Udostępnianie licencji dla biura -jak to zrobić

Wymiana doświadczeń, wzory dokumentów, sposoby prowadzenia biura nieruchomości, informacje bieżące, archiwizacja dokumentów, licencje, opisy programów do obsługi biur nieruchomości. Forum dostępne tylko dla użytkowników zarejestrowanych.
jarek
Posty: 8
Rejestracja: 31 sty 2007, 21:57

Post autor: jarek » 26 wrz 2007, 18:41

Witam,
mam pytanie: czy ktoś udostępnia swoją licencję dla innego biura nieruchomości,
jeśli tak to prosiłbym o odpowiedzi na moje pytania:
-ile bierze się za to pieniędzy i przy jakim nakładzie pracy
-w jaki sposób nadzorować pracę takiego biura
-za co się odpowiada i na co zwracać największą uwagę
-jakie są istotne postanowienia umowy pomiędzy właścicielem firmy a pośrednikiem, takie aby jak najlepiej zabezpieczyć pośrednika.
Ewentualnie prosiłbym o inne spostrzeżenia dotyczące prowadzenia działalności zawodowej w takiej formie ?

czaps
Posty: 27
Rejestracja: 16 lis 2006, 17:18

Post autor: czaps » 14 lis 2007, 14:00

też chciałbym się dołączyć do pytania mojego poprzednika i dowiedzieć się czegoś więcej na ten temat z praktyki.

zigza.Q
Posty: 94
Rejestracja: 25 maja 2007, 8:58

Post autor: zigza.Q » 24 lis 2007, 21:19

macie panowie piękne marzenia... jeśli ktoś na tym forum udzieli Wam odpowiedzi, to będę bardzo zaskoczony... i pełen podziwu dla odpowiadajacego.

czaps
Posty: 27
Rejestracja: 16 lis 2006, 17:18

Post autor: czaps » 26 lis 2007, 15:21

Ja już miałem taką propozycję ale byłem jeszcze za świeży do tego a dwa że trochę daleko ode mnie więc nie mógłbym zbytnio wszystkiego kontrolować.

Endriu
Posty: 5
Rejestracja: 12 cze 2007, 16:02

Post autor: Endriu » 26 lis 2007, 20:14

to zadna tajemnica, w jednym z duzych miast pld. Polski za udostepnienie licencji 20-30% od zyskow biura, wszystko zalezy od tego jak sie dogadacie z osoba prowadzaca biuro i co bedziecie robic

blannka1
Posty: 25
Rejestracja: 27 mar 2006, 22:22

Post autor: blannka1 » 28 lis 2007, 23:11

to może ja, żeby nie było, że tu wszyscy na ten temat milczą. Użyczanie licencji? Panowie...a jak będziecie nadzorować pracę asystentów? Odpowiada się przecież za wszystkie ich działania. Na odległość się nie da, z doskoku się nie da. Ich praca to to za co odpowiadacie, swoim majątkiem i co tu dużo mówić - uczciwością. śmiem twierdzić, ze w taki sposób powstaje legenda o niekompetentnych pośrednikach. Bo przecież, klienci "waszych" asystentów, uważają za pośredników również. A jak chcecie poprawiać błędy, wcale o nich nie wiedząc?

staniak
Posty: 142
Rejestracja: 24 wrz 2006, 0:36

Post autor: staniak » 29 lis 2007, 22:34

Użyczanie licencji jest zabronione.Jeżeli KOZ namierzy taką osobę to odbierze jej licencję na trzy lata.A po drugie jest to ryzykowne bo zazwyczaj tacy pośrednicy nie mają pojęcia jakie czynności firmują i jak przeprowadzane są transakcje w ich imieniu.
P.Staniak

ODPOWIEDZ