Czy ktoś z Was składał wniosek o ponowne rozpatrzenie sprawy?

Testy egzaminacyjne, symulacja transakcji, wzory dokumentów, porady i opinie - jak zostać pośrednikiem w obrocie nieruchomościami. Pytania i odpowiedzi do egzaminów części pisemnej i ustnej. Forum dostępne tylko dla użytkowników zarejestrowanych.
Diana23
Posty: 10
Rejestracja: 09 lut 2007, 13:55

Post autor: Diana23 » 20 cze 2007, 11:34

Otrzymałam wczoraj decyzję o zakończeniu postępowania kwalifikacyjnego. Miałam 69 puntów! Zgodnie z zapisem niezadowolonej stronie przysługuje prawo zwrócenia się o ponowne rozpatrzenie sprawy.Oczywiście jestem niezadowolona.
Czy ktoś z Was składał już taki wniosek ? Jaka jest procedura i szansa na zmianę decyzji?

Wysłałam do MB prośbę o ponowne rozpatrzenie sprawy, motywując ją możliwością powstania błędu rachunkowego bądź innej pomyłki ( brak 1 punktu). Po tygodniu otrzymałam pismo ( do mojej wiadomości) skierowane do przewodniczącego komisji kwalifikacyjnej , w którym minister wnioskuje o ponowną ocenę egzaminu pisemnego. Postaram się na bieżąco pisać jak sprawa się toczy.
Nie wiem jaki będzie rezultat, ale jest wiele osób zdających po kilka razy z powodu braku jednego czy 2 punktów. Chyba warto skorzystać z przysługującego uprawnienia i spróbować powalczyć. Nie ma nic do stracenia.W razie czego i tak trzeba będzie jeszcze raz podejść do części pisemnej.
Niestety nikt do tej pory nie odpisał. Czy nie ma wśród uczestników forum osób, które miałyby takie doświadzenia?

bozwol
Posty: 2
Rejestracja: 19 kwie 2007, 12:01

Post autor: bozwol » 20 cze 2007, 14:51

Ja miałam za pierwszym podejściem 69 punktów, byłam w MB sprawdzić, w powaznie zatanawiał się nad tym żeby pisać odwołanie.Po namyśle zdecydowałam się zdawać ponownie, bo z informacji uzyskanych od innych kandydatów ta procedura jest bardzo długa i trwa ponad pół roku. Zdałam pisemny i ustny za drugim podejściem.

lusia
Posty: 42
Rejestracja: 10 lis 2006, 13:45

Post autor: lusia » 20 cze 2007, 15:09

Oczywiście że można złożyć odwołanie,trzeba być tylko pewnym, że ma się rację. Procedura jest zbyt długa i wstrzymuje tym samym możliwość zdawania ponownie egzaminu.Proszę przemyśleć.Nie ma jednoznacznej odpowiedzi.Znam przypadki dwóch osób które wygrały.

arletta10
Posty: 40
Rejestracja: 04 gru 2006, 23:56

Post autor: arletta10 » 21 cze 2007, 9:47

Witaj , ja mialam 68 punktow i rowniez zastanawiam sie nad odwolaniem choc sama nie wiem jak do tego podejsc to bylo moje drugie podejscie i poprzednie 69 punktow , prosze pisz jak sprawa sie toczy.

Diana23
Posty: 10
Rejestracja: 09 lut 2007, 13:55

Post autor: Diana23 » 21 cze 2007, 9:51

[quote:c5f1010e4e="lusia;6018"]Znam przypadki dwóch osób które wygrały.[/quote:c5f1010e4e]
Pewności swojej racji nigdy mieć nie można aż do uzyskania jednoznacznej opinii przewodniczącego komisji. Jednak z drugiej strony nie można zakładać, że się nie uda. Testy są sprawdzanie przez ludzi, którzy są przecież omylni. Oczywiście , jeśli dowiem się, że niestety nie zdobyłam wystarczajacej liczby punktów- przyjmę to z pokorą. Chodzi mi tylko o to, aby nie kapitulować niepotrzebnie przed czasem. W razie czego podejdę do egzaminu jeszcze raz.
Czy masz jakieś blizsze informacje o sprawie od tych, którym się udało? Będę wdzięczna za wszelkie wiadomości.

lusia
Posty: 42
Rejestracja: 10 lis 2006, 13:45

Post autor: lusia » 21 cze 2007, 15:10

Pewność można mieć i to w 100%.Odpowiedź w testach egzaminacyjnych była nieaktualna.Dziewczyny dokładnie przeanalizowały swoje testy i znalazły nie zaliczoną odpowiedź wg nowelizacji.Nie pamiętam jakiej dokładnie to ustawy dotyczyło, bo miało to miejsce dwa lata temu.Tak więc przed złożeniem odwołania radziłabym dokładnie przeanalizować swoje odpowiedzi i wtedy ma to sens.Inaczej szkoda czasu.Pozdrawiam.

matams
Posty: 21
Rejestracja: 09 wrz 2006, 12:23

Post autor: matams » 24 cze 2007, 21:54

Ja miałem podobna sytuację - brakło mi dosłownie kilku punktów przy pierwszym podejściu. Nie pamietam tera ile, bodajże 2. Byłem zły bo wiedziałem, że napisałem dobrze. Chciałem wyszukać te dwa punkty ale coś mnie powstrzymało.

Generalnie sprawa wygląda tak, że odwołać się można. Ale musisz wiedzieć, ze komisja ma Twoją teczkę (jak bu to nie brzmiało), w której gromadzi sie wszystko na Twój temat. Znajdują się tez tam Twoje pisma, odwołania etc. Jak komisja spogląda na osoby, które twierdzą, że źle im sie sprawdza prace? hmmm

Wolałem nie zaśmiecać swojej historii. Drugie podejście było pozytywne - pisemny i ustny zdałem na 5 :)

Diana23
Posty: 10
Rejestracja: 09 lut 2007, 13:55

Post autor: Diana23 » 25 cze 2007, 15:38

Mimo wszystko nie żałuję podjętej decyzji. Jeśli moja historia z odwołaniem miałaby sprawić, że będę miała trudności w kolejnych podejściach, to gdzie miejsce na wiarę w obiektywizm komisji? Nie planuję odwetu za moje niepowodzenie, lecz korzystam ze swojego prawa. Nic więcej. Nie brałabym się za to, gdyby brakło mi 5 czy 10 punktów, ale 1 to bardzo cienka granica.

arletta10
Posty: 40
Rejestracja: 04 gru 2006, 23:56

Post autor: arletta10 » 25 cze 2007, 16:21

Masz racje , przeciez nie masz zadnych zlych intencji. Informuj na bierzaca jak sprawa wyglada.

Diana23
Posty: 10
Rejestracja: 09 lut 2007, 13:55

Post autor: Diana23 » 03 lip 2007, 9:54

W piątek 29.06.2007 dostałam zawiadomienie o zakończeniu postępowania kwalifikacyjnego. Mam 7 dni na wgląd w akta sprawy. Po ich upływie otrzymam wynik. Procedura jest więc taka sama , jak w wypadku zawiadomienia o zakończeniu post. po egzaminie. Nie trwa wcale pół roku. Egzamin zdawałam 09.05, po otrzymaniu zawiadomień, 06.06 wysłałam wniosek o ponowne rozpatrzenie sprawy, a ostatecznego wyniku mogę się spodziewać około połowy lipca. Oczywiście wszelką korespondencję odbierałam natychmiast.
Nie znam jeszcze wyniku, ale wynika z tego , że nie opóźnienie możliwości składania wniosku o dopuszczenie do kolejnego postępowania nie będzie aż takie duże jak się można było spodziewać.
.

Diana23
Posty: 10
Rejestracja: 09 lut 2007, 13:55

Post autor: Diana23 » 20 lip 2007, 16:54

Wczoraj otrzymałam ostateczną decyzję podtrzymującą wynik niestety negatywny. wymieniono wszystkie pytania (tzn.numery i temat), w których popełniłam błąd. Poległam na cudzoziemcach ( 6 błędnych odpowiedzi) mimo, że ustawę znam.
Być może mój przykład będzie stanowił dla kogoś informator o przebiegu całej procedury. wobec powyższego- ruszam do egzaminu po raz kolejny jesienią( prawdopodobnie w październiku). Pozdrawiam moich kibiców!

arletta10
Posty: 40
Rejestracja: 04 gru 2006, 23:56

Post autor: arletta10 » 21 lip 2007, 22:06

Dziekuje bardzo za odpowiedz daje to duzo do myslenia, nie mniej jednak nalezy bardziej dokladnie przeczytac ustawy dziekuje za odpowiedz i serdecznie pozdrawiam oraz zycze powodzenia i nie poddawania sie.

ODPOWIEDZ