Praktyki KRAKóW, grupowe czy indywidualne?

Wycena nieruchomości, rzecoznawcy majątkowi i kandydaci na rzeczoznawcę. Forum dostępne tylko dla użytkowników zarejestrowanych.
texas
Posty: 1
Rejestracja: 19 sie 2011, 20:30

Post autor: texas » 19 sie 2011, 20:51

Witam!

Jestem na etapie poszukiwania praktyk zawodowych i zastanawiam się co lepsze - praktyki grupowe czy indywidualne?

Osobiście skłaniam się ku tym grupowym, w Krakowie tak na szybko znalazłam 2 oferty praktyk, w Towarzystwie Oświatowym Profil (http://www.top.com.pl/kursy.php?typ=praktyki&id=10) oraz Studium Kształcenia Kadr (http://www.skk.pl/krakow/praktyki/prakt ... rakow.html) , czy ktoś mógłby się wypowiedzieć na temat tych ośrodków? Ewentualnie polecić coś innego? ;]

Pozdrawiam Wszystkich ;]

Natax
Posty: 10
Rejestracja: 07 sie 2011, 21:30

Post autor: Natax » 26 sie 2011, 12:44

Polecam zdecydowanie grupowe, ja jestem bardzooo zadowolona, ale fakt jestem na "konkretnej praktyce"gdzie ciężko było się dostać,gdzie nie wystarczyła kasa i zapisanie, była też rozmowa kwalifikacyjna:DD wiec zalezy gdzie się trafi-bo praktyka ,praktyce nie jest równa. Widzę wiele osób na forum, które uczestniczą w grupowych praktykach i czasem nie chce się wierzyć, o jakie proste sprawy tutaj pytają bo prowadzący nie umie wytłumaczyć lub (o zgrozo!!!)nie wie/nie ma pojęcia, lub doradza źle!

jeśli chodzi o indywidualne praktyki -to co masz na mysli?...bo może to być praktyka u jakiegoś jednego rzeczoznawcy który ma kancelarie i sam Ci tłumaczy, lub w kancelarii znajdują się różni "szpece" i w zależności od rodzaju operatu zajmują się Tobą dani specjaliści...?

Starałam się o praktykę indywidualną, ale na wstępie dostawałam odmowę: po pierwsze nie mają czasu, po drugie są pewne operaty których nie umieliby wytłumaczyć np.las ponieważ wyspecjalizowani są w innych rodzajach wycen. Ja uczęszczam na grupowe praktyki-PROFESJONALNE PRAKTYKI, czyli 4 osoby w grupie, co tydzień(obowiązkowe) spotkanie, i prawie każdy operat prowadzony jest przez innego rzeczoznawcę-przeważnie profesorów, doktorów-przekazywana wiedza jest obszerna, zwracają uwagę na każdy detal, szczegół. Zauważyłam że na studiach podyplomowych nie przekazali nam większości rzeczy na które powinno sie zwrócić uwagę, do których Komisja sie lubi doczepić. Plusem grupowej praktyki są różne przypadki u kolegów w operatach...wiec nie omawia sie tylko swojego operatu ale operaty innych...a zobaczysz jak zaczniesz praktykę ile jest różnych niejasności...i jak dużo nauczysz się na przykładzie innych wycen

na początek najlepiej popytać "u dobrych" swoich prowadzących dużo wcześniej przed końcem studiów podyplomowych(bo lubia mieć komplet osób nawet rok wcześniej). Stowarzyszenia maja praktyki na średnim poziomie, jeśli chodzi o te oferty które podałes wyzej-co do profilu słyszałam niezbyt dobre opinie...o studium kształcenia nie słyszałam w ogóle...Pamietaj dobra praktyka i dobrze zrobione operaty to połowa sukcesu!!!!!!

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 29 sie 2011, 12:09 przez Natax, łącznie zmieniany 1 raz.

Adrian
Posty: 24
Rejestracja: 29 gru 2010, 11:20

Post autor: Adrian » 31 sie 2011, 21:38

Natax a gdzie Ty jestes na praktykach ?

TT
Posty: 4
Rejestracja: 12 maja 2012, 16:42

Post autor: TT » 12 maja 2012, 17:18

Dołączam się do pytania poprzednika :)

ODPOWIEDZ