w jakim biurze nieruchomosci zaczac?

Wymiana doświadczeń, wzory dokumentów, sposoby prowadzenia biura nieruchomości, informacje bieżące, archiwizacja dokumentów, licencje, opisy programów do obsługi biur nieruchomości. Forum dostępne tylko dla użytkowników zarejestrowanych.
Bodziq
Posty: 1
Rejestracja: 05 gru 2014, 10:03

Post autor: Bodziq » 05 gru 2014, 10:48

Witajcie,
Mam na imie Bogdan i w zwiazku z poszukiwaniem nowej pracy postanowilem sprobowac w posrednictwie nieruchomosci. Wyslalem cv do wielu firm w Warszawie z czego 2 zdecydowaly sie na wspolprace ze mna. W zwiazku z tym mam dylemat ktora z nich wybrac. Pierwsza firma ma 2 oddzialy i dziala od kilkunastu lat na rynku, zajmuje sie posrednictwem oraz zarzadzaniem. Na start zaoferowano mi w niej 35% z umowami o dzielo.
Druga firma dziala od niecalego roku i dopiero buduje zespol. Szef zaproponowal mi przez pierwsze 3 miesiace probne sama prowizje w wys. 45%i umowy o dzielo. Po okresie probnym proponuje umowe zlecenie z pensja podstawowa + prowizja. Firma ta skupiac sie ma na drogich nieruchomosciach.
Ktora z tych firm wybralibyscie Panstwo na poczatek swojej kariery w nieruchomosciach? Wydaje mi sie ze w nowej firmie bedzie latwiej pozyskac sprzedajacego lecz klientem moze byc problem.
Pozdrawiam
Bogdan

Anioł
Posty: 5
Rejestracja: 19 lis 2015, 13:59

Post autor: Anioł » 19 lis 2015, 14:11

Jak masz okazję to idź do dużego - korporacyjne podejście dużo uczy i poznasz sporo przypadków oraz sposobów na ich rozwiązanie. Jak wszędzie są plusy i minusy - ale przygotowują nieźle.
Potem łatwiej założyć coś swojego.. ja przeszedłem taką ścieżkę.

Ameliaa
Posty: 3
Rejestracja: 20 sty 2021, 15:30

w jakim biurze nieruchomosci zaczac?

Post autor: Ameliaa » 20 sty 2021, 15:43

Zgadzam się z odpowiedzią, wiele lat temu jak zaczynałam prace odstałam się na staż do jednej z aktualnie wiodących sieci agencji. Praca na każdym szczeblu i etapie oferty pozwoliła mi zdobyć na tyle duże doświadczenie i rozeznanie rynku, że od kilkunastu lat prowadzę własne biuro.

Pozdrawiam
Amelia

adam445
Posty: 3
Rejestracja: 19 maja 2023, 12:43

w jakim biurze nieruchomosci zaczac?

Post autor: adam445 » 19 maja 2023, 12:44

Na co według Was warto zwrócić uwagę podczas zakupu nieruchomości?

ODPOWIEDZ