Ubezpieczenie OC - gdzie najtaniej?

Wymiana doświadczeń, wzory dokumentów, sposoby prowadzenia biura nieruchomości, informacje bieżące, archiwizacja dokumentów, licencje, opisy programów do obsługi biur nieruchomości. Forum dostępne tylko dla użytkowników zarejestrowanych.
mat1984
Posty: 57
Rejestracja: 22 paź 2010, 19:12

Post autor: mat1984 » 10 lut 2011, 21:15

Witam,

orientuje się ktoś jakie obecnie są stawki ubezpieczeń OC pośredników i który ubezpieczyciel oferuje ubezpieczenie najtaniej?

Nie jestem jeszcze członkiem żadnego stowarzyszenia, a wiem że tam można by liczyć na jakieś preferencyjne ceny. Jednak chciałbym zacząć działać od 1 marca, a zanim zostanę przyjęty do stowarzyszenia to trochę potrwa, więc zależy mi na jak najszybszym nabyciu OC.

Pzdr

damcar27
Posty: 134
Rejestracja: 02 kwie 2007, 0:04

Post autor: damcar27 » 10 lut 2011, 21:21

na forum już było parę podobnych postów, ja osobiście nie jestem członkiem żadnego stowarzyszenia - opłata 500zł/rok w warcie

Milo
Posty: 300
Rejestracja: 24 lut 2010, 14:56

Post autor: Milo » 10 lut 2011, 22:00

ja mam przez jakiegoś agenta chyba ze strony nawet stowarzyszenia i płaciłem coś koło 330 zł - też nie jestm członkiem ... ale to brzmi :)

Arture
Posty: 89
Rejestracja: 29 gru 2008, 14:52

Post autor: Arture » 16 lut 2011, 23:12

Mat- zastanowileś się co da Ci stowarzyszenie? Byłem tam kilka lat, ale rezygnowałem bo to nic absolutnie nie daje, a wręcz przeciwnie.

FreeMind
Posty: 5
Rejestracja: 10 mar 2011, 12:54

Post autor: FreeMind » 26 sie 2011, 15:55

Ja może zapytam inaczej. Czy ktoś miał jakieś doświadczenia z ubezpieczalniami - (stuk - puk) w przypadku jakieś szkody? Może pytanie powinno brzmieć gdzie najlepiej się ubezpieczyć Bo co z tego, że zapłacę 300 czy 400 złotych jak warunki ubezpieczenia są tragiczne a już nie wspomnę o późniejszej ewentualnej likwidacji szkody.

W jakimś serwisie ubezpieczeniowym znalazłem 4 oferty ubezpieczeń dla pośredników:
PZU
WARTA
CONCORDIA
GENERALI

(kolejność przypadkowa)
Myślałem o ubezpieczeniu powyżej obowiązkowej 25'000 EURO
Kasa jest podobna w zależności od wybranej sumy ubezpieczenia.

Ktoś wcześniej napisał, że nie warto ubezpieczać się na większą kwotę niż obowiązkowa. Możliwe, pewnie też tak powiem za parę lat... Na razie jednak wolę zabezpieczyć się wyższą kwotą (a tym samym zapłacić więcej).

Jednak pytanie brzmi: Co myślicie o tych firmach - czy też ktoś może wskazać, podzielić się doświadczeniami przy współpracy z nimi?

Osobiście miałem współpracę (zupełnie w innym temacie) z COMPENSA - nie było źle, to co powinni zwrócić, zwrócili chociaż nie obyło się bez nerwów. Ale z tego co się orientowałem nie mają takich ubezpieczeń jakie nas interesują.

pozdrawiam,
FM

i już pierwsza weryfikacja
WARTA udziela tylko do 25'000 EURO

dodatkowo nie bardzo rozumiem zapis (w reklamie ubezpieczeń), że warunki ubezpieczenia są rozszerzone o:
1. rezygnację z przysługującego ubezpieczycielowi prawa dochodzenia zwrotu wypłaconego odszkodowania za szkodę (prawa do regresu), będącą wynikiem rażącego niedbalstwa Ubezpieczonego lub osób, za które ponosi odpowiedzialność (wszyscy ubezpieczyciele, bez dopłaty dodatkowej składki),
2. ochronę w przypadku szkód spowodowanych winą umyślną osób pracujących pod nadzorem Ubezpieczonego (z wyłączeniem osób z licencją zawodową) z zachowaniem prawa regresu do tych osób
Ostatnio zmieniony 26 sie 2011, 16:27 przez FreeMind, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ