Wycena lokalu w stanie deweloperskim.

Wycena nieruchomości, rzecoznawcy majątkowi i kandydaci na rzeczoznawcę. Forum dostępne tylko dla użytkowników zarejestrowanych.
mini123
Posty: 1
Rejestracja: 21 sie 2011, 11:20

Post autor: mini123 » 21 sie 2011, 11:30

Witam,

czy wyceniając taki lokal (nabywany na rynku pierwotnym) możemy do wyceny brać transakcje dotyczące rynku pierwotnego (pomniejszone o VAT)? Pytam w kontekście zajęć, na których osoba wykładająca mówiła, że nie powinno się wykorzystywać takich danych, gdyż nie znamy do końca warunków zawarcia transakcji, np. w wyniku negocjacji, przyszły nabywca w cenie nier. lokalowej otrzymuje dodatkowo komórkę lokatorską, abo miejsce postojowe gratis, lub następuje opóźnienie wydania lokalu.

Z góry dziękuję za rozwianie wątpliwości i pozdrawiam,
mini123

P.S.
Być może, czegoś nie zrozumiałam / nie dosłyszałam na zajęciach.

asdf7
Posty: 27
Rejestracja: 18 maja 2010, 11:41

Post autor: asdf7 » 19 wrz 2011, 17:05

Witam,
moim zdaniem sprzedaż przez dewelopera jest transakcją rynkową, negocjacje to przecież standard przy sprzedaży nieruchomości. W akcie notarialnym jest dokładnie napisane czy wraz z lokalem jest sprzedawana komórka lub miejsce postojowe, co faktycznie jest istotne i może mieć wpływ na wartość. Poza tym osoba fizyczna równie dobrze może sprzedać mieszkanie z pomieszczeniami przynależnym. Dla mnie dziwne argumenty ale może nie mam racji.
Pozdrawiam

ODPOWIEDZ