osoby z wyższym wykształceniem, które ukończyły kurs

Testy egzaminacyjne, symulacja transakcji, wzory dokumentów, porady i opinie - jak zostać pośrednikiem w obrocie nieruchomościami. Pytania i odpowiedzi do egzaminów części pisemnej i ustnej. Forum dostępne tylko dla użytkowników zarejestrowanych.
Eni
Posty: 3
Rejestracja: 27 gru 2006, 0:07

Post autor: Eni » 27 gru 2006, 11:59

[b:76ef12912d]Witam! 2 miesiące temu ukończyłam kurs specjalistyczny w zakresie pośrednictwa w obrocie nieruchomościami. Za 2 tygodnie mam termin obrony pracy magisterskiej. Czy ktoś z Was orientuje się, czy ten fakt zmienia jakoś moją sytuację, jesli chodzi o ilość podejść do egzaminu z pośrednictwa? W związku z wprowadzoną ustawą z dnia 6 grudnia 2006 r. zmieniającą ustawę o zmianie ustawy o gospodarce nieruchomościami oraz o zmianie niektórych innych ustaw, dokumenty do Warszawy wyślę dopiero w Nowym Roku, po obronie pracy magisterskiej. Z góry dziekuję za rzetelne informacje.[/b:76ef12912d]
[b:76ef12912d]Pozdrawiam[/b:76ef12912d]
[b:76ef12912d]Eni[/b:76ef12912d]

PiotrW
Site Admin
Posty: 1506
Rejestracja: 28 sie 2006, 9:13

Post autor: PiotrW » 27 gru 2006, 13:21

Po uzyskaniu wykształcenia wyższego ma Pani cały przyszły rok na składanie wniosków o dopuszczenie do egzaminu, ponieważ ukończenie kursu specjalistycznego, którego program został uzgodniony z ministrem właściwym do spraw budownictwa, gospodarki przestrzennej i mieszkaniowej uznaje się za spełnienie warunku ukończenia studiów podyplomowych, o ile złożą wniosek o dopuszczenie do postępowania kwalifikacyjnego do dnia 31 grudnia 2007 r. Jeżeli wniosek o dopuszczenie do egzaminu zostanie złożony po 31 grudnia 2007 r. trzeba będzie się już legitymować ukończonymi studiami podyplomowymi, chyba, że znów zmieni się prawo.

Eni
Posty: 3
Rejestracja: 27 gru 2006, 0:07

Post autor: Eni » 27 gru 2006, 14:04

Panie Piotrze, bardzo dziękuję za odpowiedź. Nurtuje mnie jednak przede wszystkim zagadnienie dotyczące ilości podejść do egzaminu, a sciślej ,czy w przypadku niezdania egzaminu pisemnego, można składać dokumenty raz jeszcze i podejść ponownie do egzaminu.W związku ze zmianą dotyczącą terminu postępowania kwalifikacyjnego, domniemuje, że w przypadku, gdy nie zdam części pisemnej, muszę całą dokumentację złożyć raz jeszcze, gdyż musi zostać wszczęte od nowa postepowanie kwalifikacyjne, które dopuszcza do egzaminu i wiażący dla mnie będzie termin do 31 grudnia 2007. Jeśli zdąże drugi raz dokonać formalności przed tym terminem, będę dopuszczona do części pisemnej raz jeszcze. Czy zdaniem Pana,moja interpretacja jest poprawna?
Pozdrawiam serdecznie

PiotrW
Site Admin
Posty: 1506
Rejestracja: 28 sie 2006, 9:13

Post autor: PiotrW » 27 gru 2006, 15:42

Wniosek o dopuszczenie do egzaminu składa się nowy po nie zdanym egzaminie. Uważam, że wymogi ustawowe należy spełniać na dzień złożenia wniosku niezależnie, które to podejście do egzaminu. Jeśli tylko zdąży Pani po raz kolejny złożyć wniosek przed końcem 2007r. to nie trzeba będzie legitymować się ukończeniem studiów podyplomowych.

Eni
Posty: 3
Rejestracja: 27 gru 2006, 0:07

Post autor: Eni » 27 gru 2006, 17:35

Uprzejmię dziękuję za informację i jeszcze raz pozdrawiam

aboda
Posty: 1
Rejestracja: 02 sty 2007, 16:34

Post autor: aboda » 02 sty 2007, 16:55

Mam zamiar rozpoczac podyplomowe studia w zakresie posrednictwa w obrocie nieruchomosciami. Jednoczesnie chcialabym podjac prace w Agencji Nieruchomosci, by moc poznac prace"od podszewki".Jezeli ktos z Panstwa ma informacje na temat wakatu we Wroclawiu bardzo prosze o kontakt.
Pozdrawiam. Agata

ODPOWIEDZ