Egzamin ustny

Testy egzaminacyjne, symulacja transakcji, wzory dokumentów, porady i opinie - jak zostać pośrednikiem w obrocie nieruchomościami. Pytania i odpowiedzi do egzaminów części pisemnej i ustnej. Forum dostępne tylko dla użytkowników zarejestrowanych.
denika
Posty: 19
Rejestracja: 19 mar 2006, 4:27

Post autor: denika » 03 kwie 2006, 1:53

W najblzszy czwartek zdaje egzamin... jak do tej pory staralam sie nie stresowac i nie sluchalam opowiesci o tym, jak ten egzamin wyglada. Ale chyba przyszedl czas sie dowiedziec :-) I nie znaczy to wcale, ze dopiero siadam do nauki :-)

No wiec pdzielcie sie wrazeniami z egzaminu w czesci ustnej? Jak wyglada? Czy pytania sa z transacji? A jesli nie z transakcji to jak bardzo od transakcji odbiegaja? Czy komisja pyta o "haki" w transakcjach?
Jednym slowem interesuje mnie wszystko :-)

Bede wdzieczna za info.
Pozdrawiam

szyna
Posty: 50
Rejestracja: 29 sty 2006, 16:19

Post autor: szyna » 08 kwie 2006, 0:18

to wyglądało tak 7 kwietnia 2006
jedna osoba czyta twoje opisy układa pytania, które zapisuje na kartce
wchodzisz ty zadaje ci pytania z kartki+ewentualne wyjaśnienia tego co powiedziałeś a co nie było na 100% jasne dla komisji.
ja miałem 2 pytania moim zdaniem całkiem nie związane z pracą. jutro je napisze- idę spać jako nowy pośrednik

denika
Posty: 19
Rejestracja: 19 mar 2006, 4:27

Post autor: denika » 08 kwie 2006, 0:29

Gratuluje! :-)

szyna
Posty: 50
Rejestracja: 29 sty 2006, 16:19

Post autor: szyna » 08 kwie 2006, 14:25

miałem 3 opisy (sprzedaż działki, domu, swplm)
pytania do opisów takie
1. jakie obowiązki ma nabywca swpdlm
2. klientem biura jest spółka z o.o. (w opisie miałem osobę fizyczną) i chce zbyć dom
3. umowa na wyłączność i otwarta (w szczególności różnice i kiedy pośrednik dostanie wynagrodzenie przy umowie na wyłączność
4. czy cudzoziemiec może kupić dom w polsce
5. rodzaje pełnomocnictw (bardzo dokładnie o rodzajowych)
6 nie pamiętam :)
ogólnie chodziło o trafienie w sedno sprawy, wtedy przerywali i zadawali następne pytanie

znajmoma miała identyczne przedmioty zbycia w opisach i miała takie pytania
1. plan miejscowy (co zawiera wypis i plan)
2. omów kw a szczególnie 3 dział
3. zaświadczenie ze SM potwierdzające swpdlm potrzebne do sprzedaży (co zawiera)
4. prawo pierwokupu nieruchomości rolnej zakupionej od Agencji Rynku Roln
5. umowa na wyłączność najistotniejsze warunki
6. omów kartę nieruchomości

denika
Posty: 19
Rejestracja: 19 mar 2006, 4:27

Post autor: denika » 08 kwie 2006, 15:48

Czyli, jak widac, pytania maja zwiazek z symulacjami. Czasami troche luzniejszy jest ten zwiazek, ale jednak ;-) Miales sprzedaz opierajaca sie na umowie na wylacznosc?

Jakby Ci sie obily o uszy czyjes pytania to napisz je tutaj, bede bardzo wdzieczna.

ODPOWIEDZ