Likwidacja licencji zawodowych oraz koncesji

Wymiana doświadczeń, wzory dokumentów, sposoby prowadzenia biura nieruchomości, informacje bieżące, archiwizacja dokumentów, licencje, opisy programów do obsługi biur nieruchomości. Forum dostępne tylko dla użytkowników zarejestrowanych.
imported_W
Posty: 125
Rejestracja: 29 gru 2004, 12:58

Post autor: imported_W » 02 lis 2005, 11:23

Nowy premier obiecuje likwidację wszelkich licencji i koncesji.
Jakie jest Twoje zdanie?
Oczywiście udział w ankiecie tylko dla zarejestrowanych użytkowników.

Anna
Posty: 4
Rejestracja: 27 wrz 2005, 23:10

Post autor: Anna » 04 lis 2005, 3:52

Oczywiscie, ze UTRZYMAC licencje i koncesje

kermit01
Posty: 23
Rejestracja: 09 lip 2005, 13:56

Post autor: kermit01 » 04 lis 2005, 12:17

Również oddałem głos za utrzymaniem.

adam_m10
Posty: 16
Rejestracja: 09 paź 2005, 19:50

Post autor: adam_m10 » 06 lis 2005, 8:52

również oddałem głos za utrzymaniem zarówno koncesji i licencji.

galined
Posty: 168
Rejestracja: 22 paź 2005, 21:41

Post autor: galined » 12 lis 2005, 11:42

TAK dla licencji
NIE dla obecnego sposobu ich pozyskiwania a zwłaszcza sposobu sprawdzania wiedzy kandydata
NIE dla licencji dożywotniej - obecnie obowiązuje zasada 3 x Z (zakuć, zdać , zapomnieć)

adam_m10
Posty: 16
Rejestracja: 09 paź 2005, 19:50

Post autor: adam_m10 » 12 lis 2005, 15:58

licencja dla pośrednika nie jest dożywotnia.
jeżeli nie wykonujesz w/w zawodu to po pięciu latach musisz ponownie zdać egzamin.
pomijam taki drobiazg że musisz zdobywać punkty za szkolenia.
a co do 3xZ
może to jest twój sposób, ale jeżeli licencję robisz aby wykonywać w/w zawód a nie dla samego papierka, to niestety ale zdecydowana większość materiału okazuje sie niezbędna(chyba , że ograniczysz się tylko do pośrednictwa w kupnie-sprzedaży mieszkań)
pozdrawiam

galined
Posty: 168
Rejestracja: 22 paź 2005, 21:41

Post autor: galined » 13 lis 2005, 16:39

Witaj!
Napisałeś , że
[quote:e99d223df2="adam_m10"]licencja dla pośrednika nie jest dożywotnia.
jeżeli nie wykonujesz w/w zawodu to po pięciu latach musisz ponownie zdać egzamin.
pomijam taki drobiazg że musisz zdobywać punkty za szkolenia.
a co do 3xZ
może to jest twój sposób, ale jeżeli licencję robisz aby wykonywać w/w zawód a nie dla samego papierka, to niestety ale zdecydowana większość materiału okazuje sie niezbędna(chyba , że ograniczysz się tylko do pośrednictwa w kupnie-sprzedaży mieszkań)
pozdrawiam[/quote:e99d223df2]
Stwierdzeniem o konieczności zdawania ponownego egzaminu po 5 latach nie wykonywania zawodu upewniasz mnie w przekonaniu, że część ludzi w tym zawodzie nie zna aktualnych przepisów.
Uważają, że raz nabyta wiedza i zdany egzamin wystarcza i szkoda czasu na dokształcanie się. Czy to dobrze - oceń sam.
Być może nawet nie zauwazyłeś , że w ub. roku zmieniła się ustawa o gospodarce nieruchomościami i wraz z nią niektóre zasady wykonywania tego zawodu. Gorąco polecam lekturę art. 183 i innych, naprawdę warto .
Nie rozumiem Twej wypowiedzi co do kwestii zakresu wiedzy niezbednej posrednikowi w jego pracy zawodowej, ja w swojej wypowiedzi chciałem jedynie dać wyraz watpliwościom, czy aktualny sposób sprawdzania tej wiedzy jest skuteczny i właściwy. Czy osoby , które pomyślnie przejdą postępowanie kwalifikacyjne na pewno gwarantują odpowiedni poziom bezpieczeństwa obrotu ?

Pozdrawiam

alPacino
Posty: 2
Rejestracja: 13 mar 2006, 7:53

Post autor: alPacino » 13 mar 2006, 8:05

Witam.
Mam pytania do szanownych kolegów, dotyczącego powyzszego wątku.

Jaka jest podstawa prawna obowiązku ponownego przystępowania do egzaminu na licencję,
w przypadku nie wykonywania zawodu pośrednika przez lat 5 ?
Ustawa o G.N. tego nie pracyzuje ...

Istnieje ustawowy obowiązek ciągłego kształcenia w tym zawodzie (pośrednik),
a co za tym idzie zdobywania określonej ilości punktów w okresie 2 lat .
Jakie są więc konsekwencje nie uzyskania odpowiedniej liczby punktów ?

Z uzyskanej przeze mnie informacji, od osoby członka KOZ, nie ma żadnej sankcji
gdyż brak podstawy prawnej.[/b]

efendi
Posty: 5
Rejestracja: 07 lut 2006, 16:16

Post autor: efendi » 13 mar 2006, 20:39

ZAPYTALBYM PANA PREMIERA REPREZENTUJACEGO RZADY PISU GDZIE SPRAWIEDLIWSC WOBEC TYCH KTORZY CIEZKA PRACA I WYSILKIEM JUZ ZDOBYLI LICENCJE?????
CO Z LUDZMI TAKIMI JAK JA KTORZY MUSIELI WIELE SOBIE ODMOWIC ZEBY ZAPLACIC ZA KURSY PRAKTYKI I EGZAMINY KTORE POWTARZALEM????
CZY LIKWIDACJA LICENCJI W TEJ SYTUACJI BYLA BY SPRAWIEDLIWA???WEDLUG MNIE BYLO BY TO POSUNIECIE BARDZO KRZYWDZACE DLA TYCH KTORZY LICENCJE ZDOBLI!!

demagogia
Posty: 2
Rejestracja: 09 mar 2006, 13:35

Post autor: demagogia » 13 mar 2006, 21:16

Jestem jedynie właścicielem. Na temat pośredników mam informacje z własnego doświadczenia (kupno-sprzedaż) oraz z kursu dla zarządców nieruchomości.
Podpisuję się obiema rękami pod spostrzeżeniami Galineda.

sonia
Posty: 32
Rejestracja: 07 lut 2006, 10:25

Post autor: sonia » 14 mar 2006, 15:20

cześć ja natomiast pomimi to, że jestem w trakcie praktyk i uzyskiwania licencji (więc kupe kasy już poszło) jestem za ich zniesieniem - niech towarzystwo które siedzi u koryta na rynkach lokalnych czuje swobodę a nie trzyma łapę na wszystkim bo uważa że są jedyni
NIE dla licencji - nioech żyje swoboda a każdy zajmuje się tym czym chce w pełni popieram premiera
gratulacje w końcu jedyna mądra decyzja

damcar
Posty: 11
Rejestracja: 03 mar 2006, 23:30

Post autor: damcar » 23 mar 2006, 14:07

Witam

widze tu typowy polski sposób myślenia[b:4757216df6]"ja miałem ciężko - niech inni też mają"[/b:4757216df6] tylko powiedzcie mi dlaczego w Unii Europejskiej tylko Polska wymaga licencj pośrednictwa ???????? Ja jestem przed samym egzaminem i choćbym zdał życzę z całego serca zniesienia tych chorych przepisów. To tak jak z prawem jazdy : uczysz się i włosy wyrywasz a i tak doświadczenie nabywać dopiero w trakcie....
Niestety taki z Nas Kraj

pozdrawiam Damian

falco
Posty: 16
Rejestracja: 18 lis 2005, 9:45

Post autor: falco » 24 mar 2006, 12:22

Jestem za utrzymaniem licencji.Uważam że ludzie zajmujący się pośrednictwem powinni posiadać gruntowną wiedzę na tematy związane z nieruchomościami.W tej chwili dążymy do tego aby pośrednik nie był tylko "słupem ogłoszeniowym" do którego przychodzi się po adres nieruchomości.Do tego mogą służyć gazety.Ma byc fachowcem który wie co,gdzie,na jaki cel i w jakiej formie można sprzedać, kupić lub wynająć.Przykłady można mnożyć. Ciężko było by mi powieżyć dorobek całego życia osobie która dziś wieczorem postanowiła że od jutra będzie Pośrednikiem.Jeśli natomiast chodzi o formę zdawania egzaminów,szczególnie ustnego to uważam go za chory.To na pewno należy zmienić.

tommy
Posty: 7
Rejestracja: 04 mar 2006, 20:36

Post autor: tommy » 25 mar 2006, 0:52

[quote:425413d11d="damcar"]Witam

widze tu typowy polski sposób myślenia[b:425413d11d]"ja miałem ciężko - niech inni też mają"[/b:425413d11d] tylko powiedzcie mi dlaczego w Unii Europejskiej tylko Polska wymaga licencj pośrednictwa ???????? Ja jestem przed samym egzaminem i choćbym zdał życzę z całego serca zniesienia tych chorych przepisów. To tak jak z prawem jazdy : uczysz się i włosy wyrywasz a i tak doświadczenie nabywać dopiero w trakcie....
Niestety taki z Nas Kraj

pozdrawiam Damian[/quote:425413d11d]

niezupelnie tak jest np w niemczech maja egzamin nie panstwowy ale jakis tam ichniejszych organizacji , ktory trwa nie jeden dzien a kilka i zdac go jest znacznie trudniej niz u nas a jest obowiazkowy
w innych panstwach tez jakos tam sie weryfikuja
ja tez jestem za tym zeby jakas weryfikacja byla , czy ta ktora jest jest wystarczajaca i dobrze przeprowadzona to nie wiem.

Czy osoby , które pomyślnie przejdą postępowanie kwalifikacyjne na pewno gwarantują odpowiedni poziom bezpieczeństwa obrotu ?

nie na pewno ale jest to jakas wstepna weryfikacja

a czy osoby ktore koncza studia np prawnicze na pewno gwarantują odpowiedni poziom bezpieczeństwa w swojej profesji ?

lajkonik
Posty: 99
Rejestracja: 17 maja 2005, 21:57

Post autor: lajkonik » 17 lip 2006, 20:04

tyyyyyyyyyylu jest zarejestrowanych na tym forum a tak mało wzieło udział w ankiecie - acha, Kazimierza zastąpił jeszcze lepszy oszołom - teraz kolej na Jarka - coż on tam wymysli? - na pewno będzie ciekawie (bo nie śmiesznie)...

ODPOWIEDZ