Fundusz remontowy

Wszelkie problemy prawne związane z nieruchomościami: prawo pierwokupu, ustawy, akty prawne, interpretacje, pomoc w rozwiązywaniu problemów.
awed
Posty: 6
Rejestracja: 27 wrz 2005, 14:10

Post autor: awed » 04 gru 2005, 10:17

Witam,
Czy ktoś, wie co się dzieje z funduszem remontowym, po wykupieniu mieszkania jako wlasność wyodrębnioną?
Czy przypadku wyodrębnionej własności syndyk powinien mi oddać wpłaconą kwotę, lub udokumentować, że został wykorzystany na bieżące naprawy?
Poprostu nie wiem czy mogę odzyskać kwotę wpłaconą na fun.remontowy.

I jeszcze jedno, czy muszę przystępować do wspólnoty mieszkaniowej?
pozdr.E.D.

PiotrW
Site Admin
Posty: 1506
Rejestracja: 28 sie 2006, 9:13

Post autor: PiotrW » 07 wrz 2006, 12:11

Nic się nie dzieje z Funduszem remontowym. Nadal jest obowiązek płacenia na niego:

"Art 6 ust 3 ustawy o spółdzielniach mieszkaniowych: Spółdzielnia tworzy fundusz na remonty zasobów mieszkaniowych. Odpisy na ten fundusz obciążają koszty gospodarki zasobami mieszkaniowymi stanowiącymi mienie spółdzielni. Obowiązek świadczenia na fundusz dotyczy członków spółdzielni, właścicieli lokali niebędących członkami spółdzielni oraz osób niebędących członkami spółdzielni, którym przysługują spółdzielcze własnościowe prawa do lokali"

We wspólnocie miszkaniowej jest się z mocy prawa nabywając lokal będacy odrębną własnością:

"Art. 6. ustawy o własności lokali: Ogół właścicieli, których lokale wchodzą w skład określonej nieruchomości, tworzy wspólnotę mieszkaniową. Wspólnota mieszkaniowa może nabywać prawa i zaciągać zobowiązania, pozywać i być pozwana."

ODPOWIEDZ