchomosciami a nie wspomnisz nic o zagrożeniu dla interesów klienta , który takiej niedouczonej osobie powierzy swoje sprawy i konsekwencjach finansowych jakie mogą z tego wyniknąć ?

chciałabyś być klientem takiego niedouczonego pośrednika ?
kupiłabyś dom za jego posrednictwem ?
no widzisz ....

pozdrawiam[/quote:7e25cab52d]
Wiesz co drogi kolego ja się jeszcze zdążę nauczyć do egzaminu, a Ty pozostaniesz głupim ignorantem całe życie. Normalnie aż żal dupę ściska!

[ [i:7e25cab52d][b:7e25cab52d]Dodano[/b:7e25cab52d]: 07-10-06, 15:23[/i:7e25cab52d] ]
a ty skąd wiedziałeś jak napisać symulację, pewnie sam na to wpadłeś! to mnie ubawiłeś

sonia
Posty: 32
Rejestracja: 07 lut 2006, 10:25

Post autor: sonia » 07 paź 2006, 17:06

wiesz ja reprezentuję inny pogląd niż twój - punkt widzenia zależy od punktu siedzenia..... a z mojej strony jako liczy się efekt czyli prowizja a klient ......................
wiesz nie wszyscy są tacy świetni i kochają klientów i ich dobro...
i tylko mi nie pisz że nie powinnam dostawać licencji itp. rzeczy bo wiesz chcę żebyś wiedzial jedno że są rożni ludzie i rożne przekonania i każdy musi się z tym pogodzić i to co ja reprezentuje swoją postawą nie zawsze musi być zgodne z Twoją
pozdrawiam

galined
Posty: 168
Rejestracja: 22 paź 2005, 21:41

Post autor: galined » 09 paź 2006, 15:38

[quote:de07a1a553="DZIKU82"]Wiesz co drogi kolego ja się jeszcze zdążę nauczyć do egzaminu, a Ty pozostaniesz głupim ignorantem całe życie. Normalnie aż żal dupę ściska!
[/quote:de07a1a553]

no, no podziwiam twoje rzeczowe argumenty w dyskusji i te mocne słowa , ale sądzac po twoich wczesniejszych postach określenie ignorant to raczej pasuje bardziej do ciebie

a uczyć do egzaminu to będziesz się musiał jeszcze raczej dłuuuuggggoooooo i kolegami po fachu raczej nie zostaniemy, nie widzę takich szans dla ciebie .

[ [i:de07a1a553][b:de07a1a553]Dodano[/b:de07a1a553]: 09-10-06, 14:54[/i:de07a1a553] ]
[quote:de07a1a553="sonia"]wiesz ja reprezentuję inny pogląd niż twój - punkt widzenia zależy od punktu siedzenia..... a z mojej strony jako liczy się efekt czyli prowizja a klient ......................
wiesz nie wszyscy są tacy świetni i kochają klientów i ich dobro...
i tylko mi nie pisz że nie powinnam dostawać licencji itp. rzeczy bo wiesz chcę żebyś wiedzial jedno że są rożni ludzie i rożne przekonania i każdy musi się z tym pogodzić i to co ja reprezentuje swoją postawą nie zawsze musi być zgodne z Twoją
pozdrawiam[/quote:de07a1a553]

oczywiście zgadzam się, kazdy ma prawo do swoich pogladów i swojego systemu wartosci i nikt nikogo nie zmusza do przyjmowania norm czy standardów postepowania , które mu nie odpowiadają bądź są dla niego mało znaczące.
ty swój system wartości okresliłaś w tym momencie jasno - dla ciebie wazna jest prowizja a nie klient, uważam że jeśli dla ciebie liczy się wyłacznie prowizja a nie bezpieczenstwo obrotu czy interes klienta, to tym samym wyznaczasz jednoznacznie miejsce dla ciebie .
jesli masz watpliwości czy pogląd który zaprezentowałaś jest do zaakceptowania przez prawo i srodowisko zawodowe, to poczytaj ugn i standardy zawodowe bo być może z takimi pogladami robisz życiowy błąd starajac się o prawo do wykonywania zawodu posrednika.

sonia
Posty: 32
Rejestracja: 07 lut 2006, 10:25

Post autor: sonia » 10 paź 2006, 7:54

musisz mi tylko powiedzieć gdzie dają te skarpetki bo z tego co widzę to dobrze jesteś poinformowany w temacie więc nie ma chyba wątpliwości czym się zajmujesz :))))))

Sergiusz
Posty: 20
Rejestracja: 25 lip 2006, 18:46

Post autor: Sergiusz » 10 paź 2006, 21:25

Nie powiem ci gdzie dają, ale za to jestem przekonany że dasz rade sama je odnaleźć, czuje w tobie dużą moc i jesteś na dobrej drodze by osiągnąć cel, oby tak dalej, życzę powodzenia ale raczej nie na drodze która wiedzie mnie i nielicznych, chcących zmienić mentalność takich jak ty

Iwonka
Posty: 49
Rejestracja: 09 cze 2006, 22:29

Post autor: Iwonka » 14 paź 2006, 23:05

Wstyd mi za "rzeszowiankę". Mam nadzieję że jesteś jedyną a zarazem już niegługo pracująca z takimi poglądami w tym zawodzie!!!

ODPOWIEDZ