Jest rozporządzenie!(?)

Wycena nieruchomości, rzecoznawcy majątkowi i kandydaci na rzeczoznawcę. Forum dostępne tylko dla użytkowników zarejestrowanych.
born
Posty: 9
Rejestracja: 05 gru 2007, 23:29

Post autor: born » 19 lut 2008, 19:33

Witajcie!
Chodzą słuchy, że MI podpisał w końcu nowe rozporządzenie w sprawie nadawania uprawnień. Ponieważ zawiera ono b.ważne treści dot. zarówno rzeczoznawców, jak i pośredników i zarządców nieruchomości, a jednocześnie nikt go jeszcze nie widział na oczy (nie było projektu na stronie / MI podczas, gdy inne były, np. min. Barszcza) - proponuję aby osoba, która dotrze do jego treści zamieściła tu niezwłocznie informację o miejscu gdzie można się z nim zapoznać.
Pozdrawiam, no i przygotowujmy się do zmian w egzaminie oraz w sposobie uzyskania licencji czy to pośrednika, czy też zarządcy.

PiotrW
Site Admin
Posty: 1506
Rejestracja: 28 sie 2006, 9:13

Post autor: PiotrW » 19 lut 2008, 21:07

Do dnia dzisiejszego takie rozporządzenie nie zostało opublikowane w Dzienniku Ustaw. Przypomnieć trzeba, że tylko taka publikacja pozwoli rozporządzeniu uzyskać moc obowiązującą. żadne pojawiające się na stronach internetowych teksty rozporządzeń nie powinny być brane pod uwagę dopóki nie nastąpi wymagana prawem promulgacja aktu prawnego. Póki co więc rozporządzenia nie ma.

born
Posty: 9
Rejestracja: 05 gru 2007, 23:29

Post autor: born » 19 lut 2008, 21:19

Kolego PiotrzeW - reprezentujesz czyją stronę? Przecież ja nie mówię że rozporządzenie obowiązuje, zresztą przypominanie w tym miejscu i wobec osób-kandydatów o zasadach legislacji, tworzenia prawa jest - moim zdaniem - trochę niepoważne...Czy Ministerstwo Infrastruktury (dawne Budownictwa) postępowało nierozważnie zamieszczając PROJEKT ministra Barszcza? A czy nie ciekawi Cię aktualny PROJEKT ministra Grabarczyka? Nie rozumiem Twojej postawy, niech wypowiedzą się inni. Pozdrawiam

PiotrW
Site Admin
Posty: 1506
Rejestracja: 28 sie 2006, 9:13

Post autor: PiotrW » 19 lut 2008, 21:29

Kolego Born

infobis
Posty: 134
Rejestracja: 04 mar 2007, 22:52

Post autor: infobis » 20 lut 2008, 19:07

Podobno widziano Babkę co miała wąsy . Akurat zależy mi na tym rozporządzeniu, bo czekam na to żeby wysłać dokumenty. Dzwoniłem do MB i pani poinformowała mnie że już mogę dokumenty wysyłać bo jest druk wniosku na stronie i jest faktycznie - pobrałem go.
Projekt jest na stronie BM i można go poczytać i na tym koniec:
projekt
Uważam podobnie jak inni że Minister łamie w ten sposób prawo nie wykonując Ustawy.
Dla mnie to tak jakby żołnierz dostał rozkaz ale 50 dni zastanawia się czy go wykonać .
Ale co my tam ...jak ząbki w trybiku ...

PiotrW
Site Admin
Posty: 1506
Rejestracja: 28 sie 2006, 9:13

Post autor: PiotrW » 21 lut 2008, 18:36

A więc oczekiwania na rozporządzenie powoli się kończą. Chyba dla spotęgowania wrażenia najpierw dostajemy informacje o tym, że rozporządzenie tuż tuż, aby potem każdy zainteresowany należycie przygotował się na lekturę Dziennika Ustaw kiedy już się ono tam ukaże.

zigza.Q
Posty: 94
Rejestracja: 25 maja 2007, 8:58

Post autor: zigza.Q » 25 lut 2008, 12:27

Witam!

Właśnie czytałem na stronach MB (MI - właściwie) o 100 dniówce rządu i nie znalazłem ani słowa o rozporzadzeniu - chyba jest tak mało ważne, że nie warto o nim wspominać...
Pamietam jak poprzedni minister mówił w czerwcu ub. roku o zmianach w komisjach egzaminacyjnych, że nastąpią, że och i ach, że lada dzień podpisze stosowne dokumenty, a za parę dni ukazało się w Dzienniku Urzędowym Ministra Budownictwa Nr 3 z 25 czerwca 2007 r. Pozycja Nr 11 ZARZąDZENIE NR 21 MINISTRA BUDOWNICTWA z dnia 20 kwietnia 2007 r. w sprawie powołania Państwowej Komisji Kwalifikacyjnej.
Moze tym przykładem idzie "nowy" minister i to rozporzadzenie juz jest, tylko on jeszcze o tym nie wie...

Ciekawe jest również to, że na podstronach MI zamieszczone są stare zarzadzenia w sprawie powołania Państwowej Komisji Kwalifikacyjnej a tego ostatniego nie ma...

Pzdr.

~~Zigzaq~~

PiotrW
Site Admin
Posty: 1506
Rejestracja: 28 sie 2006, 9:13

Post autor: PiotrW » 25 lut 2008, 15:15

Rozporządzenie ponoć naprawdę miało być. Nawet na naszej stronie www.forum.w.nieruchomosci.pl podawaliśmy informację o tym za Rzeczpospolitą w wiadomości:

born
Posty: 9
Rejestracja: 05 gru 2007, 23:29

Post autor: born » 25 lut 2008, 18:26

Widzę zainteresowanie tematem więc się odzywam ponownie i powiem wprost: jest oczywistym, że ludzi-kandydatów to interesuje i chętnie spojrzą nawet na ostatni aktualny PROJEKT nie będący jeszcze prawem, bo nie ogłoszonym w Dz.U. Stąd też dziwiłem się postawie Piotra.W, który wypowiedzią swoją sprawiał wrażenie człowieka zupełnie niezainteresowanego, a co więcej - pouczając wszystkich co jest prawem, a co nim nie jest - traktuje nas wszystkich na forum cokolwiek niepoważnie. A zatem podaję krok po kroku drogę do PROJEKTU ministra Grabarczyka: ww.rp.pl - zakładka Nieruchomości - wybrać "Rzeczoznawcy, pośrednicy, zarządcy, deweloperzy" - w treści artykułu "Wreszcie otwarta droga..." po lewej stronie jest link do TREśCI PROJEKTU. A jeżeli i to nie wystarczy to chętnych zapraszam do siebie: tadeusz88@gazeta.pl
Miało to być już ogłoszone, ale w ostatnim Dz.U. o którym można przeczytać (nr 29) jeszcze tego nie ma. Tyle i aż tyle na ten temat...

infobis
Posty: 134
Rejestracja: 04 mar 2007, 22:52

Post autor: infobis » 25 lut 2008, 21:19

Uczestnikiem forum i nie ma co Go winić za jego stosunek neutralny do sprawy rozporządzenia!! To minister odpowiada za ten temat. Nadmiar negatywnych emocji , który czasem mnie dopada uważam za złe zachowanie, tym bardziej podziwiam każdego kto potrafi rozsądnie i spokojnie podejść do tematu tak jak PiotrW. Wydano rozporządzenie sprzeczne z ustawą (taki wniosek po artykule Rzepy) ale jak powie słusznie PiotrW poczekajmy na rozporządzenie - i będzie miał rację! Liczą się fakty!! Mnie akurat już to nie dotyczy ale znam przypadki dziwnych praktyk zawodowych. Sam odbyłem praktykę seminaryjnie w Profilu i jestem zadowolony. Aczkolwiek zaczynałem praktykę trochę z Pośrednikiem i dobrze że nie poszedłem tą drogą.... Widza jest nieoceniona pod warunkiem że chcemy ją zdobywać!! Ja bym zakazał praktyk indywidualnych i tyle... Powiem więcej - praktyka jest najważniejsza - ale dobrze zorganizowana !

zigza.Q
Posty: 94
Rejestracja: 25 maja 2007, 8:58

Post autor: zigza.Q » 26 lut 2008, 7:56

jest świeżutka informacja prasowa o rozporzadzeniu:
Gazeta Prawna Nr 40 (2162) wtorek, 26 lutego 2008 r. > Biznes i prawo gospodarcze
Licencje dla pośredników i zarządców mogą być już wydawane:
rozporządzenie

infobis
Posty: 134
Rejestracja: 04 mar 2007, 22:52

Post autor: infobis » 28 lut 2008, 21:47

Tyle rabanu było . Czy wszyscy wyszli po koperty?
Z rozporządzenia wynika że należy wysłać jedną symulację ... ciekaw jestem czy ktoś wyczytał co innego? Jestem przeciwnikiem nadgorliwości :) i za przesyłkę wyjdzie więcej ....przy 3 symulacjach....

MGR
Posty: 212
Rejestracja: 28 sie 2007, 18:32

Post autor: MGR » 29 lut 2008, 20:15

no tak ale przeczytaj dokładniej rozporządzenie, a w szczególności przepisy przejściowe...

ODPOWIEDZ