przykładowe pytania na ustny

Zarządzanie nieruchomościami, sprawy dotyczące zarzadców nieruchomości i kandydatów na zarządców. Forum dostępne tylko dla użytkowników zarejestrowanych.
jadwiga
Posty: 4
Rejestracja: 12 maja 2007, 19:07

Post autor: jadwiga » 22 maja 2007, 19:47

Witam obiecałam wam wczoraj kilka pytań na ustny więc spełniam swoją obietnicę. Mam nadzieję że też się podzielicie tym co macie .
1.różnica między konserwacją a remontem
2.z czego składa się dokumentacja nieruchomości
3.o czym świadczy IRR i jakie trendy powinien wykazywać
4.Co to certyfikat energetyczny (co określa,komu ma służyć od kiedy jest)
5.Kto odpowiada za przeprowadzenie próby ewakuacyjnej, z jaką częstotliwością się ją przeprowadza i gdzie jest opisana
6.kto tworzy wspólnotę mieszkaniową i jakie ma uprawnienia
7. w jaki sposób określono zużycie techniczne elementów budynku i jaki jest stan techniczny nieruchomości
8.co stanowi nieruchomość wspólną i co do niej zaliczamy z wyszczególnionej w planie " powierzchni użytkowej nieruchomości"
9.administrowanie a zarządzanie
10.analiza SWOT dla nieruchomości po co ją robimy , co powinna zawierać, dokonać analiza dla opisanej nieruchomości
11.uzasadnić wybór wariantu II jako rekomendowanego włascicielowi
12.różnica między remontem a modernizacją
13.różnica między zarządem a zarządcą
14.jakie przeglądy okresowe narzuca Prawo Budowlane i z jaką częstotliwością muszą być wykonane
To na razie tyle bo z tego co widzę chyba nikt się tu nie chce dzielić tym co ma.
Jeśli ktoś chciał by się podzielić innymi to mam jeszcze kilka pozdrawiam Jadwiga

AsiulaMK
Posty: 45
Rejestracja: 06 lis 2006, 10:47

Post autor: AsiulaMK » 23 maja 2007, 15:01

podziele się swoimi pytaniami z ustnego:
1. Jakie kary można nałożyć na zarządcę i za co można mu je nałożyć zgodnie z ustawa o gosp. nieruch i kto i na jakiej zasadzie wydaje decyzje o ich zastosowaniu.
2. Przeglądy okresowe zgodnie z ustawą prawo budowlane.
3. Co wchodzi w skład dokumentacji nieruchomości w zawodzie zarządcy
4. Jaki wyróżniamy podejścia, metody, techniki określenia wartości nieruchomości i jakie należy zastosować przy nieruchomości opisanej w planie.
5. Rożnica między spółdzielczym własnościowym prawem do lokalu a własnością.
6. Co oznacza wariantowosć nieruchomości w planie i jaka służy jej podstawa prawna .

Jeżeli do 6 pytania zna ktoś tą podstawę prawną to stawiam piwo. Bo ja nie mogę za nic znaleźć tej podstawy

Siwa
Posty: 2
Rejestracja: 09 maja 2007, 15:57

Post autor: Siwa » 24 maja 2007, 19:04

Jeśli chodzi o pytanie 6., to " formale wymogi co do ramowej zawartości planu zarządzania zostały określone przez Państwową Komisję Kwalifikacyjną w styczniu 2000 r. ", a co za tym idzie wariantowość nieruchomości też bo jest elementem planu.
Oprócz takiej informacji nie udało mi się znaleźć żadnej uchwały ani rozporządzenia, ani nawet komunikatu!!

AsiulaMK
Posty: 45
Rejestracja: 06 lis 2006, 10:47

Post autor: AsiulaMK » 28 maja 2007, 7:21

Ja też nic nie znalazłam a Komisja drążyła i ciągle mi się pytali o tę podstawę prawną a może był wydany jakiś komunikat w tym 2000r???

ODPOWIEDZ