a co z nieuczciwymi klientami?

Wymiana doświadczeń, wzory dokumentów, sposoby prowadzenia biura nieruchomości, informacje bieżące, archiwizacja dokumentów, licencje, opisy programów do obsługi biur nieruchomości. Forum dostępne tylko dla użytkowników zarejestrowanych.
michał
Posty: 3
Rejestracja: 30 maja 2006, 13:07

Post autor: michał » 25 wrz 2007, 21:34

Mówi się wiele o nieuczciwości pośredników, ale czy ktoś kiedyś podjął temat nieuczciwości klientów. Przykład z życia. Idę na spotkanie z klientem pokazywać mu mieszkanie, mam podpisaną z nim i sprzedającym umowę pośrednictwa. Klient ogląda, wychodzi z mieszkania i tuż za blokiem macha do kolegi mówiąc"wydębiłem adres"Skruszony swoją naiwnością wróciłem do biura licząc że następny klient będzie uczciwy. Ale nie- pani na spotkanie z którą jadę kilometry, czekam jak palant na nią w deszczu nie informuje mnie że nie przyjdzie a później odrzuca połączenia. Ludzie uwierzcie-pośrednicy są za mili zbyt uczciwi, nasz naród jeszcze nie dojrzał do korzystania z ich wiedzy, wolą przypłacić problemami, niż zapłacić pośrednikowi.

PiotrW
Site Admin
Posty: 1506
Rejestracja: 28 sie 2006, 9:13

Post autor: PiotrW » 25 wrz 2007, 23:33

To prawda. Nieuczciwi są ludzie się zdarzają często, myślę jednak, że czytający ten wątek ludzie nie będący pośrednikami mogą zadać sobie pytanie: „A jakie zobowiązania wobec pośrednika ma osoba, która dostała adres od pośrednika? I od razu odpowiedzą sobie: „żadnych” To, że ktoś zadowolony opowiada głośno, że przechytrzył pośrednika nie oznacza jeszcze, że kupi pokazane mu mieszkanie. Umowę z pośrednikiem ma sprzedawca i to w umowie z nim należy zabezpieczyć odpowiednio swoje wynagrodzenie w przypadku sprzedaży mieszkania poleconemu klientowi, a najlepiej sprzedaży w ogóle. Potencjalny nabywca może zrezygnować z kupna kiedy dowie się, że jeszcze musi zapłacić część prowizji dla pośrednika, więc trzeba się upewnić czy całą prowizję zapłaci sam zbywca i czy jest świadom jej wysokości. A jeśli rzeczywiście będzie chciał oszukać, nie będzie płacił i nie da się nim załatwić sprawy polubownie to nie ma wyjścia jak dochodzić swych praw sądownie.

Robert.O.
Posty: 66
Rejestracja: 10 cze 2007, 7:56

Post autor: Robert.O. » 02 paź 2007, 17:45

Czyli jedynym rozsądnym zabezpieczeniem jest wyłączność na sprzedaż/wynajem czy cokolwiek innego nieruchomości.
Jest to najlepsze wyjście i dla pośrednika i dla klientów, nabywcy czy zbywcy, a dlaczego... to już wiele razy o tym pisano, zapewne również i na tym forum.

ODPOWIEDZ