rozmowa kwalifikacyjna w biurze nieruchomości. posze o pomoc!!!

Wymiana doświadczeń, wzory dokumentów, sposoby prowadzenia biura nieruchomości, informacje bieżące, archiwizacja dokumentów, licencje, opisy programów do obsługi biur nieruchomości. Forum dostępne tylko dla użytkowników zarejestrowanych.
asiunia186
Posty: 3
Rejestracja: 15 sty 2008, 17:54

Post autor: asiunia186 » 15 sty 2008, 18:02

Witam,

Staram sie o prace w biurze nieruchomości i ide juz na drugą rozmowe. Moj przyszly szef kazal mi przygotowac agrumenty jakich bede musiala uzyc chcac przekonac potencjalnego klienta do sprzedania mi nieruchomosci na wyłącznosć. Bardzo prosze zeby ktos napisal mi jakich argumentow moge uzyc zeby zrobic na nim wrazenie.

poza tym chcialabym sie zapytac ile wynosza srednie zarobki w takim biurze, chodzi mi o sama podstawe nie mowie o prowizjach.

i o stanie juz pytanie. Czy moglby mi ktos w skrocie przyblizyc " Ustawe o wlasnosci lokali" i "Ust. o gosp. nieruchomosciami"

z gory dziekuje:)

PiotrW
Site Admin
Posty: 1506
Rejestracja: 28 sie 2006, 9:13

Post autor: PiotrW » 15 sty 2008, 18:52

Hmm. No cóż, w największym skrócie to Ustawa o własności lokali określa sposób ustanawiania odrębnej własności samodzielnych lokali mieszkalnych, lokali o innym przeznaczeniu, prawa i obowiązki właścicieli tych lokali oraz zarząd nieruchomością wspólną, a ustawa o gospodarce nieruchomościami określa zasady gospodarowania nieruchomościami stanowiącymi własność Skarbu Państwa oraz własność jednostek samorządu terytorialnego; podziału nieruchomości; scalania i podziału nieruchomości; pierwokupu nieruchomości; wywłaszczania nieruchomości i zwrotu wywłaszczonych nieruchomości; udziału w kosztach budowy urządzeń infrastruktury technicznej; wyceny nieruchomości; działalności zawodowej, której przedmiotem jest gospodarowanie nieruchomościami. Najlepiej jednak przeczytać ustawy w całości, a może nawet jakieś komentarze do nich, bo sama znajomość „skrótowego przybliżenia” tych ustaw na pewno wrażenia na właścicielu agencji nieruchomości nie zrobi.

asiunia186
Posty: 3
Rejestracja: 15 sty 2008, 17:54

Post autor: asiunia186 » 16 sty 2008, 9:33

czy moze mi ktos odpowiedziec na pierwsza czesc pytania???

Robert.O.
Posty: 66
Rejestracja: 10 cze 2007, 7:56

Post autor: Robert.O. » 17 sty 2008, 11:30

[quote:fadf067218="asiunia186;8423"]czy moze mi ktos odpowiedziec na pierwsza czesc pytania???[/quote:fadf067218]


Polecam książkę: "Jak sprzedawać więcej na rynku nieruchomości" Ludwiq Mennel.

Robert.O.
Posty: 66
Rejestracja: 10 cze 2007, 7:56

Post autor: Robert.O. » 17 sty 2008, 11:38

[quote:a329177827="Robert.O.;8450"]Polecam książkę: "Jak sprzedawać więcej na rynku nieruchomości" Ludwiq Mennel.[/quote:a329177827]


Jest tam rozdział o przyjmowaniu zleceń/ofert. Chyba o to chodziło w pytaniu.

Pozdrawiam i życzę powodzenia.

ODPOWIEDZ