Jak ująć skutecznie wynagrodzenie w umowie

Wymiana doświadczeń, wzory dokumentów, sposoby prowadzenia biura nieruchomości, informacje bieżące, archiwizacja dokumentów, licencje, opisy programów do obsługi biur nieruchomości. Forum dostępne tylko dla użytkowników zarejestrowanych.
bartek_krzem
Posty: 1
Rejestracja: 16 sie 2012, 11:01

Post autor: bartek_krzem » 16 sie 2012, 11:56

Witam,

Sytuacja następująca:
Klient chce otrzymać daną kwotę x za nieruchomość. Moją prowizją ma być nadwyżka od tej kwoty, nie tradycyjnie ujęty procent od kwoty. Wiem, że mogę za tę nieruchomość uzyskać o wiele więcej niż kwota x (ale nie da się jej sprecyzować dokładnie na tym etapie). Jak bezpiecznie (zgodnie z prawem, skutecznie do wyegzekwowania) dla obu stron ująć moje wynagrodzenie w umowie pośrednictwa.

np. klient chce otrzymać 100tyś za daną nieruchomość,
ja znajdę chętnego za 160 tyś, czyli prowizja w tym wypadku wynosiłaby 60 tyś.

Pozdrawiam
Bartek

Bartek Dolinkiewicz
Posty: 59
Rejestracja: 17 cze 2012, 22:21

Post autor: Bartek Dolinkiewicz » 20 sie 2012, 13:52

Strzelam:

"Zamawiający i Przedsiębiorca ustalają, że wynagrodzenie Przedsiębiorcy za czynności objęte niniejszą umową wynosi nadwyżkę ponad 100.000 PLN ceny sprzedaży nieruchomości, nie mniej niż 2.500 PLN brutto"

:)
Ostatnio zmieniony 20 sie 2012, 13:53 przez Bartek Dolinkiewicz, łącznie zmieniany 1 raz.

KP
Posty: 33
Rejestracja: 26 kwie 2012, 16:29

Post autor: KP » 24 sie 2012, 21:35

Chcesz zarobić 60 000 zł na transakcji o wartości 100 000 zł-160 000 zł, a nie potrafisz napisać prostej treści punktu umowy określającego Twoje wynagrodzenie ? A gdzie szkoła i kursy stowarzyszenia klepane o standardach i treściach abuzywnych?
Jesteś zaskoczony że Nas nie lubią i nie szanują?

Zaproponuj wynagrodzenie dla biura max 6000 zł brutto, wystaw i sprzedaj nieruchomość za cenę rynkową, a będziesz miał pewny i szybki zarobek przy równoczesnym zadowoleniu obydwu stron transakcji.
Opinia o Tobie wraca w postaci nowych klientów z polecenia.

Napisz jak postąpiłeś

ODPOWIEDZ