ubezpieczenie posredników gdzie sie ubezpieczacie?

Wymiana doświadczeń, wzory dokumentów, sposoby prowadzenia biura nieruchomości, informacje bieżące, archiwizacja dokumentów, licencje, opisy programów do obsługi biur nieruchomości. Forum dostępne tylko dla użytkowników zarejestrowanych.
ewmar
Posty: 7
Rejestracja: 04 sie 2010, 21:30

Post autor: ewmar » 04 sie 2010, 21:35

witam jestem nowa . chciałam zapytać jak wygląda ubezpieczanie się od oc czy można się od polowy roku ubezpieczyć? jaką ubezpieczalnie polecacie? ile to kosztuje? i czy lepiej się ubezpieczyć w stowarzyszeniu czy samemu? pozdrawiam i czekam na odpowiedzi z góry dziękuje :)

Milo
Posty: 300
Rejestracja: 24 lut 2010, 14:56

Post autor: Milo » 05 sie 2010, 8:29

najtaniej w stowarzyszeniu wejdź na

http://www.posrednik.iexpert.pl/main?command=S4000_2010

z koleżanką ostatnio kupowaliśmy - taniej nie znaleźliśmy ( mają umowę z PFRN więc dlatego jest taniej)

Nie ma znaczenia kiedy kupujesz bo i tak kupujesz na rok od momentu podpisania umowy

Pozdrawiam
Milo

ewmar
Posty: 7
Rejestracja: 04 sie 2010, 21:30

Post autor: ewmar » 05 sie 2010, 16:12

dziekuje bardzo za odpowiedz. a musze byc w stowarzyszeniu zeby miec od nich ubezpieczenie? a jestescie w stowarzyszeniu? warto sie do nich zapisac?

Milo
Posty: 300
Rejestracja: 24 lut 2010, 14:56

Post autor: Milo » 05 sie 2010, 16:22

nie nie musisz - choć to daje chyba 10 % zniżki jeszcze - nie musisz być zapisana do stowarzyszenia ale czasami warto (dostęp do mls czy realnet i tańsze szkolenia są plusami - minusy to składka :) )

ewmar
Posty: 7
Rejestracja: 04 sie 2010, 21:30

Post autor: ewmar » 06 sie 2010, 8:55

dziekuje jeszcze raz za info. a na jakim programie pracujecie i mozecie polecic do biura?

Milo
Posty: 300
Rejestracja: 24 lut 2010, 14:56

Post autor: Milo » 06 sie 2010, 9:31

długo szukaliśmy programu - jest wiele opinii - w chwili obecnej zaczęliśmy z asariweb bo jest darmowe a eksport na portale ogłoszeniowe za drobną opłatą. Program się rozwija i na początku jest troszkę nieczytelny ale z czasem jest ok.

Proszę nie traktować tego jako oferty tym bardziej iż nie mam z asari nic wspólnego - testowaliśmy inne lepsze programy ale opłaty są dużo wyższe

Arture
Posty: 89
Rejestracja: 29 gru 2008, 14:52

Post autor: Arture » 09 sie 2010, 21:38

Nie radzę zapisywać się do stowarzyszenia bo to nic nie daje. W zeszłym roku sam znalazłem tańsze ubezpieczenie niż oferowało stowarzyszenie, jak będziesz miała zatarg z klientem to od razu tam na Ciebie skarży, a oni zaczynają Cię maglować, jak nie należysz to odpisują mu że takie biuro nie jest u nich zarejestrowane. No i świadomość że utrzymujesz cwaniaczków którzy tylko patrzą czy przestrzegasz nieżyciowego Kodeksu Etyki Zawodowej i zasypują Cię mailami o konsekwencjach ich nie przestrzegania. Co do MLS i Realnet to znajdź kogoś kto coś sprzedał w tych sieciach haha... Wystapiłem pare lat temu ze stowarzyszenia i nie odczuwam ich braku.

ewmar
Posty: 7
Rejestracja: 04 sie 2010, 21:30

Post autor: ewmar » 18 sie 2010, 9:45

witam to znowu ja mam pytanie zadzwoniłam żeby się zapytać o ubezpieczenie do generali i owszem mogę się ubezpieczyć ale ubezpieczenie jest imienne i na jedna osobe czy to znaczy ze osoba pracująca pod moim nadzorem musi mieć swoje ubezpieczenie bo tak mi zasugerowała pani z generali??? proszę o odp dzięki

Milo
Posty: 300
Rejestracja: 24 lut 2010, 14:56

Post autor: Milo » 18 sie 2010, 14:17

nie musi bo i tak za nią odpowiadasz jako pośrednik chyba że jest LICENCJONOWANYM pośrednikiem wtedy musi - skoro jednak piszesz "pod moim nadzorem" domyślam się że chodzi o pomocnika/asystena - zwał jak zwał- wtedy pełna odpowiedzialność na Tobie, a Ty masz roszczenie co do tej osoby do wysokości 3 pensji jeżeli jest na umowie o prace ( w duuużym skrócie)

ewmar
Posty: 7
Rejestracja: 04 sie 2010, 21:30

Post autor: ewmar » 18 sie 2010, 16:38

czyli ja kupuje dla siebie ubezpieczenie i asystent jest moj ubezpieczony przeze mnie- ja recze za niego. tak zrozumialam wiec kupuje a ty mi polecalas ta strone o kalkulatorze ubezpieczen i kupowalas tam?

Milo
Posty: 300
Rejestracja: 24 lut 2010, 14:56

Post autor: Milo » 19 sie 2010, 13:24

tak jak piszesz .

Odnośnie strony którą podałem tam było najtaniej - mimo wielu zniżek nigdzie nie trafiliśmy taniej, plusem było to że tego samego dnia dostaliśmy potwierdzenie ubezpieczenia a podpisywaliśmy kilka umów i było to bardzo potrzebne.

Olli Pekka
Posty: 1
Rejestracja: 17 paź 2012, 12:01

Post autor: Olli Pekka » 17 paź 2012, 12:18

> ewmar napisał:

> witam jestem nowa . chciałam zapytać jak wygląda ubezpieczanie się od oc czy można się od polowy roku ubezpieczyć? jaką ubezpieczalnie polecacie? ile to kosztuje? i czy lepiej się ubezpieczyć w stowarzyszeniu czy samemu? pozdrawiam i czekam na odpowiedzi z góry dziękuje :)

nie powinno być żadnych problemów -agencje muszą nadążać za konkurencja wiec np.: bez większych oporów możesz sie ubezpieczyć wstecz - o ile cie to interesuje:) koszta tez moga być indywidualnie ustalane wiec generalnie trzeba trochę czasu poświęcić i pzrejzec oferty. nei che tu jakiejś ordynarnej reklamy uskuteczniać ale ludzie stad: https://www.iexpert.pl/ wydaja sie być dość konkurencyjni - tzn. jestem z nimi na etapie negocjacji i nie wiem czy ich wezmę ale... wspomnieć mogę :)

ODPOWIEDZ