Kto z was jedzie na pazdziernikowy egzamin?

Testy egzaminacyjne, symulacja transakcji, wzory dokumentów, porady i opinie - jak zostać pośrednikiem w obrocie nieruchomościami. Pytania i odpowiedzi do egzaminów części pisemnej i ustnej. Forum dostępne tylko dla użytkowników zarejestrowanych.
przemuv
Posty: 6
Rejestracja: 15 wrz 2007, 12:55

Post autor: przemuv » 28 wrz 2007, 21:43

Witam serdecznie
Mam wyższe wykształcenie o specjalności gospodarka nieruchomościami oraz skonczone praktyki. Zastanawiam sie czy jechac na egzamin czy poczekać do stycznia. Z tego co wiem to od stycznia dostane liencje bez egzaminu. Jest tylko mały problem czy szkoła która skonczyłem spełnia minimum programowe. Czy ktos wie gdzie moge sie tego dowiedzieć. I co by zrobił na moim miejscu.

marko
Posty: 48
Rejestracja: 29 maja 2006, 21:34

Post autor: marko » 30 wrz 2007, 20:14

Zapytałem Pana Piotra W , Mam podobną sytuację. Chyba poczekam. Sprawdż jedynie minimum programowe twoich studiów i porównaj z minimum programowym studiów podyplomowych. Jeżeli sie pokrywa to jest OK. Ewentualnie skontaktuj się ze swoją szkoła oni powinni wiedzieć

tom1szu
Posty: 3
Rejestracja: 02 sty 2007, 20:58

Post autor: tom1szu » 30 wrz 2007, 21:55

Ja również posiadałem studia wyżasze o specjalnosci gospodarka nieruchomościami i to dwa kierunki: szacowanie nieruchomosciami i zarządznie nieruchomościami, w którym było też pośrednictwo w obrocie nieruchomościami i wiecie co komisja kwalifikacyjna w I etapie postępowania uznała iż nie posiadam studiuów wyższych o specjalności gospodarka nieruchomościami cyt: nie spełnia pan wymogu art. 182 ust. 2 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami. Bądź tu mądry i zastanawiaj się o co chodziło komisji. Po 1.01.2008 r. aby uzyskać licencję mając studia wyższe o specjalnosci gospodarka nieruchomościami trzeba mieć zaświadczenie z uczelni, że program studiów spełnia minimum programowe z zakresu pośrednictwa w obrocie nieruchomościam ogłoszone przez Ministra Budownictwa.

ODPOWIEDZ