małe pytanko

Tutaj można wpisywać nowe tematy poruszające problemy rynku nieruchomości nie sklasyfikowane w innych działach forum
studend
Posty: 35
Rejestracja: 06 lis 2007, 13:50

Post autor: studend » 06 lis 2007, 15:40

pewnie ten temat był wałkowany na tym forum ale ja szukałem i nic nie znalazłem wiec proszę o odpowiedz na moje pytanie kogoś uprzejmego. Mianowicie- jesli chodzi o wieksze miasta ( np Poznań ) KIEDY SKOńCZY SIE GALOP CEN?? z kazdym miesiącem czytam w prasie ,, w tym miesiącu ceny znów skoczyły....' ,, na następny rok zapowiada się wzrost o kolejne procenty ' Kiedy to sie skonczy?? te mieszkania bedą wreszcie kosztowac fortune??

dziekuje za odpowiedz

PiotrW
Site Admin
Posty: 1506
Rejestracja: 28 sie 2006, 9:13

Post autor: PiotrW » 06 lis 2007, 20:30

„Galop” został już znacznie ograniczony, a nawet czyta się gdzieniegdzie o nieznacznych obniżkach. Opinie specjalistów są różne, bo przecież nikt dokładnie nie wie jakie ceny będą za kilka miesięcy albo za rok lub dłużej. Wiadomo, że sprzedawcy chcą sprzedać najdrożej, a nabywcy kupić najtaniej. żeby doszło do transakcji obydwoje muszą dojść do porozumienia co do ceny. Jeśli ceny do tej pory wzrastał, a nadal znajdowali się nabywcy to nie było powodu, żeby nie rosły nadal, bo apetyt właścicieli mieszkań na większe pieniądze rósł. W końcu ceny osiągnęły (lub osiągną) poziom na którym nabywcę trudno będzie znaleźć, bo ludzie zwyczajnie nie zarabiają tak dużo, żeby dostać kredyt na mieszkanie, a nawet jeśli będą mieć zdolność kredytową to jeszcze z czego trzeba przeżyć miesiąc i utrzymać rodzinę. Oto wyznacznik zatrzymania się wzrostu cen. Proszę zapytać siebie samego ile byłby Pan w stanie dać za mieszkanie, jakie Pan ma lub przewiduje, że będzie miał zarobki, które pozwolą na tyle i nie więcej. To będzie poniekąd odpowiedz na pytanie.

ODPOWIEDZ