Czy to jest możliwe.........

Wszelkie problemy prawne związane z nieruchomościami: prawo pierwokupu, ustawy, akty prawne, interpretacje, pomoc w rozwiązywaniu problemów.
Grześ
Posty: 1
Rejestracja: 23 maja 2007, 18:00

Post autor: Grześ » 23 maja 2007, 19:08

Witam!!
Pracuje w jednym z biur nieruchomości jako Agent.
Moja specjalność to nieruchomości komercyjne.
Bardzo często moje nieruchomości kupują klienci z zachodu i oceanu.
Potrafię wyszukać nieruchomość pod klienta, mówią o mnie w biurze EKSPERT.
Ale często zdarza się że jestem pominięty przy prowizji ....jak to się zdarza w biurach.
Nie mam licencji ale ze względu na wiek już mi się jej nie chce robić.
Tutaj mam pytanie które Was zaskoczy.........czy tak można ........
Chcę otworzyć własne biuro ale biuro wirtualne, tzn. zrobię swoją stronę /
Umieszczać na niej będę własne oferty które znajdę w kraju a często są to rarytasy które się szybko sprzedają.
Na stronie www będą oferty ale będzie TYLKO jedno zdjęcie, ale takie po których inne biura nie dojdą gdzie to jest ( ALE ZDJęCIE ZACHęCAJąCE DO ZAKUPU....)
Będzie podany krótki opis nieruchomości ( stan obiektu, m2, działka, i tylko województwo)) ale to wszystko ok. 5- 6 zdań o obiekcie i oczywiście cena ale cena właściciela.
Dalej będzie opcja.........wyślij SMSa lub przelew –jeszcze nie mam dokładnego pomysłu na to....klient dostanie kod dostępu ,który sobie wpisze w okienko i DOSTANIE PE

PiotrW
Site Admin
Posty: 1506
Rejestracja: 28 sie 2006, 9:13

Post autor: PiotrW » 23 maja 2007, 21:06

Interesująca koncepcja. Proszę jednak zwrócić uwagę, że ktoś może zarzucić łamanie prawa poprzez chęć obejścia ustawy o gospodarce nieruchomościami. Proszę zwrócić uwagę na artykuły:

Art. 180. 1. Pośrednictwo w obrocie nieruchomościami polega na zawodowym wykonywaniu przez pośrednika w obrocie nieruchomościami czynności zmierzających do zawarcia przez inne osoby umów:
1) nabycia lub zbycia praw do nieruchomości;
2) nabycia lub zbycia własnościowego spółdzielczego prawa do lokalu mieszkalnego, spółdzielczego prawa do lokalu użytkowego lub prawa do domu jednorodzinnego w spółdzielni mieszkaniowej;
3) najmu lub dzierżawy nieruchomości albo ich części;
4) innych niż określone w pkt 1-3, mających za przedmiot prawa do nieruchomości lub ich części.

Art. 181. 1. Pośrednik w obrocie nieruchomościami jest zobowiązany do wykonywania czynności, o których mowa w art. 180 ust. 1 i ust. 1a, zgodnie z zasadami wynikającymi z przepisów prawa i standardami zawodowymi, ze szczególną starannością właściwą dla zawodowego charakteru tych czynności oraz zasadami etyki zawodowej. Jest on także zobowiązany do kierowania się zasadą ochrony interesu osób, na których rzecz wykonuje te czynności.

Pan ma pomysł na osobiste i na własny rachunek pośredniczenie w obrocie nieruchomościami nie mając licencji pośrednika. Z drugiej strony jeśli ostanie zniesiona penalizacja prowadzenia działalności pośrednictwa bez licencji to w zasadzie trudno będzie krytykować taki pomysł na działalność, zwłaszcza jeśli jak Pan mówi, zna się Pan na tym zawodzie i jest Pan cenionym ekspertem.

ODPOWIEDZ