Czy mogę zostać pośrednikiem w opbrocie nieruchomościami?

Testy egzaminacyjne, symulacja transakcji, wzory dokumentów, porady i opinie - jak zostać pośrednikiem w obrocie nieruchomościami. Pytania i odpowiedzi do egzaminów części pisemnej i ustnej. Forum dostępne tylko dla użytkowników zarejestrowanych.
ppart1
Posty: 1
Rejestracja: 01 maja 2006, 17:13

Post autor: ppart1 » 01 maja 2006, 17:26

Od 1998 roku mam zgłoszoną działalność jako jedną z głównych: pośrednictwo w obrocie nieruchomościami, do tego odpowiedni regon. Czy coś mi to ułatwia w uzyskaniu obecnie licencji? Mam wyższe studia i nie prowadziłem dotychczas tego typu działalności.

Czy to zgłoszenie działalności gospodarczej można traktować np. jako zaliczenie praktyki zawodowej?

mazury-dzialki
Posty: 9
Rejestracja: 16 cze 2006, 16:40

Post autor: mazury-dzialki » 16 cze 2006, 17:54

Musisz udokumentować swoje doświadczenie a skoro nie prowadziles takiej dzialalności to możesz mieć z tym problem. Moim zdaniem nic Ci to nie pomoze i bedziesz traktowany jak kazdy inny kandydat.

iwona
Posty: 63
Rejestracja: 07 kwie 2006, 17:29

Post autor: iwona » 16 cze 2006, 19:44

Czas kiedy można było otrzymać licencje na podstawie udokumentowanej działalności już minął. W tej chwili musisz podjąć studia podyplomowe, następnie zaliczyć praktykę i wtedy możesz przystapić do egzaminu państwowego. Jednakże jeśli studia wyższe ukończyłeś z zakresu gospodarki nieruchomościami, to zostaje Ci tylko praktyka i egzamin.

ODPOWIEDZ