PROBLEM błąd w Księdze Wieczystej

Tutaj można wpisywać nowe tematy poruszające problemy rynku nieruchomości nie sklasyfikowane w innych działach forum
goosiaa
Posty: 14
Rejestracja: 18 mar 2009, 9:52

Post autor: goosiaa » 16 sie 2009, 12:20

Jak mam skorygować zły wpis w KW. A mianowicie:
mam mieszkanie 2 - pokojowe, kuchnia, łazienka, przedpokój
a w KW jest wpis: 3 izby, kuchnia łazienka, przedpokój

Jak mam to skorygować?

Dziękuje za pomoc

Fibi Buffe
Posty: 5
Rejestracja: 21 paź 2011, 8:03

Post autor: Fibi Buffe » 21 paź 2011, 9:21

Wpis w KW pochodzi z aktu notarianego, kiedy lokal był wyodrębniany. Jeśli więc w akcie jest dobrze, to proszę złożyć wniosek o ponowną weryfikację zapisów w KW. Ale z tego co Pani pisze, wynika, że zapis jest dobry. Jest wpisane, że są 3 izby, bo izbami są z tych pomieszczeń, które Pani wymienia, tylko pokoje i kuchnia. Więc 2 pokoje i kuchnia to 3 izby, a pozostałe pomieszczenia to łazienka i przedpokój.

goosiaa
Posty: 14
Rejestracja: 18 mar 2009, 9:52

Post autor: goosiaa » 21 paź 2011, 9:28

> Fibi Buffe napisał:

> Wpis w KW pochodzi z aktu notarianego, kiedy lokal był wyodrębniany. Jeśli więc w akcie jest dobrze, to proszę złożyć wniosek o ponowną weryfikację zapisów w KW. Ale z tego co Pani pisze, wynika, że zapis jest dobry. Jest wpisane, że są 3 izby, bo izbami są z tych pomieszczeń, które Pani wymienia, tylko pokoje i kuchnia. Więc 2 pokoje i kuchnia to 3 izby, a pozostałe pomieszczenia to łazienka i przedpokój.

Dziękuje za odpowiedz :)

W KW jest zapis "3 izby, kuchnia, łazienka, przedpokój" czyli razem pomieszczeń 6, i to nie jest dobrze, bo ja mam 2 pokoje, kuchnie, łazienkę, przedpokój czyli pomieszczeń 5.

Jaki wniosek należy złożyć i jakie dokumenty dołączyć?

Fibi Buffe
Posty: 5
Rejestracja: 21 paź 2011, 8:03

Post autor: Fibi Buffe » 21 paź 2011, 12:54

O nie sądziłam, że temat jeszcze aktualny :). Jeśli ma Pani w akcie notarialnym prawidłowo, to tylko złożyć wniosek do sądu (chyba nie trzeba dodawać żadnych załączników) o weryfikację danych w KW. Powinni usterkę sprostować z urzędu. Zaznaczam tylko, że z taką praktyką spotykam się w naszym rejonie, a pewnie co sąd to obyczaj. Ale spróbować można, albo po prostu zaczerpnąć informacji w sądzie. Jeśli w akcie notarialnym jest błąd, to trzeba będzie prawdopodobnie protokół albo aneks sporządzać. No chyba, że ten błąd leży u podstaw, czyli na szkicu lokalu i dokumentacji technicznej. To wtedy już nie wiem:).

goosiaa
Posty: 14
Rejestracja: 18 mar 2009, 9:52

Post autor: goosiaa » 21 paź 2011, 12:59

Aktualny, bo mi się tak nie spieszyło.
No właśnie w akcie notarialnym jest tak samo jak w KW ;).

ODPOWIEDZ