I jeszcze jedno pytanie...

Testy egzaminacyjne, symulacja transakcji, wzory dokumentów, porady i opinie - jak zostać pośrednikiem w obrocie nieruchomościami. Pytania i odpowiedzi do egzaminów części pisemnej i ustnej. Forum dostępne tylko dla użytkowników zarejestrowanych.
annakubat
Posty: 7
Rejestracja: 25 paź 2007, 11:05

Post autor: annakubat » 25 paź 2007, 20:12

Czy bezpłatne testy które można rozwiazywać na tych stronach są aktualizowane i można się na nich szkolić do egaminow które będą miały miejsce już w 2008 roku ( marzec)? Jeśli są aktualizowane to co ile czasu?
Pozdrawiam

PiotrW
Site Admin
Posty: 1506
Rejestracja: 28 sie 2006, 9:13

Post autor: PiotrW » 25 paź 2007, 20:39

Przygotowując się do egzaminu trzeba wziąć pod uwagę jeden z poważniejszych mankamentów egzaminu pisemnego jaki polega na częstym, możliwe, że celowym, nie aktualizowaniu pytań pod względem zmian stanu prawnego. Pytanie i odpowiedzi traktowane jako poprawne, które były stworzone kilka lat temu, teraz często się zdezaktualizowało, ale pomimo to na egzaminie może się pojawić. Niestety prawo zmienia się szybciej niż pytania, a więc przygotowujący się do egzaminu musi zwrócić szczególną uwagę na to i nie podchodzić bezkrytycznie do odpowiedzi traktowanych oficjalnie jako prawidłowe.

annakubat
Posty: 7
Rejestracja: 25 paź 2007, 11:05

Post autor: annakubat » 25 paź 2007, 20:57

Dziekuję za odpowiedź i z trafnymi uwagami ale odpowiedzi na moje pytanie nie otrzymałam. Czy pytania zawarte w testach na www.nieruchomości.pl są w miarę aktualne pomijając sprawę ostatnich aktualizacji lub też tych które dopiero wejdą w życie z dniem 1stycznia. Chciałabym wiedzieć czy nie są stare np sprzed roku czy dwóch? Pytam też w kontekście rozważań n.t ewentualnego zakupu testów które są reklamowane na tych stronach.
Pozdrawiam Pana

tipy_typ
Posty: 31
Rejestracja: 15 lut 2007, 17:55

Post autor: tipy_typ » 30 paź 2007, 14:45

Witam!
Przez 5 miesiecy rozwiaziwalam testy z nieruchomosci.pl i moge smialo powiedzic ze jest mnostwo blednich odpowiedzi. Po za tym, jak powiedzial ktos tutaj, przepisy sie zmieniaja i dosc duza czesc pytan jest nieaktualne.
W zwiazku z tym ze zamierzam przystapic do egzaminu pisemnego w Styczniu,sciagnelam (odplatnie, 11zl. za zestaw) z www.nieruchomosci.beck.pl aktualne pytania z odpowiedzy i podstawa prawna. To wedlug mnie jest najlepsze rozwiazanie.Dopiero wtedy zrozumialam ze tak naprawde jest bardzo malo prawdopodobne zdac egzamin pozytiwnie korzystajac z testow na nieruchomosci.pl. Aczkolwiek , niektorzy zdaja egzamin ...:)
Pozdrawiam

annakubat
Posty: 7
Rejestracja: 25 paź 2007, 11:05

Post autor: annakubat » 30 paź 2007, 21:36

Dzięki, dzięki i jeszcze raz dzięki za te informację. Ja też od miesiąca rozwiązuję testy na nieruchomości. pl ale miałam w stosunku do niektórych wątpliwości dlatego zadałam pytanie na forum. Myślę, że ktoś kto je udostępnia powinien być odpowiedzialny. Może zobaczywszy nasz korespondencję zastanowi się czy warto ryzykować prestiż strony www.nieruchomosci.pl.
Pozdrawiam serdecznie
Anna

tipy_typ
Posty: 31
Rejestracja: 15 lut 2007, 17:55

Post autor: tipy_typ » 30 paź 2007, 21:45

:)
Juz kilka miesiecy temu zadawalam te same pytania tutaj ale nie bylo odzewu. I pewnie nadal bym przerabiala testy na nieruchomosci.pl gdy by nie podpowiedz wykladowca na warsztatach. On nam doradzyl sciagac testy z becka poniewaz to sa najbardziej aktualne. Z tego co wiem sa rowniez inne testy(odplatnie 120 zl albo cos podobnego) ale kilka osob sie wypowiadalo ze odpowiedzi sa bledne. Najlepiej poszukaj tutaj na forum posty z Czerwca i Lipca, dotyczace testow.
Pozdrawiam:)

annakubat
Posty: 7
Rejestracja: 25 paź 2007, 11:05

Post autor: annakubat » 31 paź 2007, 21:43

Wszystkim którzy odpowiedzieli na moje pytanie dot. testów na tej stronie dziękuję i wracam do pytania czy administratorzy www.nieruchomosci.pl wiedzą, że testy są nieużyteczne i zawieraja nieaktualne odpowiedzi? Może ktoś to przeczyta i odpowie czy testy zostaną poprawione, uaktualnione?
Pozdrawiam
Anna

Admin
Site Admin
Posty: 64
Rejestracja: 10 paź 2006, 20:32

Post autor: Admin » 02 lis 2007, 22:45

Z chęcią umieścilibyśmy aktualne pytania i prawidłowe odpowiedzi - tylko kto je nam dostarczy?
Niestety żadne stowarzyszenie regionalne ani Federacja nie są zainteresowane współpracą z naszymi serwisami - prosić się nie będziemy :)
My, ze swojej strony, możemy zapewnić "obróbkę informatyczną", a wymienione organizacje mogłyby część merytoryczną - widać nie zależy im na poszerzeniu grona specjalistów rynku nieruchomości lub działają na przeczekanie.
Dotyczy to 3 specjalizacji...

Ewelina
Posty: 8
Rejestracja: 08 maja 2006, 10:09

Post autor: Ewelina » 03 lis 2007, 11:19

Witam, najbardziej aktualne pytania znalazłam w internecie, jest tam autentyczny test z lutego. Zrzuciłam go sobie i opracowuję odpowiedzi, chętnie wymienię się odpowiedziami, są pytania o cudzoziemców itd.Trudność pytań na egzaminie polega na tym, że do pytań są odpowiedzi różniące się jednym istotnym wyrażeniem lub odpowiedź znajdziesz nie w ustawach, a w rozporządzeniach szczegółowych. Są pytania z notariatu, rzeczoznawstwa, tbs - gdzie tu miejsce dla zadań pośrednika na egzaminie? Do rzeczy: proszę o kontakt osoby, które rozwiążą ten test, nie znam odpowiedzi na pyt. 42,45,46,47,49,52,56,71,84,87,91,97.

tipy_typ
Posty: 31
Rejestracja: 15 lut 2007, 17:55

Post autor: tipy_typ » 03 lis 2007, 12:52

42-a
45-a
46-c
47-a
49-a
52-a
56-c
71-a
84-ab
87-ab
91-abc
97
C

Ewelina
Posty: 8
Rejestracja: 08 maja 2006, 10:09

Post autor: Ewelina » 03 lis 2007, 21:10

Szybka jesteś, może zrobiłaś całe? Mam małą wiarę w swoją wiedzę. Jak Ci idzie nauka? Rozwiązywanie testów ze strony ministerstwa, mimo swoich błędów, jest bardzo ważna, bo część z tych pytań i tak będzie, ale najważniejsze, że pokazuje sposób wybierania prawidłowych odpowiedzi i zawiłość pytań-niektóre różnią się jednym wyrażeniem i trzeba to uchwycić. Kiedy zdajesz?

tipy_typ
Posty: 31
Rejestracja: 15 lut 2007, 17:55

Post autor: tipy_typ » 04 lis 2007, 6:18

Mam trzy zestawy pytan, ktore przerabialisme na praktykach i dlatego moglam podac prwidlowe odpowiedzi. Taki po prostu zbieg okolicznosci:))
Ucze sie caly czas Ustawy i przerabiam testy ale czasem po prostu sie gubie w tym wszystkim. Sa chwile kiedy na proste pytania nie moge odpowiedzic..LOL:) Chyba za duzo tej wiedzy jest..:)
Nie moge otworzyc te linki ktore zamiescilas, mozes jeszcze raz wkleic?
Pozdrawiam

ODPOWIEDZ