Problem ze sprzedażą - gdzie mój błąd?

Jeśli Twój problem nie jest związany z rynkiem nieruchomości - to najlepsze miejsce do dyskusji
SRzeyamlon
Posty: 3
Rejestracja: 27 lip 2009, 18:11

Post autor: SRzeyamlon » 08 sie 2011, 21:35

Witajcie, szukam gdzie popełniam błąd przy sprzedaży działki.

Działka na terenie Radomia, wylot na Warszawę - lokalizacja w miarę ok.

Powierzchnia 1700 metrów, hipotecznie 1800 metrów. Zalesiona - młody las (za drewno po wycięciu przyszły własciciel spokojnie zarobi). Media w uliczce dojazdowej do działki.

Działka jest rolna, ale po złożeniu projektu zabudowy nie powinno być problemu - obok domki stoją.

Za parę lat ma być spora droga która już jest w planach - jako że będzie 60 m od działki pewnie podniesie cenę.

A cena to 70 tysięcy zł, mimo że w ogłoszeniach widzę tego typu działki drożej, a w podobnej cenie widzę gdzieś 20-30 km od miasta.

I już 4-5 miesięcy wisi ogłoszenie na portalach, metrohouse ma to w ofercie, i nic.

Wolę kasę, nie chcę czekać, nie chcę inwestować. Gdybym był po stronie kupca sam bym ją kupił, dlatego nie rozumiem o co chodzi. Nie wiem czy mogę zamieszczać link do ogłoszenia, ale może macie jakiś pomysł co przeoczyłem, że nie ma chętnych.

Pozdrawiam

Milo
Posty: 300
Rejestracja: 24 lut 2010, 14:56

Post autor: Milo » 11 sie 2011, 16:55

a wbiłeś badyl na działce z napisem na sprzedaż ?

SRzeyamlon
Posty: 3
Rejestracja: 27 lip 2009, 18:11

Post autor: SRzeyamlon » 12 sie 2011, 22:59

Nie :)

Milo
Posty: 300
Rejestracja: 24 lut 2010, 14:56

Post autor: Milo » 16 sie 2011, 14:13

a widzisz niby wydaje się nam że to nic nie daje ale bardzo często osoby zainteresowane kupnem nieruchomości nawet te mające DUUUUUżO kasy w pierwszej kolejności oglądają okolicę aby się z nią zapoznać.

Już kilka razy spotykałem się z sytuacją w której dla klienta ustalałem właściciela terenu bo był nim zainteresowany a w toku rozmów okazywało się że grunt leży już na stornach www i gazetach kilka lub kilkanaście miesięcy

Baner to koszt koło 100 zł - jeżeli nie masz płotu to zamów nalepki 100x50 cm z napisem na sprzedaż plus numer telefonu naklejasz na sklejkę potem dwie śruby na palik i bum w ziemie koszt koło 30 zł

Mi już zdarzało się sprzedać niesprzedawalne nieruchomości właśnie dzięki palikom - powodzenia

krystek1234
Posty: 8
Rejestracja: 28 cze 2011, 11:50

Post autor: krystek1234 » 31 paź 2011, 18:32

również radzę o promocji tego gruntu w internecie, najwięcej osób szuka właśnie w ten sposób, możesz promować to różnych forach, portalach, na [...] można zamieścić ogłoszenie. powodzenia
Ostatnio zmieniony 25 kwie 2012, 21:05 przez krystek1234, łącznie zmieniany 1 raz.

kkadamek
Posty: 15
Rejestracja: 01 wrz 2011, 12:51

Post autor: kkadamek » 30 lis 2011, 14:22

w metrohouse agenci maja "kilka" złotych za samo podpisanie umowy pośrednictwa, więc opłacało się podpisać.

Daj tę ofertę innym biurom. Najlepiej jakby obok była jakaś inna działka na sprzedaż przez inna agencję. Wtedy daj tej agencji, będzie jako alternatywa.

Poza tym faktycznie "palik" może pomóc.

Teraz najważniejsze. Pomyśl kto mógłby być potencjalnym kupcem Twojej działki i postaw się na jego miejscu... Gdzie byś wtedy szukał ogłoszeń ? Gazeta ? Internet ? Może w jakimś pobliskim sklepie da się jakąś mała informacje zamieścić ? Kombinacji jest pełno. Trzeba tylko dobrze trafić

Stach
Posty: 42
Rejestracja: 18 paź 2011, 19:14

Post autor: Stach » 27 mar 2012, 23:23

Sprzedałeś już do dzisiaj?

ODPOWIEDZ