jaki program do obsługi biura nieruchomości wybrać?

Wymiana doświadczeń, wzory dokumentów, sposoby prowadzenia biura nieruchomości, informacje bieżące, archiwizacja dokumentów, licencje, opisy programów do obsługi biur nieruchomości. Forum dostępne tylko dla użytkowników zarejestrowanych.
damcar27
Posty: 134
Rejestracja: 02 kwie 2007, 0:04

Post autor: damcar27 » 19 mar 2013, 22:36

źle rozumujesz - jakoś e biuro nie jest wdrażane i sprzedawane od 2 lat a ja na nim nadal działam na nim bez ABONAMENTU. Co do funkcjonalności działa u mnie wręcz idealnie od 6 lat a co do przystosowania to sam
"zainstalowałem"w programie funkcje o których w galaktice i innych można będzie (może) mówić za 3-4 lata (pokaż mi program który udostępnia dodawanie filmów a nie tylko foto ? pokaż program zoptymalizowany pod pozycjonowanie ? Ja to mam za pare godzin pracy informatyka i bez abonamentu od 2007 roku. Złodziejstwem jest dla mnie sprzedaż przez znane firmy licencji za 1000 - 1500 zł a potem kasowanie jeszcze użytkownika za abonament. (no chyba że wymyślą że docelowo w abonamencie że bedę miał koszty współpracy powiedzmy z 10-cioma najważniejszymi portalami).
Wszystkie programy funkcjonują podobnie (może niektóre mają mniej złożoną obsługę) bo przecież muszą wysyłać identyczne eksporty na portale - to po co przepłacać ????

Skorpionik
Posty: 7
Rejestracja: 26 mar 2013, 20:35

Post autor: Skorpionik » 26 mar 2013, 21:00

Pozwolę wtrącić swoje 3 grosze. "damcar27" piszesz, że program nie jest wdrażane i sprzedawane od 2 lat. Rozumiem, że Tobie całkowicie ten program odpowiada, nie płacisz abonamentu (który fizycznie i tak wpada Ci w koszty, więc teoretycznie ja też w pewnym sensie go nie płacę, zresztą podobnie jak Ty, można stwierdzić, że za licencję do programu w pewnym sensie też nie płaciłeś, bo jest ona ewidentnie kosztem), z programu korzystasz dzisiaj, korzystałeś wcześniej, i o ile nie nastąpi "trzęsienie ziemi" korzystać będziesz nadal. I bardzo dobrze, zresztą w Twojej sytuacji sam bym tak zrobił. Ale mamy czas obecny i załóżmy, że nie wiem otwierasz biuro. W takim przypadku Twój program nic nie daje, bo kupić go legalnie nie można. Owszem, może być sytuacja, że biuro jest sp. z o.o. i kupujesz spółkę, która ma go "inwentarzu" ale to sytuacja o tyle hipotetyczna co mało prawdopodobna. I teraz co? Jaki program wybrać. Nie chcę aby ktoś odebrał to jako reklamę, ale osobiście uważam, że patrząc na oprogramowanie obecnie dostępne na rynku, nawet z punktu widzenia ekonomicznego Virgo jest jednym z lepszych rozwiązań. I zdaję sobie w pełni sprawę, z tego, że moja opinia jest subiektywna w tym zakresie, że jestem jego użytkownikiem. Ale skoro jesteś do czegoś przyzwyczajony do ciężko jest o całkowity obiektywizm

carlos1
Posty: 1
Rejestracja: 14 paź 2014, 10:29

Post autor: carlos1 » 14 paź 2014, 12:33

Na ten moment najlepszym programem jest asariWEB. Oferuje takie możliwości, że w porównaniu z innymi programami (na których moje biuro też pracowało) jest bezkonkurencyjny. Darmowa strona www, szybki eksport ofert, księgowość, szukanie po mapie, a teraz jeszcze możliwość stworzenia strony responsywnej, nad którą myślimy (może ktoś korzysta i mógłby podzielić się opinią?). Uważam, że bez dobrego i profesjonalnego oprogramowania biuro skazane jest na porażkę, dlatego warto w nie zainwestować.Nas skusiło to, że w asariWEB nie ma żadnej wiążącej umowy, wystarczy tylko zaakceptować regulamin.
Ostatnio zmieniony 17 paź 2014, 12:14 przez carlos1, łącznie zmieniany 1 raz.

DWON
Posty: 11
Rejestracja: 26 lis 2014, 18:49

Post autor: DWON » 26 lis 2014, 19:32

Pracowałem na kilku programach, w efekcie (obecnie) używam asariweb i mogę spokojnie polecić ten program. I wcale nie trzeba startować od razu z samej góry i wybierać najdroższy pakiet. Nawet podstawowy wystarczy na początek, a nie jest to duży koszt.

---
Pozdrawiam
S. Sadowski

Mikol
Posty: 6
Rejestracja: 02 kwie 2012, 20:49

Post autor: Mikol » 22 sty 2015, 17:47

Polecam program sads pod kątem wyszukiwarek ofert
Ostatnio zmieniony 22 sty 2015, 17:47 przez Mikol, łącznie zmieniany 1 raz.

Diego
Posty: 1
Rejestracja: 11 lut 2015, 9:28

Post autor: Diego » 11 lut 2015, 10:07

Polecam System Obsługi Pracy Agenta ,,agent.ihouse,, to wszystko, czego nowoczesny pośrednik, agent nieruchomości potrzebuje, zebrane w jednym miejscu. Zintegrowany z aplikacją mobilną na systemy: Android i iOS, portalem www.ihouse.pl i innymi najważniejszymi portalami nieruchomościowymi w Polsce. Wszystkie kontakty, kalendarz, wiadomości, czy publikowane przez Agenta w dowolnej liczbie ogłoszenia, zapisywane są w chmurze i dostępne zarówno z poziomu komputera jak i smartfona, czy tableta. Można bezpłatnie publikować dowolną liczbę ogłoszeń w Systemie Agenta i na iHouse.pl. System Obsługi Pracy Agenta powstał i stale się rozwija w ścisłej współpracy z Agentami, dzięki czemu doskonale spełnia ich potrzeby i oczekiwania.
Obecnie jest możliwość przetestowania przez okres 7 dni całkowicie za darmo.
Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 12 lut 2015, 15:14 przez Diego, łącznie zmieniany 1 raz.

lukaszk
Posty: 5
Rejestracja: 25 mar 2009, 12:16

Post autor: lukaszk » 28 kwie 2015, 11:54

Szanowni Państwo,

Długo się nie wypowiadałem na tym forum, ale dziś widzę, że na przebiegu lat również tu widać, jak zmieniało się oprogramowanie. Postaram się odnieść do kilku tematów, które zostały tu omówione, w kontekście działania systemu Galactica Virgo. Sporo pewnie się wyjaśni.

1) Eksporty do portali
Dziś nie ma już problemu (jak 6 lat temu) np z wysyłką ofert do portali raz dziennie, czy w nocy - dziś są wysyłki 24/7 realizowane w ciągu kilku-kilkunastu minut od zapisania zmian w ofercie (np zmiany ceny). Czas takiej aktualizacji zależy od kolejki wysyłek i bieżącego połączenia z danymi portalami oraz szybkością transferu (zależy od łącza pomiędzy serwerem Galactica a serwerem portalu, a właściwie od łącza serwera portalu, bo Galactica ma podpięcie pod łącza światłowodowe bardzo dużej prędkości przesyłu danych).
Galactica nie limituje ilości transferów do portali - nawet jednoosobowe biuro może przesyłać swoje oferty do kilkudziesięciu portali, jeśli ma taką wolę i oczywiście konta w tych portalach.

2) Strony responsywne - taka dziś moda, więc i Galactica wprowadziła takie rozwiązanie jako standardowy szablon strony. Można ją kupić (w trybie zakupu) lub wynajmować (w trybie dzierżawy).

3) Problem opłat miesięcznych - poruszony przez damcar27
Galactica Virgo można nabyć w 2 trybach - dzierżawa lub zakup.

Dzierżawa to miesięczne opłaty za wynajmowanie systemu oraz wszelkich narzędzi do jego utrzymania (serwery, protokoły szyfrowane, etc..) i serwisu technicznego oraz aktualizacji. Dla firm, które nie chcę na początku inwestować dużych pieniędzy, a rozłożyć koszty (jak w telefonii komórkowej).

Zakup - to rozwiązanie dla użytkownika damcar27 - firma kupuje jednorazowo licencję wieczystą na system. Oprogramowanie możemy dostarczyć na płycie do samodzielnej instalacji lub zainstalować na serwerze wskazanym przez Klienta. System może działać na serwerze Klienta, a np co rok można kupić aktualizację, aby mieć świeże rozwiązania. I tu Panie damcar27 nie ma żadnych dodatkowych opłat, czy abonamentów. Ale uwaga - większości nabywców nie stać na to, aby zakupić sobie serwer, odpowiednio go zabezpieczyć, mieć super mocne łącze internetowe, dokupić certyfikat SSL, itd. W związku z tym decydują się (99% przypadków) na hosting w Galactica, która zapewnia całe zaplecze techniczne oraz serwis, aktualizacje, hosting strony WWW i poczty email, obsługę transferów danych do portali ogłoszeniowych, itd. To właśnie wchodzi w skład abonamentu i rzecz jasna musi to kosztować. Galactica musi kupić sprzęt, opłacić licencje (Microsoft, inne), płacić pracownikom za pracę przy systemie i jego rozwój oraz serwis. Virgo to nie jest mały programik, który można zainstalować na dysku HDD i zabierać ten dysk wszędzie ze sobą - a jak tu rozwiązane są kwestie GIODO Panie damcar27?
Jak Państwo widzicie - da się kupić jednorazowo licencje i nie płacić abonamentu za utrzymanie producentowi oprogramowania, ale i tak się te koszty poniesie u kogoś innego. Proszę pamiętać, że u producenta te opłaty są niższe po zsumowaniu wszystkiego, aniżeli samodzielne zorganizowanie wszystkiego. Dziś systemy pracują w tzw. "chmurach" i musi być powiązanie przez sieć z innymi narzędziami - stroną WWW, portalami, czy jeszcze czymś innym, co zaraz może zostać wymyślone :)

4) Oprogramowanie bez umowy - tylko regulamin (opisane przez carlos1)
Brak chociażby umowy powierzenia przetwarzania danych osobowych? Co na to GIODO?
Producent oprogramowania, który administruje Państwa bazą danych jest obowiązany zachować najwyższy poziom bezpieczeństwa i spełnić określone przez GIODO warunki, tak jak i Państwo mają zobowiązania w tym zakresie.

Druga sprawa - umowa hostingowa - utrzymanie systemu czy umowa serwisowa, ewentualnie umowa dzierżawy, które Klient podpisuje z Galactica - taka umowa zabezpiecza interesy obydwu stron.
Regulamin - może zastępować umowę, akceptowany jest online, ale może się też zmieniać. W Galactica mają Państwo podpisaną umowę, oryginał w sejfie i ta umowa obowiązuje. Pytanie, czy bez takiej umowy chcą Państwo wprowadzać dane swoich klientów i nieruchomości (adresy) do bazy online..? Wydaje mi się, że carlos1 mógł czegoś niedopatrzeć.

Pozdrawiam,
Ostatnio zmieniony 28 kwie 2015, 11:55 przez lukaszk, łącznie zmieniany 1 raz.

Anioł
Posty: 5
Rejestracja: 19 lis 2015, 13:59

Post autor: Anioł » 19 lis 2015, 14:10

Ja odszedłem z dużego biura i założyłem swoje.. u poprzedniego pracodawcy pracowaliśmy na BiuroWin.. chyba znany przez większość ;) Miałem też doświadczenie z Asari.
Skorzystałem z Esticrm.pl - ponieważ potrzebowałem też strony WWW i generalnie szukałem kompleksowej obsługi.
Sama aplikacja działa szybko i ma masę opcji..taki mały kombajn do biura - wszystko w 1 narzędziu.
A najważniejsze że eksporty są co 5 min. na dowolny portal.

adam289
Posty: 2
Rejestracja: 29 sty 2016, 9:13

Post autor: adam289 » 29 sty 2016, 9:14

Polecam od siebie program NOKAZJA. Został stworzony przez pośredników rynku nieruchomości z faktycznie wieloletnim doświadczeniem. Masz w oprogramowaniu wszystko, czego potrzeba do prowadzenia rzetelnej agencji. Praca na ofertach jest kluczowym składnikiem tej aplikacji. Nawet duża ilość informacji jest prosta do ogarnięcia. Bardzo ładnie ogłoszenia się prezentują na stronie.

ren
Posty: 1
Rejestracja: 17 lut 2016, 15:57

Post autor: ren » 17 lut 2016, 16:02

Ja polecam NOWOść !! REN MOBILE

REN MOBILE

mycha851
Posty: 2
Rejestracja: 28 kwie 2016, 8:09

Post autor: mycha851 » 28 kwie 2016, 8:18

Polecam Galactica Virgo, program łatwy w obsłudze, eksporty przechodzą super, tworzą fajne strony responsywne

Justyna84
Posty: 1
Rejestracja: 15 maja 2017, 10:10

jaki program do obsługi biura nieruchomości wybrać?

Post autor: Justyna84 » 15 maja 2017, 10:17

Polecam z mojej strony program Makler.

Eksporty na portale, strony dla biura, przyjazne ceny - to tak w skrócie.

krzysiek45
Posty: 1
Rejestracja: 16 cze 2017, 18:33

jaki program do obsługi biura nieruchomości wybrać?

Post autor: krzysiek45 » 16 cze 2017, 19:02

A ja sugeruję korzystanie z nieco nowszych programów, gdyż rozbudowane "kombajny" niekoniecznie upraszczają i przyspieszają pracę. Nasze biuro korzystało do tej pory z takiego oprogramowania (celowo nie będę wymieniał nazwy), ale program tak się rozbudował na przestrzeni lat, że stał się nieintuicyjny do granic możliwości. Być może wynikało to z tego, że kolejne sugestie biur nieruchomości co do funkcjonalności wymuszały na właścicielu kolejne zmiany, ale nie było to przemyślane tylko dokładano kolejne elementy tworząc taki niefunkcjonalny zlepek. Agenci w naszym biurze, którzy korzystali z programu od lat, nie mieli większych problemów z jego obsługą, ale wdrożenie nowej osoby, która zaczynała dopiero pracować, to było naprawdę spore wyzwanie. Obecnie używamy programu Nexporter.pl więc śmiało mogę go polecić. Jest prosty, nowoczesny i intuicyjny. Testować można przez miesiąc nie ponosząc żadnych kosztów, a przesiadka z innego oprogramowania nie była problemem, bo pomogli nam przenieść oferty (a mamy ich ponad 1000). Jak ktoś ma czas, może potestować też inne, bo to jednak wybór ważny dla każdego biura

marcin1234
Posty: 2
Rejestracja: 02 lis 2017, 20:56

jaki program do obsługi biura nieruchomości wybrać?

Post autor: marcin1234 » 05 lis 2017, 13:27

mycha851 pisze:Polecam Galactica Virgo, program łatwy w obsłudze, eksporty przechodzą super, tworzą fajne strony responsywne
Ładna szeptanka

marcin1234
Posty: 2
Rejestracja: 02 lis 2017, 20:56

jaki program do obsługi biura nieruchomości wybrać?

Post autor: marcin1234 » 05 lis 2017, 13:31

Potrzebne jest mi jakieś najlepiej darmowe oprogramowanie do eksportu ogłoszeń na portale. możecie coś polecić
spamerom dziękuje za odpowiedzi

ODPOWIEDZ