PFRN znowu miesza.Lobby działa.

Testy egzaminacyjne, symulacja transakcji, wzory dokumentów, porady i opinie - jak zostać pośrednikiem w obrocie nieruchomościami. Pytania i odpowiedzi do egzaminów części pisemnej i ustnej. Forum dostępne tylko dla użytkowników zarejestrowanych.
tombeat
Posty: 28
Rejestracja: 24 paź 2006, 12:18

Post autor: tombeat » 12 lis 2006, 11:29

Z niejakim rozbawieniem przeczytałem o propozycjach zmian proponowanych przez Federacje do projektu ustawy o gospodarce nieruchomościami.Mam nieodparte wrażenie , że poprzednie zapisy doprowadziły do znacznego spadku dochodów pewnej "grupy trzymającej władzę". Kryteria które musi spełnić kandydat na pośrednika wyeliminowały przecież sens prowadzenia kursów przez regionalne stowarzyszenia, a po ilości ostatnio przystępujących do egzaminów widać , że była to niezła żyła złota. Teraz , żeby to utrzymać proponują utworzenie dwustopniowych licencji.I wszystko jasne. Dla osób ze średnim i wyższym wykształceniem stworzone zostaną "specjalistyczne kursy" nad którymi pieczę trzymać będą oczywiście regionalne struktury.A już chęć powtórnego przeniesienia egzaminów do stowarzyszeń to w czystej postaci obłuda.Tam dopiero będzie można swobodnie eliminować konkurencje. No i kasa i jeszcze raz kasa.Jedyny pozytyw to brak wymogu studiów podyplomowych.Wystarczy tylko kurs specjalistyczny i jakiekolwiek wykształcenie wyższe. Kurs specjalistyczny oczywiście prowadzony przez stowarzyszenia.I jeszcze jedna ciekawostka. Ostatnio bardzo dokładnie przejrzałem centralne rejestry licencji z rozbiciem na poszczególne województwa. Ogólem jest ich ponad 6200. A czy ktoś z Was wie ile z tej liczby przypada na Warszawę? Dokładnie rzecz ujmując ,osób zameldowanych w stolicy? Odp. 1000. Co o tym sądzicie?

czaps
Posty: 27
Rejestracja: 16 lis 2006, 17:18

Post autor: czaps » 16 lis 2006, 17:50

Szczerze to wolał bym żeby wszystko spowrotem wróciło do Federacji przynajniej odbywało by się to po ludzku i normalnie. A nie to co ministerstwo wyprawia to śmiechu warte same te pytania na egzaminach nie wiem kto je układa ale np. poco na egzaminie dla pośredników aż 5 pytań z leśnictwa? A po za tym nie było by takiego bałaganu że na poszczególne terminy egzaminów przychodzi od 1000 do 1500 osób :/ Takie jest moje zdanie. Te dane statystyczne ile jest licencji a ile jest pośredników działąjących bez licencji i oszustów no niestety jeszcze dość sporo i oni właśnie psują wizerunek pośrednika i zniecają ludzi.

Pozdrawiam

ODPOWIEDZ