ustawy, ustawy!!!!!!!!!!!!?????????????

Testy egzaminacyjne, symulacja transakcji, wzory dokumentów, porady i opinie - jak zostać pośrednikiem w obrocie nieruchomościami. Pytania i odpowiedzi do egzaminów części pisemnej i ustnej. Forum dostępne tylko dla użytkowników zarejestrowanych.
Marzena Duras
Posty: 4
Rejestracja: 19 lut 2007, 21:28

Post autor: Marzena Duras » 19 mar 2007, 20:53

Witam wszystkich
Tak sobie śledzę o czym piszecie i się lekko zaczynam stresować . Całe biurko mam ustaw , konspektów, a już nie wspomnę o różnego rodzaju książkach prawniczych. Doszłam do wniosku ,że nie pozostaje mi nic innego jak kuć na pamięć , pomimo tego że pracuję juz w nieruchomościach , tylko zastanawiam się czy Komisja na ustnych wymaga znajomości nr art.?

Ona22
Posty: 62
Rejestracja: 22 sty 2007, 12:20

Post autor: Ona22 » 22 mar 2007, 11:17

Komisja podczas egzaminu ustnego nie wymaga podawania nr art., słyszałam jednak, że niekiedy pojawiają sie pytania typu: :"co oznacza lub o czym mówi art. ...". Nie ma na szczęście takich pytań wiele. Zyczę miłej nauki.
Pozdrawiam

galined
Posty: 168
Rejestracja: 22 paź 2005, 21:41

Post autor: galined » 22 mar 2007, 11:31

[quote:6feb43df99="Marzena Duras;4667"]Witam wszystkich
Tak sobie śledzę o czym piszecie i się lekko zaczynam stresować . Całe biurko mam ustaw , konspektów, a już nie wspomnę o różnego rodzaju książkach prawniczych. Doszłam do wniosku ,że nie pozostaje mi nic innego jak kuć na pamięć , pomimo tego że pracuję juz w nieruchomościach , tylko zastanawiam się czy Komisja na ustnych wymaga znajomości nr art.?[/quote:6feb43df99]

Witaj,
Chyba niepotrzebnie się stresujesz .
W Komisji są także rozsądni ludzie co wiedzą, że istotna jest znajomość prawa i praktyczna umiejetność jego stosowania a nie znajomość numeracji art ustaw .
Pozdrawiam
galined

Marzena Duras
Posty: 4
Rejestracja: 19 lut 2007, 21:28

Post autor: Marzena Duras » 23 mar 2007, 20:58

Witam
Dzięki za informacje , gdyz nie wiem jaką mam wybrać taktykę nauki.

jaste12
Posty: 18
Rejestracja: 12 wrz 2006, 22:41

Post autor: jaste12 » 24 mar 2007, 13:40

Czy jest ktoś zorientowany które ustawy ostatnio uległy zmianom,i gdzie szukać nowego tekstu.Z góry dziękuję za odpowiedż.

Marzena Duras
Posty: 4
Rejestracja: 19 lut 2007, 21:28

Post autor: Marzena Duras » 24 mar 2007, 19:13

Hallo , dla mnie jedynym dobym źródłem jast Lexis. Jednak wiadomo że nie wszyscy mają do niego dostęp , a wersja dla studentów nie nanosi nowelizacji. Jak ściągniesz nową ustawę to i tak musisz ją na bieżąco śledzic czy nie wychodzą jakieś rozporządzenia. Zaglądaj na strone gazety prawnej i Rzeczpospolitej. Wszystkie nowinki są na bieżąco. Polecam dobrą ksiązkę - Nieruchomości , Problematyka Prawna z Lexis. Szkoda że ma ona tylko 920 stron.

PiotrW
Site Admin
Posty: 1506
Rejestracja: 28 sie 2006, 9:13

Post autor: PiotrW » 26 mar 2007, 7:14

Ustawy ciągle się zmieniają i należy wciąż sprawdzać aktualne wydania Dziennika Ustaw i tego nad czym pracuje parlament, żeby być na bieżąco. W tym roku weszły w życie duże zmiany ustaw podatkowych (o podatku dochodowym od osób fizycznych, o podatku dochodowym od osób pranych, o podatku od spadków i darowizn, o podatku od czynności cywilnoprawnych). Moim zdaniem najlepiej mieć program zawierający bazę ustaw i rozporządzeń, regularnie uaktualnianą np. program „Lex”. Niestety takie rzeczy drogo kosztują – kilka tysięcy złotych rocznie i wiadomo, że nie każdego stać na taki wydatek. Jeśli chodzi o kodeksy i ustawy podatkowe to zawsze aktualne wersje tych ustaw znajdują się na stronie internetowej www.prawo.lex.pl , poza tym są tam wszystkie, pełne wydania Dzienników Ustaw i Monitorów Polskich od 1995r.

ODPOWIEDZ