licencja pośrednika

Testy egzaminacyjne, symulacja transakcji, wzory dokumentów, porady i opinie - jak zostać pośrednikiem w obrocie nieruchomościami. Pytania i odpowiedzi do egzaminów części pisemnej i ustnej. Forum dostępne tylko dla użytkowników zarejestrowanych.
przemuv
Posty: 6
Rejestracja: 15 wrz 2007, 12:55

Post autor: przemuv » 31 paź 2007, 16:13

Mam pytanie dotyczące nadwania licencji dla pośrednika w obrocie nieruchomościami. Mam ukończone praktyki zawodowe, studia kierunkowe licecjackie i magisterskie o specjalności gospodarka nieruchomościami. W dniu ukończenia studiów czyli 2 lata temu spełniałem minima programowe, teraz nie spełniam tych minimów, ale dowiadywałem sie w Ministerstwie Budownictwa że w niczym to nie przeszkadza i że wystarczy tylko żebym w szkole uzyskał zaświadczenie że spełniałem te minima w dniu ukonczenia szkoły i moge sie ubiegać po 1 stycznia o licencje, Chce sie dowiedzieć czy jestem dobrze poinformowany bo prawdopodbnie prawo nie działa wstecz i będe musiał rozpocząc studia podyplomowe albo zdawac egzamin tak żeby uzyskac licencje....

Benia
Posty: 7
Rejestracja: 22 lis 2007, 21:19

Post autor: Benia » 22 lis 2007, 21:45

Ja mam podobny problem. Mam zdany egzamin pisemny nie mam zdanego ustnego. Myślałam, ze po zmianie ustawy, w 2008 r. nie będę musiała już go zdawać. Ukończyłam w 2004 roku studia uzupełniajace magisterskie 2-letnie o specjalności gospodarka nieruchomościami. Z uwagi na to że program studiów spełniał wymogi programowe nie musiałm kończyć studiów podyplomowych ani kursu, odbyłam tylko praktykę w formie warsztatów. Natomiast na dzień dzisiejszy uczelnia nie chce mi wydać zaświadczenia, twierdząc, że program studiów nie spełnia wymogów programowych. Pracownik uczelni zaproponował mi roczne studia podyplomowe w/w specjalności. Jak się okazuje nie wszystkie uczelnie chcą wydawać takie zaświadczenia. Czy ktoś jest w podobnej sytuacji?

maniek
Posty: 2
Rejestracja: 29 lis 2007, 6:38

Post autor: maniek » 29 lis 2007, 7:32

z tego, co się dowiedziałem w Ministerstwie i od osoby z komisji egzaminacyjnej..
przemuv -
do tej pory szkoły nie musiały wydawać zaświadczeń o spełnieniu wymogów, bo i komisja nie musiała ich respektować; sama porównywała program studiów z minimum. Teraz to się zmienia. Ale jeśli 2 lata temu program Twojej szkoły spełniał minimum, to pewnie co najwyżej dla kursu i musisz do końca tego roku złożyć do Ministerstwa wniosek o przystąpienie do egzaminu, a do końca następnego zdać go. Lub ukończyć studium i bez egzaminu otrzymać licencję.
Benia -
w międzyczasie zostały podwyższone wymogi minimum programowego dla studium. Możesz zostać potraktowana, jak osoba spełniająca minimum kursu, wiec do końca 2008 roku będziesz musiała zdać w całości egzamin. Jeśli nie chcesz go zdawać niestety musisz ukończyć studium, a praktyki pewnie zostaną Tobie zaliczone.

ODPOWIEDZ