Współpraca z deweloperami

Wymiana doświadczeń, wzory dokumentów, sposoby prowadzenia biura nieruchomości, informacje bieżące, archiwizacja dokumentów, licencje, opisy programów do obsługi biur nieruchomości. Forum dostępne tylko dla użytkowników zarejestrowanych.
conradd
Posty: 4
Rejestracja: 20 gru 2012, 12:42

Post autor: conradd » 21 cze 2013, 7:24

Witam.
Rynek jest taki, że coraz więcej deweloperów szuka dodatkowych kanałów zbytu, m.in. poprzez Pośredników. Czy współpracujecie z deweloperami? Na jakich zasadach (wyłączność?)? Co jeśli deweloper sam też sprzedaje ofertę? Jak oceniacie taką współpracę?

SandHouse
Posty: 2
Rejestracja: 13 sie 2013, 14:13

Post autor: SandHouse » 13 sie 2013, 14:26

Zależy gdzie Twój rynek się znajduje :)

Współpraca z deweloperami jest chyba czymś najwspanialszym co może się stać.
Jednak musisz wiedzieć do jakiego dewelopera udać się z propozycją współpracy na papierze a jaki szuka "pomocy", ale drogą pantoflową. Większość inwestorów jednak nie namówisz na współpracę.


A co do samej współpracy.

Twoje wynagrodzenie na ogół będzie wahać się od 1% do 2% brutto od ceny brutto mieszkania. I nie możesz wtedy wymagać % od kupującego.
Jednak musisz uważać na mnóstwo kruczków związanych z taką współpracą. ; ) .

Nawet jeżeli deweloper sprzedaje mieszkania we własnych zakresie - zawsze jakaś część przeglądających ogłoszenie nie trafi bezpośrednio do dewelopera a trafi na Twoje ogłoszenie.


Jest to genialny sposób na pozyskanie klienta. Pamiętaj, nie każdy dzwoniący musi kupić mieszkanie w tej danej inwestycji :)
Ostatnio zmieniony 13 sie 2013, 14:29 przez SandHouse, łącznie zmieniany 1 raz.

Gabrysia
Posty: 5
Rejestracja: 22 sty 2019, 13:27

Współpraca z deweloperami

Post autor: Gabrysia » 22 sty 2019, 14:08

Jak dla mnie okej

Grzesiek098
Posty: 5
Rejestracja: 22 sty 2019, 13:35

Współpraca z deweloperami

Post autor: Grzesiek098 » 22 sty 2019, 14:09

A na jakiego dewelopera się zdecydowalas, ja mysle o kupnie od polnord, zna ich ktoś, interesuje mnie osiedle neptun, dość fajne, kameralne osiedle w ząbkach ale biore pod uwagę jeszcze inne opcje, możecie cos polecić?

Foxxxy
Posty: 5
Rejestracja: 22 sty 2019, 14:18

Współpraca z deweloperami

Post autor: Foxxxy » 22 sty 2019, 14:22

Zdecydowalismy się na ich mieszkanie w gdyni jakiś czas temu i dziś tez bym jeszcze raz tak zrobil, jestem zadowolony ja i zona ze kupiliśmy lokal od polnord.

ODPOWIEDZ