Ile pośrednik zapłaci za pozyskanie oferty?

Wymiana doświadczeń, wzory dokumentów, sposoby prowadzenia biura nieruchomości, informacje bieżące, archiwizacja dokumentów, licencje, opisy programów do obsługi biur nieruchomości. Forum dostępne tylko dla użytkowników zarejestrowanych.
tobru
Posty: 16
Rejestracja: 09 maja 2011, 21:38

Post autor: tobru » 30 mar 2012, 13:25

Witam,

Mam portal internetowy bardzo popularny wśród właścicieli mieszkań.
Czy agencję nieruchomości byłyby zainteresowane umieszczeniem reklamy swoich usług na nim i ile mógłby za nią zapłacić?
Z tego co wiem to zwykły pośrednik zarabia 50% z wynajmu i 3% ze sprzedaży.
To gdy z moich obliczeń wynika że miesięcznie mógłbym pozyskać ponad 400 właścicieli mieszkań to wychodzą z tego astronomiczne kwoty.

Więc jak to obliczyć?
Czy pośrednicy byliby np. zainteresowani pakietem 40 właścicieli za 5tys. zł. Coś w tym stylu?
Czy to za mało jak mogą zarobić na tym z 200tys.?
Ostatnio zmieniony 30 mar 2012, 13:28 przez tobru, łącznie zmieniany 1 raz.

mat1984
Posty: 57
Rejestracja: 22 paź 2010, 19:12

Post autor: mat1984 » 30 mar 2012, 13:52

Hmm nie wiem czy dobrze rozumuję Twój tok myślenia, ale czy miałoby to polegać na tym, że przekażesz numery telefonów do 40 właścicieli mieszkań pośrednikowi, a on za to zapłaci Ci 5 000 zł?

hanka
Posty: 34
Rejestracja: 22 lut 2012, 22:00

Post autor: hanka » 30 mar 2012, 14:39

pewnie tak:)

tobru
Posty: 16
Rejestracja: 09 maja 2011, 21:38

Post autor: tobru » 30 mar 2012, 15:36

Nie, nie.

Ja udostępnię miejsca na stronie np. graficzne, artykuły.
I osoba np. poznała że ciężko samemu sprzedać mieszkanie i się to ciągnie będzie mogła skorzystać z biura, które według niej będzie odpowiednie.
Nie, żadnych numerów nie sprzedawałbym. Nic z tych rzeczy. Zainteresowane osoby bezpośrednie dzwoniłyby, czy za pomocą strony biura zgłaszały chęć skorzystania z usług.

A te 400 osób wyliczyłem na podstawie skuteczności, reklam biur, które już reklamują na portalu swoje usługi.
400 osób miesięcznie skorzystałoby. To nie jest dużo, bo portal odwiedza ponad 50tys. ludzi miesięcznie.

To też nie jest portal ogłoszeniowy tylko z pomocnymi artykułami dla właścicieli mieszkań, którzy osobiście sprzedają, czy wynajmują mieszkanie.

Wiec, nie żadne numery tylko reklama w dobrym miejscu.

To jest skuteczne, tylko chciałbym ustalić cenę czy nie za mało policzyłem tym biurom. Są zadowoleni ale tak jak napisałem jeżeli to jest że dają 5tys. za 200tys. To chyba za mało dla mnie?

damcar27
Posty: 134
Rejestracja: 02 kwie 2007, 0:04

Post autor: damcar27 » 31 mar 2012, 23:51

czy to już prima aprilis ?

tobru
Posty: 16
Rejestracja: 09 maja 2011, 21:38

Post autor: tobru » 01 kwie 2012, 12:57

Jak sam Pan widzi po dacie swojej wypowiedzi z 31 marca i po dacie mojej wypowiedzi 30 marca. Chyba trudno dojść do Pana wniosku.

Czy ktoś poważniejszy może się wypowiedzieć w temacie?

Chyba że ma Pan na myśli że cena standardowa dla portali jest w tym przypadku o wiele za niska?
Ostatnio zmieniony 01 kwie 2012, 12:59 przez tobru, łącznie zmieniany 1 raz.

judas
Posty: 109
Rejestracja: 03 paź 2005, 23:33

Post autor: judas » 01 kwie 2012, 13:26

> tobru napisał:

> Jak sam Pan widzi po dacie swojej wypowiedzi z 31 marca i po dacie mojej wypowiedzi 30 marca. Chyba trudno dojść do Pana wniosku.

>Czy ktoś poważniejszy może się wypowiedzieć w temacie?

>Chyba że ma Pan na myśli że cena standardowa dla portali jest w tym przypadku o wiele za niska?

Dobre, dobre ... w sam raz na prima aprilis żeby się pośmiać :D

fam
Posty: 29
Rejestracja: 29 sie 2011, 13:44

Post autor: fam » 01 kwie 2012, 14:08

Gdzie mógłyby skorzystać z Pana Oferty ?

mat1984
Posty: 57
Rejestracja: 22 paź 2010, 19:12

Post autor: mat1984 » 01 kwie 2012, 17:00

Tobru, chcesz poważnie to proszę: wg mnie w znacznej większości biur (obstawiam 90%, a może i więcej) miesięczny budżet na reklamę rzadko przekracza 5000 zł. Baaa 5000 zł to kwota, która niejednokrotnie przekracza budżet na pokrycie wszystkich miesięcznych kosztów utrzymania biura. W portalach takich jak np. otodom (ok. 1,2 mln real users/miesiąc i ponad 41 mln odsłon) za znacznie niższą kwotę niż ta podana przez Ciebie można promować swoje oferty na głównych stronach serwisu, itp.. Ponadto rzuć okiem na allegro - przykładowo pierwsza lepsza aukcja -> za 125 zł można wykupić miejsce na banner na stronie z 900 000 odsłonami miesięcznie. Wniosek nasuwa się sam.

Moim zdaniem, aby zarabiać poważne pieniądze na reklamie w internecie stroną związaną z rynkiem nieruchomości należałoby wejść na ten rynek przebojem tak jak to zrobił niedawno np. nportal, a to wiąże się z dużymi nakładami na początek. Przy 50 000 odsłon miesięcznie kwoty za reklamę rzędu 5000 zł są kwotami nierealnymi.

Ale to tylko moja opinia.

tobru
Posty: 16
Rejestracja: 09 maja 2011, 21:38

Post autor: tobru » 01 kwie 2012, 17:18

> fam napisał:

> Gdzie mógłyby skorzystać z Pana Oferty ?
Proszę napisać do mnie wiadomość.

Mat1984 przecież napisałem wcześniej że mam 50tys. odwiedzających/userów miesięcznie a nie odsłon. Odsłon mam ponad 200tys.

Także napisałem że to nie jest portal ogłoszeniowy. Tutaj porównania z nportal czy innym nie ma najmniejszego sensu.

>Portal odwiedza ponad 50tys. ludzi miesięcznie.

>To też nie jest portal ogłoszeniowy tylko z pomocnymi artykułami dla właścicieli mieszkań, którzy osobiście sprzedają, czy wynajmują mieszkanie.

Artykuły są o przygotowaniu mieszkania do transakcji, informacje prawne i podatkowe, wzory dokumentów, informacje bieżące, pomocne rady itd.

Ja mam portal z treścią, a nie z ogłoszeniami, które generują miliony odsłon, bo je ludzie przeglądają.

To nie jest reklama na pozyskanie najemcy, czy kupującego, bo od tego są ogłoszenia na setkach serwisów.

Ja mówię o pozyskiwaniu właścicieli mieszkań do wynajmu, czy sprzedaży.
Ostatnio zmieniony 01 kwie 2012, 17:19 przez tobru, łącznie zmieniany 1 raz.

prawnicy-nieruchomosci
Posty: 113
Rejestracja: 04 cze 2011, 15:54

Post autor: prawnicy-nieruchomosci » 01 kwie 2012, 17:44

nie jestem pośrednikiem, ale też chętnie zerknąłbym na Pana stronkę.

Mam nadzieję, że Pana artykuły są lepsze merytorycznie niż np ten:

http:/____________________.html (link usunięty).



pozdrawiam
Artur Rosiński

P.S. Prawdę mówiąc dawno już nie widziałem dobrego portalu o nieruchomościach. Pomijam oczywiście "dużych graczy" takich jak np _______ (nie będę robił reklamy). Co prawda i tam zdarzają się mniejsze lub większe błędy, ale nie takie jak w linkowanym powyżej.
Ostatnio zmieniony 04 kwie 2012, 21:17 przez prawnicy-nieruchomosci, łącznie zmieniany 1 raz.

damcar27
Posty: 134
Rejestracja: 02 kwie 2007, 0:04

Post autor: damcar27 » 01 kwie 2012, 18:48

podana strona to zapleczówka i to słaba bo spamerska z duplikowanymi tekstami , aby zrobić dobry portal nieruchomości trzeba mieć parę milionów na początek - dla mnie wzorem jest nieruchomości-online którą tworzyła od strony technicznej jeden z najlepszych webmasterów i pozycjonerów w Polsce.

prawnicy-nieruchomosci
Posty: 113
Rejestracja: 04 cze 2011, 15:54

Post autor: prawnicy-nieruchomosci » 01 kwie 2012, 19:10

damcar, dzięki za namiar na nieruchomości-online, "poszperam";) Chociaż mnie raczej interesują artykuły dot. prawa nieruchomości. Co jakiś czas przeglądam różne stronki i portale, czasem na zlecenie (audyty treści), czasem z ciekawości. Niektóre wykorzystuję w materiałach szkoleniowych o tym czego w artykułach nie pisać:) Strona, którą podlinkowałem to absolutny hit tego weekendu.

Ciekawe, czy tajemniczy portal, którego dotyczy oferta jest równie "mocny" co ww. ;) Znaleźć swoją reklamę na takim portalu to żaden powód do dumy. Wnioskuję na podstawie wartości merytorycznej i opracowania językowego niektórych znalezionych tam artykułów.

pozdrawiam
a.r.
Ostatnio zmieniony 01 kwie 2012, 19:31 przez prawnicy-nieruchomosci, łącznie zmieniany 1 raz.

damcar27
Posty: 134
Rejestracja: 02 kwie 2007, 0:04

Post autor: damcar27 » 01 kwie 2012, 19:22

nie ma spr. nieruchomości - online to portal najlepiej zoptymalizowany pod googla - jedną z moich stron zrobiłem na podstawie tego portalu i wyniki sa bardzo dobre, jestem pewien że to właśnie oni zdominują rynek nieruchomości w naszym kraju (na frazy lokalne zawsze są w top 2 przynajmniej na rynku zach-pom) bo gratka i otodom spoczęło na laurach jako monopoliści na rynku.

fam
Posty: 29
Rejestracja: 29 sie 2011, 13:44

Post autor: fam » 02 kwie 2012, 12:30

> tobru napisał:

> > fam napisał:

> Gdzie mógłyby skorzystać z Pana Oferty ?
Proszę napisać do mnie wiadomość.

Dziękuję. Wczoraj był Prima Aprilis.

ODPOWIEDZ